Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се вграждат субтитри в ДивХ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се вграждат субтитри в ДивХ?

    Как да направя субтитрите да не са на отделен файл, а да са си вградени във филма? Питам, защото ДивХ-а ми не може да чете кирилица. С филми на които субтитрите не са на отделен файл, а са във самия филм - няма проблем!
    Май не обясних много добре........

  • #2
    До: Как се вграждат субтитри в ДивХ?

    Сигурен ли си, че имаш филм с вградени субтитри? Вероятно е свалян от телевизия, а не от ДВД.
    Доколкото съм запознат със субтитрите, по-лесно ще ти е да си купиш нов DivX, а и по-евтино, що се отнася до загубено време за изпълняване на идеята. Инъче -така - в монтажна програма правиш за всеки кадър със субтитри отделен текстов /в самата програма, а не *.doc/ файл и след като опънеш филма на монтажната линия, на горен видео трак нареждаш тези файлове. Трябва да настроиш и алфа-канала, за да се вижда филма под субтитрите. Експортираш отново филма, за да се вградят и готово. Ако за майка ползваш DivX, очаквай драматична загуба на качество, защото наново ще компресираш и кодираш вече влошена картина. Има някаква възможност това да не стане "драматично", но при всички случаи ще имаш грижи. Веднъж съм опитвал да премонтирам DivX и проблемите ми бяха с бавното отваряне на филма и нестабилната работа на софтуера. Съветът ми - купи си DivX с кирилица.

    Коментар


    • #3
      До: Как се вграждат субтитри в ДивХ?

      Много хубаво си обясни. Едните се четат от отделен файл и се синхронизират според кадрите, другите да ти кажа съм виждал да са насложени върху картината само в кината и от там да са свалени като един файл - сиреч върху всеки кадър картината съдържа и надписа. Не знам дали може това да се направи иначе...frown:
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        До: Как се вграждат субтитри в ДивХ?

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        Много хубаво си обясни. Едните се четат от отделен файл и се синхронизират според кадрите, другите да ти кажа съм виждал да са насложени върху картината само в кината и от там да са свалени като един файл - сиреч върху всеки кадър картината съдържа и надписа. Не знам дали може това да се направи иначе...frown:
        Така де, но тогава субовете не са вградени, а са част от картината на самата "майка". Нали и аз това предположих?

        Коментар


        • #5
          До: Как се вграждат субтитри в ДивХ?

          Първоначално публикуван от disem Преглед на мнение
          Как да направя субтитрите да не са на отделен файл, а да са си вградени във филма?...
          Трябва да се прекомпресира целия филм. Казват им още "burnt-in" субтитри.

          Коментар


          • #6
            До: Как се вграждат субтитри в ДивХ?

            Варианта с подмяната на дивХ-а не става! Вграден е в колата. Ще трябва да пиша ДВД-та или да ползвам озвучени на български филми.

            Коментар


            • #7
              До: Как се вграждат субтитри в ДивХ?

              това не е сложно, просто програмата прекодирва филма наново и там където има субтитри ги записва в кадъра, просто ти трябва яко PC и търпение

              сега не се сещам за програма но ако ми остане време ще потърся, а и в БГ форуми има подобни въпроси така че потърси с гугъл
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                До: Как се вграждат субтитри в ДивХ?

                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                ...сега не се сещам за програма ..
                VirtualDub.

                Коментар


                • #9
                  До: Как се вграждат субтитри в ДивХ?

                  Най-напред конвертирай SRT файла с SRTtoSSA на SSA. Не забравяй да посочиш кирилски фонт.
                  Копирай subtitler.vdf от Филтри във PLUGINS директорията на VirtualDUB.
                  Стартирай VirtualDUB и от VIDEO/Filters/Add избери SUBTITLER и избери ОК.
                  От Video избери Full Processing mode.
                  От Video/Compression избери XviD Mpeg-4 Codec.
                  От File/Save as AVI...
                  след около 2 часа(в зависимост от PC-то) ще имаш AVI което ще си има вградени субтитри

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как се вграждат субтитри в ДивХ?

                    Здравей колега много малко плеари не могат да четат кирилица, провери дали фаила със сбтитрите е със същото име както .avi фаила и ако са различни прейменувай този на субтитрите
                    Nissan Terrano R20 2.7TDI
                    Toyota RAV 4 2.2 D-4D

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как се вграждат субтитри в ДивХ?

                      Благодаря ви много!!!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как се вграждат субтитри в ДивХ?

                        Варианта с virtualdub е доста добър но за съжаление доста бавен.

                        Има вариант да се ползва програмката AviSub - има проблем със по старите кодеци divx3 low motion но съм забелязал че с по новите филми се справя без проблем - и което е най-важното - лепи субтитрите за около 4 минути на 700мб филм - програмата може да изтеглиш от тук - http://www.trustfm.net/divx/SoftwareAviSubDownload.html

                        програмката прави и вгражда в потока Xsub субтитри по спецификация появяващи се в divx4 стандарта - виждат се само на hardware-ни плейъри на пц не съм ги виждал.

                        ps. Всъщност виждат се с divxplay.exe програмата която може да свалиш заедно със divx6 кодека от тук - http://download.divx.com/divx/DivXPlay.exe

                        Пробвай да направиш едно cd да видиме кво ще стане. Успех ако има въпроси стреляй.
                        Последно редактирано от persuader; 23-01-08, 19:28.
                        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как се вграждат субтитри в ДивХ?

                          VSO ConvertXtoDVD ще ти свърши работа. Можеш да промениш позицията и големината, цвета на субтитрите преди да изрендиш материала. На мен ми върши работа!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как се вграждат субтитри в ДивХ?

                            а да питам и аз нещо че го имам същия проблем не е ли възможно да се преинсталира или инсталират некви кодаци,драйвъри или тем подобни щуротии вместо да се преправят файловете машинката е филипс ДВД+ТВ PET835+8" LCD и ако става къде може да се направи
                            Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как се вграждат субтитри в ДивХ?

                              Щом филма ти е за колата значи екрана ти е малък и мисля че програмата която ще ти свърши работа е PocketDivXEncoder. Това е програма която прави филми за покети и други устройства като обединява филма и субтитрите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X