Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Програмата ми CommView for WI-FI не може да открие инсталирания за нея драйвер !?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Програмата ми CommView for WI-FI не може да открие инсталирания за нея драйвер !?

    Програмата ми CommView for WI-FI не харесва инсталирания на компютъра ми /стар/ драйвер за нея:
    Realtek RTL8187B Wireless 802.11b/g 54 Mbps USB 2.0 Network Adapter
    поради което вече пети ден не мога да я пусна в действие. За това се принудих да намеря списъка със
    съвместимите и адаптери с които работи CommView for WI-FI и да закупя допълнително
    USB Adapter TP-Link Archer T4U от "JAR computers" с поръчка.
    Снощи пуснах диска на адаптера и инсталирах драйвера който зае място в директорията Program Files (x86)
    на моя WINDOWS 10.
    Включих адаптера към компютъра и той веднага се свърза към рутера ми LevelOne-6003 и в
    <настройката на мрежа>образува . . . нова WI-FI 2.
    Появи се и също в Диспечера на устройството , но когато пуснах програмата тя пак не можа да го открие:



    ЗАБЕЛЕЖКА:
    На публикуваната от мен по-горе снимка се вижда че програмата ме предупреждава
    /маркирания текст в червено/ да изтрия стария драйвер, но аз се притеснявам че след
    като той е фабричен и вграден в компютъра ми, след премахването му може да ми
    създаде големи проблеми !
    Как да постъпя . . .

  • #2
    От: Програмата ми CommView for WI-FI не може да открие инсталирания за нея драйвер !?

    Аз не мога да видя снимките :

    Коментар


    • #3
      От: Програмата ми CommView for WI-FI не може да открие инсталирания за нея драйвер !?

      Снимките искат акаунт в data.bg. Авторът на темата вероятно си има акаунт.

      Коментар


      • #4
        От: Програмата ми CommView for WI-FI не може да открие инсталирания за нея драйвер !?

        За да се отвори снимката е нужно да се кликне "два пъти" върху нея !
        А относно това че съм я публикувал /темата/ на няколко места, се дължи на факта
        свързан с ниското интелектуално ниво на болшинството от членовете на
        нашето общество !
        В темата ми ЯСНО е написано че инсталираният ми фабричен и вграден драйвер на компютъра ми
        наистина е стар, защото РС ми е закупено през 2012 година !
        Поради това вчера съм закупил ДОПЪЛНИТЕЛНО USB Adapter TP-LINK Archer T4U който е съвместим /предварително съм проверил /
        с програмата и на практика ще използувам драйвера на този адаптер, който вече съм инсталирал от диска му на компютъра си !
        Проблемът е че трябва да се извършат някои допълнителни действия /заради които пиша тази тема/ за да стане той видим
        за програмата и да я активира !?

        Коментар


        • #5
          От: Програмата ми CommView for WI-FI не може да открие инсталирания за нея драйвер !?

          Другаря с високото интелектуално ниво, за да цъкне някой върху нещо трябва поне да може да го види. По начина, по който ти си копирал Н-тото издание на темата си от някой друг форум, тук нищо не се вижда.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Програмата ми CommView for WI-FI не може да открие инсталирания за нея драйвер !?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Другаря с високото интелектуално ниво, за да цъкне някой върху нещо трябва поне да може да го види. По начина, по който ти си копирал Н-тото издание на темата си от някой друг форум, тук нищо не се вижда.
            Ентелекта му малко е скаран с правописа, това хайде ама и ИТ уменията са доста противоречиви.

            Колега, говориш малко неразбираемо, за да ти се помогне трябват точни обяснения и снимки, добави няколко и обясни отново и в детайли какво се опитваш да постигнеш и къде смяташ има проблеми.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #7
              От: Програмата ми CommView for WI-FI не може да открие инсталирания за нея драйвер !?

              На тази страница има забележка за T4U :
              https://www.tamos.com/download/main/ca.php
              която води към обяснение, че драйверът който идва с диска на адаптера може да не е читав и е желателно да вместо него да се ползва драйверът даден от линка в забележката, от тази страница:
              https://www.tamos.com/products/commwifi/technotes.php

              Може да погледнеш и това:
              https://www.tamos.com/htmlhelp/commwifi/62u5aq.htm

              Доколкото разбирам стария мрежов адаптер няма да се ползва, защото има нов, T4U, т.е. драйвера за стария също няма да е необходим повече. Ако искаш някога да се възстанови комтютърът в оригиналния си вид, това би трябвало да стане нормално ако ползваш опциите за възстановяване на Уиндоус.

              Коментар


              • #8
                От: Програмата ми CommView for WI-FI не може да открие инсталирания за нея драйвер !?

                Благодаря ви, за проявеният от вас интерес !
                Що се отнася до снимките /2броя/ вече съм ги преобразувал в подходящ формат:

                https://1drv.ms/u/s!AtP7ahqg46yXgi5s...gRw4W?e=NJcWh8

                Проблемът ми е както съм писал по-горе,
                че ме е страх /да поема риска/ да деинсталирам /както ми препоръчват в ръководството на CoomView for WI-FI/,
                оригиналния вграден драйвер в компютъра ми с ОС Windows 10 !
                Докато аз бих желал да ползвам този /драйвер/ от допълнително закупения от мен WI-FI адаптер TP Link Archer T4UH.
                От KALDATA ми се предлага да наложа забрана върху ВГРАДЕНИЯ ми драйвер в компютъра с помощта на BIOS ?
                До сега не съм пипал там и не мога да разбера как би могло да стане това :

                https://soringpcrepair.com/how-enabl...-card-in-bios/

                Забележка:
                След направената ми по-долу от "ikirov" препоръка тези линкове вече работят,
                тъй като файловете са прехвърлени в облака OneDrive !
                Последно редактирано от Boa; 05-10-19, 11:53.

                Коментар


                • #9
                  От: Програмата ми CommView for WI-FI не може да открие инсталирания за нея драйвер !?

                  Туй от линка, дето си дал. Че е тъпотия да искат регистрация за щяло и нещяло, ама пуста мода. Аз лично не бих се регнал заради няква снимка. ............... "Съобщение на форумаСъжаляваме, но възникна грешка. Ако не сте сигурни как да използвате възможностите на форума или не знаете защо се е появила тази грешка, можете да погледнете помощната информация на форума.[#10171] Нямате право да разглеждате този прикачен файл.Не сте влезли в профила сиИкона за влизане Чукнете тук, за да влезете."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Програмата ми CommView for WI-FI не може да открие инсталирания за нея драйвер !?

                    Съжалявам много, но не аз определям правилата на сайтовете в Интернет.
                    Качил съм снимките в OneDrive, където смятам че няма да има проблеми !

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X