Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пускане на скенер и принтер под Линукс Минт - мисия невъзможна или?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пускане на скенер и принтер под Линукс Минт - мисия невъзможна или?

    Здравейте, момчета! Хайде и аз, барабар Петко с мъжете, да попитам - има ли някакви универсални драйвери за скенер и принтер под Линукс или трябва самата фирма-производител на устройството да се е погрижила за това? В дадения случай имам скенер Епсон Перфекшън и принтер лазерен на НР СР 1025 Про. Линукса е Минт 18.3. Всичките ми опити стигат до "липса на драйвери за вашето устройство". Иначе ми харесва това, че с Линукса от година и нещо не съм имал забиване а за това време два пъти преинсталирам Уиндоус 7. Не искам да разпалвам междуплеменни войни Линукс - Уиндоус, просто търся информация от по-сведущите.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

  • #2
    От: Пускане на скенер и принтер под Линукс Минт - мисия невъзможна или?

    Toва пробва ли https://developers.hp.com/hp-linux-imaging-and-printing

    https://youtu.be/G0r1awenSug

    Коментар


    • #3
      От: Пускане на скенер и принтер под Линукс Минт - мисия невъзможна или?

      Потърси дали съответните устройства не се копи на някой друг производител. Ксерокс примерно една част от устройствата са си 100% Самсунг, като за тях няма Ксерокс драйвери, а се ползват оригиналните на Самсунг за Линукс, които даже и ги има в инсталационните пакети на съответната линукска дистрибуция.
      Ей тук даже намирам оригинален линукс драйвер за принтера
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • #4
        От: Пускане на скенер и принтер под Линукс Минт - мисия невъзможна или?

        И двата производителя имат драйвери за принтерите си и двата принтера не би трябвало трудно да се подкарат.

        Дай точните модели и версии и на двата принтера?

        HP Drivers Linux - https://developers.hp.com/hp-linux-imaging-and-printing

        Epson - http://download.ebz.epson.net/dsc/search/01/search/?OSC=LX

        Ако ползващ версия Тина на Минт, търсиш на сайта на производителя драйвери за Юбунту или Дебиан, или ще са .деб пакет или ще са архив и вътре нещо си бинарно за инсталиране, което трябва първо да разрешиш за инсталиране с "chmod +x" под руут, после ако е .деб dpkg -i ime_na_file или ./ime_na_file ако бинарен файл, пак под руут.

        "Apt-get update && apt-get upgrade && apt-get clean && apt-get autoremove" преди да започнеш е хубаво да обновиш системата с това под руyт.

        Ако се чупи инсталацията, виж това - https://unix-tech.in/how-to-fix-brok...-via-terminal/
        Последно редактирано от BatGeorgeone; 05-08-19, 13:26. Причина: Допълнение
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          От: Пускане на скенер и принтер под Линукс Минт - мисия невъзможна или?

          Благодаря за насоките, момчета! След като взема и няколко урока по английски за суперначинаещи, може и да потръгнат нещата. Бях си въобразил, че Линукс Минт е като Уиндоуса - цъкаш с мишката и всичко си върви по вода, да-да.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Пускане на скенер и принтер под Линукс Минт - мисия невъзможна или?

            Линукс за работна станция е нефелна работа и не си заслужава времето и усилията.

            Коментар


            • #7
              От: Пускане на скенер и принтер под Линукс Минт - мисия невъзможна или?

              Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
              Линукс за работна станция е нефелна работа и не си заслужава времето и усилията.
              Това една баба на опашката в плодзеленчука ли ти го каза или един приятел го чул от друг който пък го видял на живо?

              Със същата увереност можеш да кажеш, че и органичната химия е нефелна работа щом можеш да си забъркаш водка с кола или пък СЪПРОМАТА също е тъпня щото бачо ти на село заварява асмалъци от как се помни а срича докато чете (

              Май е време да сложим награден фонд за кандидатури за Дарвинова премия...

              П.П. Дъщеря ми от 7 годишна работи само с Кали Линукс(Дебиан). Родителите ми пенсионери, от над 10 години са на Линукс.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                От: Пускане на скенер и принтер под Линукс Минт - мисия невъзможна или?

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Това една баба на опашката в плодзеленчука ли ти го каза или един приятел го чул от друг който пък го видял на живо?

                Със същата увереност можеш да кажеш, че и органичната химия е нефелна работа щом можеш да си забъркаш водка с кола или пък СЪПРОМАТА също е тъпня щото бачо ти на село заварява асмалъци от как се помни а срича докато чете (

                Май е време да сложим награден фонд за кандидатури за Дарвинова премия...

                П.П. Дъщеря ми от 7 годишна работи само с Кали Линукс(Дебиан). Родителите ми пенсионери, от над 10 години са на Линукс.
                За нормална офис работа съм съгласен

                За много сериозна офис работа и тежки Ексел и акцес неща, не съм съгласен. Опън офиса издъхва тук, но във 98% от случаите си е перфектен.

                Сега какво ги правим Кад и Кам специализираните приложения? Или заебаваме цялата инженерна индустрия.

                Лично аз работя на 3 силно специализирани софтуера които нямат никакъв аналог а единия дори си реве за Аутокад та дрънка. Какво да правя, на виртуалка не става. Пробвах но УСБ донгълите не минават нищо че са пасстру.

                Забавното е че на виртуалка във уиндолс имам Линукс

                И да, продължавам да се дърпам от вин10 и стоя на архаичен вин7. Всичките 7 машини мога да ги възстановя до състояние от преди един ден безгрижно. Да зад тях си стои читав сървър за бейкъп.

                Искам да кажа че има голяма част от реалните ползватели на ПСта за които линукса не е решение.

                За всяка офис секретарка е направо задължителен За масовия персонал който само си чете пдф, гледа поща и подобни глупости е силно препоръчителен от към финансова ефективност.

                И ТРЯБВА ИНТЕРНЕТ ХИГИЕНА....

                ама това аз не знам как се обяснява и учи...

                П.с. нямам инсталиран антивирус от времето когато спряха да лекуват а почнаха да трият.... Смятай от кога е това.

                Коментар


                • #9
                  От: Пускане на скенер и принтер под Линукс Минт - мисия невъзможна или?

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Това една баба на опашката в плодзеленчука ли ти го каза или един приятел го чул от друг който пък го видял на живо?

                  Със същата увереност можеш да кажеш, че и органичната химия е нефелна работа щом можеш да си забъркаш водка с кола или пък СЪПРОМАТА също е тъпня щото бачо ти на село заварява асмалъци от как се помни а срича докато чете (

                  Май е време да сложим награден фонд за кандидатури за Дарвинова премия...

                  П.П. Дъщеря ми от 7 годишна работи само с Кали Линукс(Дебиан). Родителите ми пенсионери, от над 10 години са на Линукс.
                  Проблем който в win 7 се решава за 5 минути, а в win 10 се оправя с инсталацията в Линукс ти трябват дни за да го оправиш. Прекрасен пример.
                  Асмалъци, Съпротивление на матерриялите, бла, бла, тая логорея нама да я коментирам, ти си знаеш.
                  Я раздуй какво прави 7 годишната ти щерка на Kali, да се посмеем малко

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пускане на скенер и принтер под Линукс Минт - мисия невъзможна или?

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    ...П.П. Дъщеря ми от 7 годишна работи само с Кали Линукс(Дебиан). Родителите ми пенсионери, от над 10 години са на Линукс.
                    Много вдъхновяващи примери. Би било полезно да споменеш и какво правят на тия компютри де.
                    Предполагам че се използват основно за скипе, йотубе, фейсбуче и някой и друг документ?
                    Ама за ползване на изброеното има не малко алтернативи като таблети, умнофони, малинки и т.н.
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пускане на скенер и принтер под Линукс Минт - мисия невъзможна или?

                      Много ме кефи тая тема. Дано стане поне 30-40 страници.


                      P. S. Linux e пълен шет.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пускане на скенер и принтер под Линукс Минт - мисия невъзможна или?

                        Докат работи на кали линукс да не е минала и през сървърите на НАП?
                        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пускане на скенер и принтер под Линукс Минт - мисия невъзможна или?

                          Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                          Докат работи на кали линукс да не е минала и през сървърите на НАП?
                          Не, тя прекарва основно време в тубата и по разните учебни сайтове за домашни и т.н. прави си презентации, принтира, сканира документи и т.н.

                          Условието да си има собствен лаптоп БЕЗ рестрикции беше ако си го инсталира сама, 100 % сама без мое участие, Кали Линукс и допадна най-много и като инсталация и беше най-лесен, водеше си записки и след като и връчих форматиран лаптоп + една УСБ флашка си го инсталира сама и си го ползва.

                          Поиска по-голям монитор и сега ползва 24" монитор с едно РПай 3 с Расбиан, идеята е да я отдалеча за повече време от АйФоуна, че тия очи вече ги изхабяват по телефоните докато станат на 12 години
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пускане на скенер и принтер под Линукс Минт - мисия невъзможна или?

                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            Много ме кефи тая тема. Дано стане поне 30-40 страници.


                            P. S. Linux e пълен шет.
                            И мен ме кефи тая тема. Страниците дано да са много...

                            P.S. Windows-а е пълен шит - според мен разбира се
                            P.S.2 Дано да си даваш сметка колко е безсмислено и твоето и моето мнение
                            ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пускане на скенер и принтер под Линукс Минт - мисия невъзможна или?

                              Темата дограми срещу линукс и срещу ябъл е дъвкана многократно. Няма единомислие. Няма и да има. Дори и тук е предъвквана. Ако не ме лъжат спомените, имаше обява награда за успешна замяна на дограми с линукс за конкретни работни места.
                              Та Гергоне може да блесне със знания, и да затвори устите на многознайковците, грабвайки приза, и показвайки и на практика как всяко работно място може да премине към линкус, вместо омразните в цялата галактика виндовсо-прозоречни-дограми.

                              Извън темата. За разведряване на обстановката.
                              Какво значело уиндоус?
                              Това е дума от речника на апахите, и означавала: бял човек стои пред стъклен прозорец и гледа пясъчен часовник.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X