Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Win10 vs Win7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    Excel 4.0 Ако не беше той, нямаше да се дипломирам , но ексела и той им е краден от Лотус1-2-3
    Много работи са им крадени, факт е, че "Лотус" ги нема, па "Микромеките" си се вихрят. Имах един много забавен "Lotus Organizer" навремето, но го тресна Y2K и открих, че фирмата вече я няма.
    С "Ексел" може да се прави всичко, повечето счетоводни програми, бази данни, редактори, document management, CAD-CAM "рисувачи" и др. "апликации" съществуват само за да се заобиколят правата на MS върху Ексел и високата цена на офис-пакетите. Е, и иска се взимане на уроци и усилия от потребителя, за да ползва "Ексела" за всичко това, но става.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Юксела за чертане не знам как става. При мен в работата най-често го ползвам импорт/експорт на конфигурации на разни устройства и контролери.

      Имам двама приятели - машинни инженери - с Автокада лягат и с него стават. Но пробват и други КАД/КАМ играчки. Мен ме зарибиха по Солид Воркс. Иначе и на Курел Дръу съм правил курсови проекти, и чат пат поначертавам нещо за вътрешно ползване, ей така от ентузиазъм.

  • #77
    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    Excel 3.01 го дадохме на едно наше момче да го сравни в Еxcel 2000 - 1:1 с изключение на шаренийките, a реално няма как да бъде друго
    Имат разлика в броя кутийки които могат да обработват, ама къде беше лимита съм забравил

    То и фактури и ДДС дневници си правех с ексела, готовите му функции за анализ също са много добри, автоматизиране на договори също, бре малка шукарна база данни.

    Гагич, Лотус Органайзера беше връО и аз дълго време го ползвах. https://en.wikipedia.org/wiki/IBM_Lotus_Organizer
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      За нещо като бОза данни в неголеми мащаби сигурно става. Но както винаги има едно но....

      При увеличаване на редовете 2-3 порядъка нагоре, проблематично става търсенето, и намирането на нужната информация. Затова уж по-добра работа вършели релативните бази данни. Но те са съвсем друга бира.

    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Става за всичко, вкл. "релативни" бази данни, връзки си прави с SQL-и разни (то те всъщност оригинално са част от Excel-а, оттам са тръгнали), chrystal reports, mdb-та и accdb-та. Просто никой не използва всички възможности на програмата, а пък IT-тата - най-малко. Обикновено хал-хабер си нямат от нея.

  • #78
    аз пък започнах на Borland Quattro да уча що е то електронна таблица в далечната вече 92-93г., доскоро ми се подмятаха дискетите
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X