Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Win10 vs Win7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    10-ка, доколкото ми е известно, на DVD НЯМА. Но винаги може да се свали и инсталира от сайта на "Микромеките" в оригинал. Има някакъв период да се лицензира. Не съм експериментирал какво става ако изтече периодът и не го лицензираш / валидираш / активираш отнякъде.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Има, има ето: Физически лиценз с DVD (CoA + DVD)

      Ще получите инсталационно заедно с оригинален стикер (CoA) от производителя на софтуера. Стикерът съдържа вашият лиценз (продуктов ключ). И двата артикула ще ви бъдат изпратени по куриер.

      Но трябва да дам 150 лева

  • #62
    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
    Линукс за работна станция си е дърво, дърво и ще си остане, не му е там силата.
    Ей, няма няма и току някой се почувства задължен да оплюе Линукса. Ако не си геймър или фотошопър не се сещам какво не му достига. За толкова години все щях да забележа някаква липса под Линукс. Да, проблем със съвместимостта с Оffice има и ще има. Ако си отваряш собствените документи нямаш проблем.
    Да ви напиша ли отде се тегли оригинален софт от сайта на М$, и как се активира без да се ползва кракващ софт? Или айде няма, че сигурно и това е станало забранено тука.

    Коментар


    • #63
      Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
      .
      Да ви напиша ли отде се тегли оригинален софт от сайта на М$, и как се активира без да се ползва кракващ софт?
      Може и на ЛС, ако наистина става въпрос за легитимно активиране без кракове, щото от "бананите" и аз знам как може но искам легитимен начин?

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Как става това, може и на ЛС

      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        и аз искам да знам как се активира легално офиса, с минимално заплащане

      • ikirov
        ikirov коментира
        Редактиране на коментар
        "и аз искам да знам как се активира легално офиса, с минимално заплащане"

        Това и аз искам да го знам. Само знам как се активира ОС нелегално, офис не ми е трябвал. Либре Офис си ми върши работа.

    • #64
      ikirov
      #51.4
      ikirov коментира
      Днес, 13:30
      "и аз искам да знам как се активира легално офиса, с минимално заплащане"

      Това и аз искам да го знам. Само знам как се активира ОС нелегално, офис не ми е трябвал. Либре Офис си ми върши работа.
      "Индийските скриптове" ли имаш предвид?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • ikirov
        ikirov коментира
        Редактиране на коментар
        Не знам кви са тия скриптове. На Еделвайса пуснах как се прави, друг ако иска и на него ще кажа как.

      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Дай и на мен, на лични

    • #65
      Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
      Тук ми показаха линк на The Verge от фейсбук , че все още можем да преминем безплатно към Windows 10 от Windows 7, въпреки изтеклия срок за безплатното обновяване, някой може ли да потвърди дали е легално, дали не е нещо като капан?

      https://www.theverge.com/2020/1/14/2...wbLTqMg4_GKoWE
      Януари месец със сигурност ставаше номера. Имам един лаптоп с лицензиран win 7 starter който го обнових до 10-ка(home) и няма проблем с лиценза. Даже преди няколко дена го преинсталирах и се самоактивира без да въвеждам ключ веднага след като го включих към нета.

      П.П. Ако ще пробваш го прави единствено и само с официалното приложение от сайта на M$.



      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      10-ка...Има някакъв период да се лицензира. Не съм експериментирал какво става ако изтече периодът и не го лицензираш / валидираш / активираш отнякъде.
      Нямат период за лицензиране поне за сега. На настолния бях 4 - 5 месеца без да го лицензирам и освен, че след няколко часа от включването на компютъра излизаше един малък надпис, нищо друго не ставаше. Даже и се обновяваше. Всъщност имаше и един проблем - не можеше да се сменят тапетите и темите на джама без лиценз.

      Последно редактирано от cross4funbg; 05-04-20, 14:27.
      Life is good... on a dirt bike!

      Коментар


      • #66
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

        "Индийските скриптове" ли имаш предвид?
        Тъй като Терзиев се скри, да поясня - youtube е залят с "демо" клипове, неизменно с автор някой с индийско име (Ананд Чхатра, Прамчанд Кумар и т.п.) с акъл как да си активираш всичко - кеф ти Office, кеф ти ОС, като копираш текста, който се разкрива като кликнеш върху "more"в описанието в тубата, копираш го в NewTextDocument.txt, запазиш го на десктопа, ИЗКЛЮЧИШ антивирусната програма на Win 10 (то как се прави това е есенцията на клипа), промениш разширението "txt" на "cmd" и кликнеш "as administrator" върху файлчето. Сработва скрипт, който активира операционната система, "офиса" и т.н. После като си включиш пак антивирусната програма, тя ревва, че е открила вирус и моментално изтрива въпросния файл. Активацията обаче си остава.

        С опдобни скриптове можеш да "извикаш" криещи се приложения от стария Win7 - например Photo Viewer, който разлиства снимките много по-добре от "Photos", да изключиш разни простотии като облаци на Майкрософт, разни "Store", "X-box online" и др., които само заемат памет като се зареждат задължително при стартиране ( а от "старт-ъпа" не искат да се махнат, нито да се деинсталират с "add-remove programs")
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          А от Computer managenemt > Services§Applications > Services - ръчно да ги изпозабраниш пробвА ли?

        • Bogoljub Gagic
          Bogoljub Gagic коментира
          Редактиране на коментар
          Точно това. Иска рестарт, след рестарта не работят, но на следващото нормално включване на компютъра пак си работят.

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Аве няма начин да няма начин, ама съм стигнАл само до 7-цата засега. Често пъти срещам мнението че Виндофсите са читави през един. ХР-то да, Вистата не. 7-цата да, 8-цата нйье и тн...

      • #67
        Ползвам Джам само за софтуер, който е МНОГО платен и няма друга алтернатива.
        За ежедневието .. Линукс ... пиша ви Убунту 18.04 LTS
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Иска ми се да ти повярвам ама фактите друго говорят - имах огромното желание да пусна в действие принтер НР и скенер Еpson, но така и не се случиха нещата. Причината - елементарна, Уотсън. Няма и никога не е имало драйвери, защото самите фирми са отсвирили пингвините тотално. Иначе и аз ползвам Линукс на един лаптоп, но само за разходки из форумите.

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          НР уж има драйвери за линукс за повечето модели от последните 4-5г. За по-стари не знам.

      • #68
        Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
        Ей, няма няма и току някой се почувства задължен да оплюе Линукса. Ако не си геймър или фотошопър не се сещам какво не му достига. За толкова години все щях да забележа някаква липса под Линукс. Да, проблем със съвместимостта с Оffice има и ще има. Ако си отваряш собствените документи нямаш проблем.
        Да ви напиша ли отде се тегли оригинален софт от сайта на М$, и как се активира без да се ползва кракващ софт? Или айде няма, че сигурно и това е станало забранено тука.
        Логореята пак ти се е обострила.
        Няма как да забележиш, като си ползваш компютъра само за фейсбук. Ето ти една статия прочети я и може да обсъдиме с кои точки не си съгласен https://itvision.altervista.org/why....p.current.html

        Кажи сега как става активирането на " оригинален софт от сайта на MS" само внимавай да няма път до някой KMS сървър, че много ще ти се смеем.

        Коментар


        • ak101
          ak101 коментира
          Редактиране на коментар
          Това не те ли навежда на мисълта, че има хардуерен проблем? И каква връзка има с меннието ми, та се почуства длъжен да споделиш този рядък фономен?

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Воот сектора може да не е проблем. Линукса от лайвСД ли пали? или от инсталацияя на харда?
          А някакъв хардуерен ресет на ДЕЛ-а не може ли да се направи? да му се извади батерията, и да постои така известно време. Долкото знам Делл обичат частни конструкци, за да върви само техния хардуер.

        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Пали си от харда.

      • #69
        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение

        Логореята пак ти се е обострила.
        Няма как да забележиш, като си ползваш компютъра само за фейсбук. ...
        Фейсбук НЕ ползвам изобщо. Виж колко поста имаш, после се замисли кой има логорея.
        Може и нещо да бъркам, но смятам форумите като средство за взаимопомощ. Естествено, че единствения оригинален начин е да отидеш и да кихнеш на мега корпорацията 600 бимбарици. Аз в тия времена съм затегнал колана, предполагам има и други така. Затова ги пиша тия неща, и не ги лъжа, че Линукс не става за нищо.
        И кво сега, Линукс боклук и дърво ли е последно? Да не продаваш Уиндоуси и Офиси?
        Статията дето си я линкнал има верни неща. Ми не поддържало МС офис, нямало игри, тук там нямало драйвери за някой производител.
        Ми няма. Тестваш няколко дистрота, което ти допадне и тръгне най-лесно - това е твоят Линукс.
        Знаеш ли друго какво няма под Линукс?

        Няма 100 милиона вируса. Буквално са над 100 милиона. Който не вярва да провери на сайта на някой антивирус.

        Няма телеметрия, дето и да искаш не може да я спреш. Някой рови по диска ти без обяснения, и нямаш контрол какво репортва в Кораба Майка. Като стане въпрос за това в жив разговор, и юзерите придобиват едно такова размекнато изражение, като пред целувка. "Аз нямам какво да крия". С намек към мен, че ако имам личен живот в компа значи нещо крия, т.е. съм нещо като престъпник.

        Няма го "възпитателният" ефект като кракнеш някоя програмка и после уиндоус ти я затрива.

        Няма го и горчивото усещане, че се отнасят към клиентите на мега корпорацията като към боклуци. Аз поне така го усещам, и това е причината да правя всичко възможно да не им ползвам продуктите. Някак си ще преживея липсата на "ААА (Humble Indie Bundles и Oil Rush)" игри, каквито за сефте чувам. Вероятно защото не играя игри.

        Под Линукс съм подкарвал изчанчени инженерни софтуери, каквито дори оптимисти като мен не са вярвали, че има поддръжка. За толкова години само един единствен софтуер няма поддръжка под Линукс. Някога имаха, но го изоставиха в алфа версия. И тоя софтуер в последните си версии дори под уиндоус не върви. Май отиват към фалит. Пускам го на виртуалка, и си решавам проблема с тежката артилерия. Има и живот извън Уиндоус, колко и да ти се не вярва.
        Последно редактирано от ikirov; 06-04-20, 10:00.

        Коментар


        • #70
          Ало, хайде строго по темата!
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #71
            #56.3
            коко келеша коментира
            Днес, 08:46
            ...Както писах по-горе, отдавна щях да ритна под леглото микромеките, ако бяха тръгнали под линукс наличните принтер и скенер.
            Да не забравяме откъде и как (не-е-е-е, не онази работа как Бил измамил авторите на DOS, па единият се даже бил самоубил...) тръгват "Микромеките".
            А именно - като евтина алтернативна операционна система, необвързана с нито един производител на хардуер.
            Така заливат света - всеки жълтур, сглобен от китайски тинейджър в гараж, получава ОС. Без никакви защити от копиране, инсталиране и т.н. На добра воля, направо shareware.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #72
              Аз долкото разбитам първопричината за да се получи така с DOS -а е високомерното отношение към софтуера на големият син кораб-майка - IBM. В онези времена те разсъждавали така - софтуера не е важен, важен само хардуера. Принципно са били прави, но.... Останалото е история.
              -Чем занимаетесь по жизни?
              -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
              -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

              Коментар


              • DBRS
                DBRS коментира
                Редактиране на коментар
                Не е било високомерно, а поради законите за конкуренцията. IBM са били пред процедура по принудително разделяне.

            • #73
              Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
              Аз долкото разбитам първопричината за да се получи така с DOS -а е високомерното отношение към софтуера на големият син кораб-майка - IBM. В онези времена те разсъждавали така - софтуера не е важен, важен само хардуера. Принципно са били прави, но.... Останалото е история.
              Вероятно. А и чичко Бил си е търговец-тарикат, не случайно дълго време беше най-богатият човек в света. Пробутва им DOS, но си запазва правата да го продава и на други производители на хардуер.
              С многото спечелени пари по-късно наистина привлича най-добрите IT-специалистори и почва да продава скъпо и да лобира за драконовски мерки от страна на държавите за борба със "софтуерното пиратство".
              Бест-селърът и най-великата компютърна програма на всички времена се казва "MS Excel". Който твърди противното - просто не ползва и/или не е запознат с всичките ѝ възможности (те май и екипът от авторите ѝ отдавна не са наясно с тях )
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                За Юксела не знам, не съм в час с всичките му джуджавки. Виндофса поназнайвам оттук оттам.
                В интерес на истината и Ворда май не само тяхна разработка, а пак е прилапван и купуван отнякъде.
                Много неща на микромеките не са техни. В ХР-то например има - BSD.DLL. И не е само това...

                А чичко Били да, основн използва нечестни и некоректни похвати за да върже клиентите си, само за микромек.
                Последно редактирано от KingofROAD; 07-04-20, 14:26.

              • Bogoljub Gagic
                Bogoljub Gagic коментира
                Редактиране на коментар
                Сигурен ли си, че това BSD.dll не означава "Boot Status Data" ?

              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Доколкото аз знам, микромеките не можели да си напишат грамотно поддръжката на TCP/IP протокола, и накрая я изплагиатствали от BSD, чре по-льесну....

            • #74
              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              ..
              Бест-селърът и най-великата компютърна програма на всички времена се казва "MS Excel". Който твърди противното - просто не ползва и/или не е запознат с всичките ѝ възможности (те май и екипът от авторите ѝ отдавна не са наясно с тях )
              Excel 4.0 Ако не беше той, нямаше да се дипломирам , но ексела и той им е краден от Лотус1-2-3

              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #75
                Excel 3.01 го дадохме на едно наше момче да го сравни в Еxcel 2000 - 1:1 с изключение на шаренийките, a реално няма как да бъде друго
                Публикувайте отговор

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X