Обява

Свий
Няма добавени обяви.

процесор Intel или Amd Ryzen за бюджетен лаптоп?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • процесор Intel или Amd Ryzen за бюджетен лаптоп?

    Здравейте,
    Предстои ми покупка на нов лаптоп, защото сегашният Dell(с Уиндоус-7) навърши 11 години и започна да сдава багажа. Първа си замина батерията, после клавитурата а накрая изкл. трудно влизам в Скайп-явно дните му са преброени.
    Питането ми към запознатите е какъв лаптоп да купя(марка, модел, откъде), който ще ползвам за мейл, скайп, ексел-никакви игри и върховни постижения!
    Зяпах по магазините и ми препръчват процесора да е Амд-Райзен...И още един важен въпрос(за мен)-Уиндоус-10 да е вграден, или не е важно, защото съм брал ядове с качване на Уиндоус на сегашният лаптоп(вероятно от некадърни "специалисти").

    Благодаря предврително за мненията Ви!
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    От: процесор Intel или Amd Ryzen за бюджетен лаптоп?

    За този Райзен не съм чувал, но има няма от зората на процесорите Интел е 10 обиколки пред АМД
    Не знам АМД как продължават да съществуват.


    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: процесор Intel или Amd Ryzen за бюджетен лаптоп?

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      За този Райзен не съм чувал, но има няма от зората на процесорите Интел е 10 обиколки пред АМД
      Не знам АМД как продължават да съществуват.
      В момента не е точно така.


      Коментар


      • #4
        От: процесор Intel или Amd Ryzen за бюджетен лаптоп?

        Що не споменеш ориентировъчен бюджет?

        П.П. Офиса иска над 4 ГБ РАМ, Скайпа иска над 2 Гхц процесор. Външна видеокарта е желателна. Казали са ти Райзен, защото, поне на книга, конфигурациите са сходни по параметри с интелските, но са малко по-евтини.
        Последно редактирано от коко келеша; 03-06-19, 07:38.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: процесор Intel или Amd Ryzen за бюджетен лаптоп?

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Що не споменеш ориентировъчен бюджет?

          П.П. Офиса иска над 4 ГБ РАМ, Скайпа иска над 2 Гхц процесор. Външна видеокарта е желателна. Казали са ти Райзен, защото, поне на книга, конфигурациите са сходни по параметри с интелските, но са малко по-евтини.
          На книга АМД доста често водят
          Въпроса е че май в реални условия не го докарват


          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #6
            От: процесор Intel или Amd Ryzen за бюджетен лаптоп?

            Бюджетен лаптоп според мен е безмислена покупка - вземи си една работна станция или поне бизнес клас - втора употреба, добави му RAM и SSD и ще получиш машина доста по добра и дълготрайна от бюджетен лаптоп.
            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

            Коментар


            • #7
              От: процесор Intel или Amd Ryzen за бюджетен лаптоп?

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              За този Райзен не съм чувал, но има няма от зората на процесорите Интел е 10 обиколки пред АМД
              Не знам АМД как продължават да съществуват.
              Последните две - три години Интел водят основно в секюрити бъговете. Последните месеци се поукротиха, но доскоро не минаваше и месец без да се открие такъв. В натоварените месеци, и по няколко.
              За изброения период са открити между 20 и 30 броя. При това, някои са сериозни, без изглед за кърпене или лечение...

              Редакция:
              Темата ме подсети да си опресня информацията. Нищо не се е успокоило последните месеци. Нови секюрити дупки. От толкова дупки не знам как им е останало място за процесор...
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #8
                От: процесор Intel или Amd Ryzen за бюджетен лаптоп?

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Последните две - три години Интел водят основно в секюрити бъговете. Последните месеци се поукротиха, но доскоро не минаваше и месец без да се открие такъв. В натоварените месеци, и по няколко.
                За изброения период са открити между 20 и 30 броя. При това, някои са сериозни, без изглед за кърпене или лечение...

                Редакция:
                Темата ме подсети да си опресня информацията. Нищо не се е успокоило последните месеци. Нови секюрити дупки. От толкова дупки не знам как им е останало място за процесор...
                Значи приемаме, че ти гласуваш с две ръце за АМД? Питането е сериозно, защото и аз поглеждам към някой по-нов лаптоп. При мен със сигурност ще е втора ръка.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: процесор Intel или Amd Ryzen за бюджетен лаптоп?

                  Доколкото следя много повърхностно тоя пазар и тенденции, едва ли аз съм човекът който да те посъветва по въпроса.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    От: процесор Intel или Amd Ryzen за бюджетен лаптоп?

                    Бе и аз доста четох какво дава AMD-то, ама си взех лаптоп с Intel. При мен беше лесно, DELL XPS13 нямат вариант с AMD .

                    Ако имам и двата варианта за компютрите ще сравня конкретно характеристиките и ще преценя. Иначе е все едно да сравняваш немска с френска кола. Само че за едни и същи пари най-лъскавото Рено ще е за предпочитане пред най-смотаният Опел. Та - кажи между какво се колебаеш.

                    Но на кратко - и двете ще свършат една и съща работа. За предпочитане е нещо което си върви с Windows-а, за да не се бориш после с инсталацита и поддръжката.

                    Коментар


                    • #11
                      От: процесор Intel или Amd Ryzen за бюджетен лаптоп?

                      Можеш и да погледнеш големите производители на лаптопи какви процесори асемблират.
                      Примерно Епъл


                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: процесор Intel или Amd Ryzen за бюджетен лаптоп?

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Можеш и да погледнеш големите производители на лаптопи какви процесори асемблират.
                        Примерно Епъл
                        Епъл правят каквото могат. Общо взето следващо поколение на Епъл с интели няма да има, ако ще Тим Кук да си смени сексуалната ориентация. Сами ли ще си правят АРМ, от Самсунг ли ще купуват - мислят го още ама няма да се върнат при Интел.

                        По отношение на бъговете в процесорите АМД са същата или почти същата боза като Интел и засега ги спасява най-вече по-малкото внимание към тях.

                        Коментар


                        • #13
                          От: процесор Intel или Amd Ryzen за бюджетен лаптоп?

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Значи приемаме, че ти гласуваш с две ръце за АМД? Питането е сериозно, защото и аз поглеждам към някой по-нов лаптоп. При мен със сигурност ще е втора ръка.
                          Също като с колите - вземай доказал се модел със запазен външен вид и от надежден търговец.

                          При АМД разнообразието е много по-малко, оттам и читавите варианти. Но има.

                          Коментар


                          • #14
                            От: процесор Intel или Amd Ryzen за бюджетен лаптоп?

                            Благодаря Ви за отговорите и се извинявам за закъснението, но нямаше на какво да пиша...
                            Накрая купих едно обикновено НР 15ra055nu с Интел Селерон 3060, 4ГБ РАМ фабрично с Уиндоус-10 за 600лв. Доплатих 50лв. за удължаване на гаранцията с още 3 години, та общо стават 5год.
                            Разбира се, че е далеч от каквото и да е съвършенство, но за толкова пари и такива цели мисля, че ще върши работа.

                            Хубав ден!
                            Последно редактирано от mbenz; 07-06-19, 07:57. Причина: грешка
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #15
                              От: процесор Intel или Amd Ryzen за бюджетен лаптоп?

                              Като цяло от днешните бюджетни лаптопи с тая изработка най-важното в случая е Гаранцията . Много добре си направил с това че си я удължил.

                              Впрочем много добри отзиви има за Amd Ryzen така че може да се пробва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X