Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв гигабитов рутер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да. Преди да сменя доставчика изключих разширителя-някъв допотопен д-линк с две антенки и го направих основен . Един ден нямах проблеми и после пак.
    С две думи три рутера
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • Четох че излъчватели на блутут и usb 3 пречели. Нямам такива . Няма климатик закачен на същия разклонител или нещо дето да ебава тока.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • Да допълня картинката. Имам 5 камери които записват на сд карти. Не изпращат нищо в облак. Но като ги отварям да гледам трафика е смешен. Понеже и те бяха подозрителни.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • stefsab
          stefsab коментира
          Редактиране на коментар
          Пробвай да пуснеш лог на трафика на рутера, външен и вътрешен. Вържи му часовника към NTP.
          Поцъкай в нета. Като се задъни - запиши си минутата и виж в лога к'во става.

      • Преди години в апартамента вратите бяха дървени. Рутера в едната стая и в целия апартамент идеален интернет. Смених вратите с алуминиеви и всичко приключи. Смених рутера с такъв с амнайсет антени. Нищо. Проблема си реших,като сложих рутери във всяка стая.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • и аз наслагах разширители през една стая, на ТП линк приложението даже казва дали е подходящо мястото , трябва само контакт.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • А не е трябвало. Вирлесът се осигурява от аксес пойнт или подобно нещо изградено от няколко АП, с модерното име "вирлес меш система".
            Рутерът има друга функция. Това че повечето SOHO рутери имат вграден и аксес пойнт е за удобство, но е далеч добро решение...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • Гмеш е яката работа

              До колегата - опитай с лаптоп или тамагоги но наблизо или в една стая, в която е рутера с хАнтенките и виж дали ще има прекъсвания.

              Уйфая е гадна работа... Покрай работата ми съм свикнал да не го вземем на сериозно.
              Приемам, че работи толкова... Колкото работи.
              Ако искам да не ми прекъсва или върша нещо важно за закачам с кабел.
              Дори за тамагочи се отнася:


              Прикачени файлове
              Враг усраине

              Коментар


              • Какво е тамагочи? Довечера ще екпериментирам отново,че жената работи в момента.
                По принцип не проблем обхвата. Като писах преди час бях на 3 метра от рутера. На всичко що се води анализатор показва перфектен силен сигнал . Схема с кабел не става. Не мога да се разхождам из къщи с телефона и кабел.
                Понеже съм лаик в тая сфера досега търсих как да запиша лог на трафика както писа колегата. Това с програма ли става или си го има в рутера?
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • Esper
                  Esper коментира
                  Редактиране на коментар
                  тамагочи = смърф устройство, таблет, телефон изобщо нещо с нарисувана клаватура по която се "маже".
                  Всъщност няма значение в случая.
                  Принципно лога на рутера.
                  Ако има лог и го намериш къде е.
                  А той е там, където го е сложил производителя на рутера.

                • stefsab
                  stefsab коментира
                  Редактиране на коментар
                  Повечето рутери имат лог възможности. Някъде по менюта на рутера може да трябва да се пуснат и да им се каже за какво да си водят записки.

                  Имай предвид, че микровълновите печки доста добре затапват Ви-Фи то.

              • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                А не е трябвало. Вирлесът се осигурява от аксес пойнт или подобно нещо изградено от няколко АП, с модерното име "вирлес меш система".
                Рутерът има друга функция. Това че повечето SOHO рутери имат вграден и аксес пойнт е за удобство, но е далеч добро решение...
                ако е към мен това, за меш система трябва да сменя рутерите /два обекта са/, а докато работи по моя "грешен" начин и имам достатъчно добър нет за онлайн работа на двама човека във всяка стая, няма смисъл да пипам, най-много да разваля нещо.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • Замислих се и за нея. Много рядко се ползва, в друга стая е микровълновата ,а проблема се появява навсякъде из дома и двора..
                  Sent from my Nokia s fenerche

                  Коментар


                  • Идиотщината е че не оставам без нет. Просто ей сега както си пиша ,забива и трябва на телефона да включа и изключа уи фи и пак си има до след малко
                    Sent from my Nokia s fenerche

                    Коментар


                    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                      Редактиране на коментар
                      С други устройства , не от вашето семейство пак ли е така ?

                  • ламаринените покриви на навесите около къщата пречат
                    -Чем занимаетесь по жизни?
                    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
                      ламаринените покриви на навесите около къщата пречат
                      Дали? Ако е така ще си рестартирам безкрайно.
                      Представи си го така под прозорците на първия етаж/висок е/ там са ламарините. В крайна сметка аз съм на три метра от рутера. Най близката ламарина е на 5 метра и е под нивото на рутера и приемника.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • KingofROAD
                        KingofROAD коментира
                        Редактиране на коментар
                        отразява и генерира преповтаряне на пакети, имам подобен проблем под ламаринен покрив, фул сигнал, ама периодично скоростта пада, въпреки че всичко показва на макс

                    • Лога на рутера показва нещо от рода OFFER моето ip след това ACK същото ip. Четох цял ден и излиза че телефона ,андроидски, не връща име или нещо от сорта. 10 уж решения отново пробвах и без успех. Имам чувството че малко по-добре ама пак рестартирам
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • Замислям се вече за телефона. Лошото е че няма как да изпробвам нещо друго. Всичките под ръка са шаомита или поко на шаоми
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X