Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ремонта завърших, окабеляването забравих !!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ремонта завърших, окабеляването забравих !!!

    Така.
    Положих гипскартона, шпакловах, боядисах, ламинирах и дойде време за телевизора.
    А кабел - няма. Някой не се е сетил.
    Кабели по стената не искам да виждам, кабелни канали също. Не искам и да разрушавам.
    Имам вход през външната стена, покрай комуникациите на климатика. Обаче - дотам.
    Мога да вкарам интернет и телевизионния кабел и да сложа един хубав рутър, върху вътрешното тяло на климатика.
    От там облъчва целия етаж с 2.4 или 5.4 GHz. Връзката, която мога да вкарам е или:
    - коаксиален кабел, комбинация с цифров модем, след който да включа - WiFi рутър
    - LAN кабел, по който върви интернет и цифрова телевизия
    - FTTH - оптика, отново с цифрова телевизия и интернет сигнал.
    Заданието е: - да се намери начин (протокол), по който рутъра да предава сигнала до SMART TV (предстои да се купува), така че телевизора да работи през WiFi.
    Има доста неизвестни, относно модела на рутъра, модела на телевизора и техните функции, както и протокола на самата връзка.
    Ще експериментирам и споделям тук, но моля ако някой е правил нещо подобно, да разкаже, за да не влагам излишни средства и време.

    Виждал съм подобна връзка, работеща във Франция с кабелна телевизия FTTH (fiber to the home). Собствениците на жилището идея си нямат, от кабелната телевизия идват и им го настройват. Няма кабели, няма простотии, местиш телевизора където ти е удобно без проблеми. Няма флашка или нещо подобно в ТВ, специално огледах, просто е smart.

    Очаквам идеи или решения.
    Благодаря !
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

  • #2
    От: Ремонта завърших, окабеляването забравих !!!

    Не мисля че е добра идея да облъчваш нонстоп за щяло и нещяло! Освен това не мисля и че безжичната връзка ще съперничи на кабела.Досега не съм виждал ремонт дето не го повтарят ако пък са пуснати всички кабели то все ще има един ударен.
    Виж дали няма да е по добре да разрушиш малко и да пуснеш кабел?!

    Коментар


    • #3
      От: Ремонта завърших, окабеляването забравих !!!

      Зависи с каква операционна система е телевизора, има приложения на български доставчици на телевизия, през които си гледаш директно телевизията през интернет. На телевизора му трябва само нет, може и безжичен и това е. От там е ясно, че телевизора го местиш не само из стаята, но и по света и пак си гледаш през същото приложение. Отделно, че през същия акаунт може да си гледаш и на друго устройство където и да е то по света (има някакви ограничения за бройката устройства включени едновременно през един акаунт).
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Ремонта завърших, окабеляването забравих !!!

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Зависи с каква операционна система е телевизора, има приложения на български доставчици на телевизия,.....
        Вероятно има и приложения за домашно разпространение между рутъра и телевизора. Телевизорите, май са предимно с Андроид. Ще потърся приложения.
        Ако някой изнамери нещо, моля да сподели .
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #5
          От: Ремонта завърших, окабеляването забравих !!!

          За интернет през контакти те не става ли ?
          Примерно това DHP-P601AV/E на D-link
          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

          Коментар


          • #6
            От: Ремонта завърших, окабеляването забравих !!!

            Съвсем без жица няма стане....
            Тоя телевизор иска и ток, все пак.

            Коментар


            • #7
              От: Ремонта завърших, окабеляването забравих !!!

              Опитвано е - телевизор по WiFi и телевизор по LAN. Това за DLNA. Еми откак сложих кабела, не искам да чувам за другото. Рутера и телевизора ги делеше една стена и сила на сигнала имаше бол.

              Кабелите при мен вървят по первазите. До сега не съм видал перваз, по който да не се побира минимум една коаксиалка и един LAN.

              ПП: И... телевизор с коаксиалка до него е по-добро от всичко останало, или поне при мен така се оказа. Практически всеки телевизор на пазара има DVB-C. Няма конфигуриране, няма външни устройства, няма пропадания на сигнала когато мрежата е натоварена и няма пропадане на интернета когато телевизора смуче.
              Последно редактирано от sparkybg; 27-04-18, 10:35.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Ремонта завърших, окабеляването забравих !!!

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                Така.
                Положих гипскартона, шпакловах, боядисах, ламинирах и дойде време за телевизора.
                А кабел - няма. Някой не се е сетил.

                Очаквам идеи или решения.
                Благодаря !
                Напълно нормална ситуация.Малка дупка в гипсокартона и се издърпва кабела. После две шпакли и две четки латекс и си готов.
                В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                В. Иванов

                Коментар


                • #9
                  От: Ремонта завърших, окабеляването забравих !!!

                  Първоначално публикуван от Жоро Байкушев Преглед на мнение
                  Напълно нормална ситуация.Малка дупка в гипсокартона и се издърпва кабела. После две шпакли и две четки латекс и си готов.
                  Затова обожавам гипсокартона на конструкция
                  Всякакви ремонти впоследствие са песен в сравнение с мазилката

                  Ноооооо разните му форумни специалисти са на мнение че ГК е по черен от дявола
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ремонта завърших, окабеляването забравих !!!

                    Още един глас за (на пръв поглед) хамалското решение - много е гадно да дупчиш прясно боядисана стена, но сега имаш огромен шанс да оправиш последиците без следа. Имаш прясна боя в някоя кутийка и боята по стената още няма никакво изменение от времето.

                    Псувай и дупчи. Пусни коаксиален и UTP/FTP кабел до телевизора. Ако не си пуснал силов - не се втелясвай много да го отделяш от сигналните, при мощностите, които искат съвременните телевизори няма шанс да вкараш смущения.

                    Напълно подкрепят и следното:

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                    ПП: И... телевизор с коаксиалка до него е по-добро от всичко останало, или поне при мен така се оказа. Практически всеки телевизор на пазара има DVB-C. Няма конфигуриране, няма външни устройства, няма пропадания на сигнала когато мрежата е натоварена и няма пропадане на интернета когато телевизора смуче.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ремонта завърших, окабеляването забравих !!!

                      Здравей Ник, подобен на твоя проблем аз си реших с Power Line устройства на DLink. Цялата комуникация минава през електрическата мрежа до settop box-овете. Нямам никакви забележки вече цяла година.
                      Георги Танев (0+)
                      Land Rover Discovery 1 300 TDi
                      Land Rover Club Bulgaria
                      0887 930 238, 0878 797 768

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ремонта завърших, окабеляването забравих !!!

                        Първоначално публикуван от Жоро Танев Преглед на мнение
                        Здравей Ник, подобен на твоя проблем аз си реших с Power Line устройства на DLink. Цялата комуникация минава през електрическата мрежа до settop box-овете. Нямам никакви забележки вече цяла година.

                        Ами разкажи важните подробности - кой е доставчикът на телевизия, колко струва и какво включва пакета, ограничения за устройства, как се държи при 2-3 телевизора + другите устройства за интернет...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ремонта завърших, окабеляването забравих !!!

                          Ник, не се занимавай с глупости! Издупчи го пустия картон и после си го замажи.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ремонта завърших, окабеляването забравих !!!

                            Нещо не ми става много ясно каква е целта на занятието, но ако е само прекарване на картина от едно у-во към ТВ ето примерни решения https://wiki.ezvid.com/best-wireless-hdmi-transmitters

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ремонта завърших, окабеляването забравих !!!

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Ник, не се занимавай с глупости! Издупчи го пустия картон и после си го замажи.
                              Гипскартона се полага върху профили. Между тях има вата. Как да преодолея 2 стени по 3 метра и ъгъл между тях ? Със струна ли ? Ми не става.Трябва да се реже цяла ивица.Освен това въпроса е принципен. Щом във Франция става, ще стане и в България.Или, както казала Пена на бракоразводния процес: "Цело село може, само наш Вуте не може да спи с жена си. Ай стига бе! "
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X