Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хостинг в БГ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хостинг в БГ

    Някой може ли да сподели впечатления от фирмите, предлагащи хостинг услуги в България? Че тези, които използвах досега, са решили да затварят кепенците и трябва да ги сменям.
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    От: Хостинг в БГ

    Бърза реакция, супер поддръжка (независимо в кой час на денонощието) и най-вече коректно отношение към клиента с това впечатление останах към моята която използвам от близо 9- 10г.
    името е суперхостинг, дано не прозвучи като реклама
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #3
      От: Хостинг в БГ

      От около 10 години имам един хостинг с паркиран домейн при ХОСТ.БГ.
      Нямах никакви оплаквания, но реално погледнато тоя хостинг съдържа само един статичен сайт - визитка и 3-4 служебни пощи.
      ХОСТ.БГ отскоро вече ги няма, защото са ги купили суперхостинг. Чувахме се с поддръжката им 2-3 пъти - доволен съм от реакцията и отношението им.
      Георги Тонев

      Коментар


      • #4
        От: Хостинг в БГ

        Зависи каква точно услуга искаш..
        Хост бг преминаха към суперхостинг. Аз също съм там отпреди 10г...
        Реакцията е бърза... Но цените - височки.
        За 'частни цели' - т.е. друг форум ми трябваше поне виртуален сървър (стандартните хостинг планове не предлагаха работа с БД над 1ГБ)...
        След проучване избрахме външен хостинг (май пак българи, ама в щатите ) ... Цената на услугата - около 1/10 от предлаганите от нашенските хостинги..
        Досега системата е била неработна сумарно около 3-4 часа за три години... Сменяха хардуера... Загуби при миграцията нямаше (освен загубената през това време функционалност на форума разбира се)...
        Да, малко се позамотаха със сверяването часа на сървъра - включвах ntp самосверяване, а при преинсталацията от админите (май я направиха 3-4 пъти) там пак я разкарваха, а дъното бе с грешен час....
        Но се оправи де - като стабилизираха хардуера всичко си дойде на мястото и повече от година не сме пипали (да чукна на дърво )...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Хостинг в БГ

          space.bg ще прекратяват дейността от юни .... тия дни ще се преместя на icn.bg
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            От: Хостинг в БГ

            Суперхостинг и аз ги ползвам от години. Сумати домейни и хостакаунти. Никакви проблеми, а съпорта се много бързи.

            Коментар


            • #7
              От: Хостинг в БГ

              Само дето Суперхостинг вдигнаха цените за подновяване на домейн и съответно - "беж лиске да бягаме".
              Сега съм в NS1.bg и съм доволен.
              Последно редактирано от pustrina; 28-03-18, 20:10. Причина: допълнение за NS1.bg
              889377712

              Коментар


              • #8
                От: Хостинг в БГ

                Кажи какъв е сайта и какво точно смяташ да местиш.

                Суперхостинг обикновено се препоръчва, освен ако не трябва да сложиш много малки сайтове на едно място. Аз използвам за несериозните неща и личните проекти JUMP.bg Имат даже и SVN, ако ти трябва партизански хостинг с повечко възможности за девеломпент и колаборация с колеги. Цените им са изгодни, съпорта бива. Можеш да паркираш повече от един домейн на ниските планове, което не може в СХ.

                Коментар


                • #9
                  От: Хостинг в БГ

                  Първоначално публикуван от pustrina Преглед на мнение
                  Само дето Суперхостинг вдигнаха цените за подновяване на домейн и съответно - "беж лиске да бягаме".
                  .
                  При последното подновяване повдигнах въпроса, като им споделих, че с трансфера към новото място цената би ми излязла същата както тяхната, а нататък подновяването би ми било 1/3 от тяхната цена...
                  Сваляха звезди, и накрая практически ми запазиха цената както бе преди миграцията към тях (от Хост бг)... Но бе дразнещо разбира се...
                  Реално за малък хостинг пакет плащам там колкото за нает виртуален сървър на друго място..
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хостинг в БГ

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    .... тия дни ще се преместя на icn.bg
                    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                    Суперхостинг и аз ги ползвам ...
                    Дотук ми изглежда като icn повече да ме устройват като предлагана услуга и цена.

                    Първоначално публикуван от Ilia801 Преглед на мнение
                    ... Суперхостинг обикновено се препоръчва, освен ако не трябва да сложиш много малки сайтове на едно място. ...
                    E, точно по този параграф ме губят, защото ми трябва възможност за поне 1 add on domain, а за целта трябва да се отива на по-скъпите планове, което обаче не ми е изгодно на този етап.
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-03-18, 21:37.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хостинг в БГ

                      Хост предлагаха няколко адд-он домейни... Предполагам и суперхостинг са така (в момента май имам 3 адд-она при тях на един план...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хостинг в БГ

                        Какво ти трябва като ресурси и какво ще хостваш предимно ? Има разлика в условията и параметрите който се предлагат,отделно времето за реакция също от от голямо значение.
                        Суперхостинга стана масовка, като се има предвид че последните няколко години придобиха 3-4 от "иконите" в бранша, за средния потребител е отличен избор. За големи бази,много файлове,тежки сайтове едва ли ще ти допадне,както всички търговци почват да извиват китките с ресурсите/таксите.
                        Jump го придобиха и него миналата година,така че няма разлика.
                        Use since:
                        OpenBSD 3.x
                        FreeBSD 4.x
                        Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хостинг в БГ

                          Общо взето, 2-3 малки сайта без голямо натоварване на този етап. Базирани на Wordpress и един форумен софт. В момента са с един поддомен и един add on. При СХ за тази схема трябва да се отиде на почти двойно по-висок разход, като се плаща за ресурси, които за момента реално не са необходими.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хостинг в БГ

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Общо взето, 2-3 малки сайта без голямо натоварване на този етап. Базирани на Wordpress и един форумен софт. В момента са с един поддомен и един add on. При СХ за тази схема трябва да се отиде на почти двойно по-висок разход, като се плаща за ресурси, които за момента реално не са необходими.
                            С много подобни изисквания минах на jump.bg от СХ. Цените са много арни, сайтчетата си работят. Аз даже си купих някакъв девелоперски пакет, та имам и SVN. С един колега го ползвахме за няколко месеца миналата година за къс проект - и за това върши работа.

                            Не разбирам защо СХ така си пъдят малките клиенти! Можеха и те да ми земат парите и нямаше да възразявам, ама при почти двойна разлика вече е въпрос на принципи

                            ЕДИТ: Имам един основен и още 3 адд-он домейна. Плюс един под-домейн от друг хостинг, насочен към този (използваме го за dev среда, заедно с SVN). Планирам да хостна и един WP, в момента финализираме обхвата на проекта и някои детайли. До съпорта реално съм опрял 2-3 пъти за дребни неща, решиха проблемите бързо и без мотане. Доволен съм като цяло. За по-сериозните неща ще продължа да използвам СХ, както и да си държа домейните там. Но за такъв тип проекти и за тия пари в момента няма какво да желая повече.
                            Последно редактирано от Ilia801; 29-03-18, 20:31.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хостинг в БГ

                              То това където и да го сложиш,би трябвало да върви ( пак зависи и от посетите де) . Реално под 10 лв. в момента трудно ще намерш нещо читво,надолу са само компромиси.
                              Use since:
                              OpenBSD 3.x
                              FreeBSD 4.x
                              Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X