Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Руски процесори"-какво пък е товв?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

    Стига де, точно исках да го питам дали Руслан Стоянов са го пуснали, или още износва наровете в зандана на кървавият режим.

    И въпросът има абсолютно пряка връзка с кибер-сигурността. )

    В смисъл - Ясен може и да се сеща, ама аз не се сещам за какъв зор са ти процесори при положение, че целият кибер-отдел
    на службите на партия с лабораторните кибер-спецове по сигурност чукат здраво часпром....


    ПС: Доколкото знам - Солвей Соди все така са си значим световен производител ?
    За Кока-Кола ... Просто СССР е имало отношения с Пепси.
    Последно редактирано от deyan_h; 19-05-17, 09:33.
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • #92
      От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      Трябва отделна тема за лъжите и успехите и цената на московския/тошовия социализъм.

      А за това колко е успешен руския процесор, говори факта, че масовия техен "ауакс" реално съпровожда по-малко цели от Грипен Е например.
      Пък Швеция не е в НАТО и никой не тръби за шведски процесори
      Същото и с Китай и вероятните китайски процесори.

      ..
      За съжаление, DBRS си е редактирал поста и аз поне, не разбрах в какво е сбъркал, за да внимавам в картинката
      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • #93
        От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
        ПС: Доколкото знам - Солвей Соди все така са си значим световен производител ?
        Да, само дето е под шапката и се продава като чужд продукт Солвей като цяло бе основен (но доколкото се сещам по-малък) конкурент в производството на Сода на световната сцена преди да придобие Соди-Девня...

        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
        В смисъл - Ясен може и да се сеща, ама аз не се сещам за какъв зор са ти процесори при положение, че целият кибер-отдел
        на службите на партия с лабораторните кибер-спецове по сигурност чукат здраво часпром....
        Убеден ли си в това? Би трябвало да знаеш каква бе организацията в соц-България на времето и да ти е ясно, че в такъв тип страни 'чукането на часпром' веднага светва една лампичка в едни служби, които ти разкатават родата... Да, недемократично, ама това е реалността..

        Освен това не трябва да се изключва варианта и това да е подвеждаща маневра.. От рода - хубаво, вкарал съм няколко милиона в такава сделка (парите на държавно ниво са нещо относително), и ще помогнем 'врага' да си мисли, че ще ги влагаме в еди-какво си устройство... Е да, ама крайното устройство може изведнъж да изненада с параметрите си 'врага' когато се наложи.. Имаме доста примери с подобни действия на руснаците особено в последно време...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #94
          От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          ...Би трябвало да знаеш каква бе организацията в соц-България на времето и да ти е ясно, че в такъв тип страни 'чукането на часпром' веднага светва една лампичка в едни служби, които ти разкатават родата... Да, недемократично, ама това е реалността..
          От "службите" в това отношение единствения ефект беше че много искаха да се закачат за финансовия поток покрай въпросния часпром. И което е по-важното - да се отъркат в някакво ноухау. Повече или по-малко адекватен човек лесно ги допускаше донякъде в първото и финтираше за второто. Към днешно време резултатът е непропорционално голям брой "успешни" фирми на бивши полицаи.

          Впрочем от това че содата е с друг етикет, да не би да е по-различна? Или оборотът да е намалял?

          Коментар


          • #95
            От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

            Бай дъ уей, покрай дискусията Ви се сетих за износа ни на компютри, пардон компоти..., народна мъдрост с не-случаен произход!
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • #96
              От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

              [QUOTE=Ясен;3157175 Към днешно време резултатът е непропорционално голям брой "успешни" фирми на бивши полицаи.
              ?[/QUOTE]

              Ужза че не е за писане - ама го докарахме до там че учен е нещо бедно , а университет е мръсно.
              Но така е когато най богатите в страната са син на тотаджиика и шофьор от УБО,... не е добре. Мъка но децата в игрите искат да са с прякори на кореноплодни или анатомични части

              Коментар


              • #97
                От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Не много, просто всичките които работеха за валута. Соц-счетоводството беше голяма работа. Еле па за военните производства които се финансираха по руски модел по 16 различни начина и никой никога не можеше да хване края на разходите даже и да иска.
                Парадокса беше че нашето предприятие нямаше достъп до изкараната от него валута . Парите ги разпределяше министерството на леката промишленост . Нашия директор пътека беше направил до министерството беше написал стотици страници обосновка че с италиански машини от 1922 и чешки от 1960 не можем да поддържаме и увеличаваме обемите готова продукция с нужното качество което искат клиентите и е само въпрос на време да загубим пазари на които сме със стабилни позиции повече от 50 години . Накрая човека се сети че е от Правец отиде при правилния човек и след няколко месеца монтирахме нови френски машини Valet & Garo . От този факт крайно нещастни се оказали в завод Витоша . Дълги години това което изкарва нашия завод отивало при тях щото били модерно предприятие в модерен отрасъл ама горките произвеждаха продукция която залежаваше с години по складовете и накрая мишките и виждаха сметката . Това ми го е разказваше нашия директор доста години след като дойде демокрацията и аз станах главен механик на завода . Човека казваше с един труп на гърба някак си можеш да плуваш ама като ти хвърлят отгоре още няколко потъваш заедно с тях .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #98
                  От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                  Спорите, привеждате доводи разни, а никой не каза за управлението на един ПТРК или ПЗРК или каквото е друго каква изчислителна мощност трябва.Имайте в предвид, че Аполо 11 отиде и се върна до Луната с по малко изчислителна мощност от колкото имате в часовниците си!
                  За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                  0878 79 20 61 Борис

                  Коментар


                  • #99
                    От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    От "службите" в това отношение единствения ефект беше че много искаха да се закачат за финансовия поток покрай въпросния часпром. ...
                    Ясене, това бе по време на прехода....
                    Преди това системата бе така построена, че не ставаше този номер.. И да - временната 'демокрация' при руснаците им поразвали системата, и сега имат проблеми (и то големи ) с корупцията...
                    Но на военно ниво дори и в тази сфера нещата се стараят да ги държат на своя територия - контакт с чужденец на тази тема - тц.

                    sek1, да имаше такива 'дефекти' в системата... За съжаление още ги има...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                      То и сега не се иска кой знае какъв хардуер за изпълняване на военни и специални задачи. Въпросът е в добре написания код/софтуер, нещо, което руснаците умеят.
                      Аз затова по-горе казах да не бъркат "високи технологии" с единична линия за производство на процесори и цялостните възможности, но ми обясниха как това било комплекси някакви.

                      P.S. И в нашите университети 2000 г. се преподаваше КТЕЕ (Конструиране и технология на електронните елементи) в катедрите "Електроника" и съм прехвърлял топологията на различни TTL-и и ОУ-та от микроскоп на хартия и т.н., ама това също е доста далече от "високи технологии"...
                      "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                      2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                      Коментар


                      • Re: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                        Гугъл учи😂 има и малко общо с андроид и и ос. Защо и ос е много по производителен с 2 пъти по лош хардуер от самсун с8 ?

                        Коментар


                        • От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                          За конкретните цели винаги може да се направи подходящ софтуер на ниско ниво...
                          Дипломната ми работа на времето бе за вибродиагностика, което изискваше доста изчисления за получаване на спектри и кепстри (спектър на спектъра)...
                          Та там много ясно се видя разликата в програмирането - процесорите по него време бяха интелски 386 ...
                          Програмата на С++. Ползване на общи публикувани библиотеки - времето за една итерация - 15 секунди (а трябваше да е в реално време)...
                          Направих своя библиотека специално за целта, с променен алгоритъм и т.н. - времето спадна на 3 секунди (доста бързо, но все пак недостатъчно за работа в реално време)...
                          Накрая го написах на Асемблер и итерацията спадна до 0.2-0.3 секунди... Което вече си даваше информацията в реално време.
                          Това - като пример колко по-важно е софтуера да е написан грамотно отколкото хардуерната част...
                          Друг пример за този факт са Raspberry - хардуера - да, не е 'ляв' но не е и нещо уникално като производителност, но в комбинация с олекотения линукски дериват си става много добра работеща машинка... Вкъщи върви Микросървър, ама има и един сървър на едно Raspberry - всеки от тях си върши идеално работата за която е предвиден...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                            Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                            То и сега не се иска кой знае какъв хардуер за изпълняване на военни и специални задачи. Въпросът е в добре написания код/софтуер, нещо, което руснаците умеят.
                            Аз затова по-горе казах да не бъркат "високи технологии" с единична линия за производство на процесори и цялостните възможности, но ми обясниха как това било комплекси някакви.

                            P.S. И в нашите университети 2000 г. се преподаваше КТЕЕ (Конструиране и технология на електронните елементи) в катедрите "Електроника" и съм прехвърлял топологията на различни TTL-и и ОУ-та от микроскоп на хартия и т.н., ама това също е доста далече от "високи технологии"...
                            Винаги така се е правило и учило а учебници съм виждал от 60те г на мв. Руснаците са къртовски упорити в това отношение и винаги са знаели, че само с кражби не става.
                            И процесорът им върши работа за целите.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • Re: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                              Колко върши работа можем само да гадаем. На дали някой ще може да го тества от първо лице.

                              Коментар


                              • От: Re: "Руски процесори"-какво пък е товв?

                                Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                                То и сега не се иска кой знае какъв хардуер за изпълняване на военни и специални задачи. Въпросът е в добре написания код/софтуер, нещо, което руснаците умеят.
                                Аз затова по-горе казах да не бъркат "високи технологии" с единична линия за производство на процесори и цялостните възможности, но ми обясниха как това било комплекси някакви.
                                Ти си познавач на руските военни технологии. Що за разнообразие не ни разкажеш за високите им технологии .
                                Знам че в Лондон и US в стартъп компаниите работят страшно много руснаци - към 10%, но странно правят високи технологии ама не за русия.
                                Айде да оставим Сергей Брин, но баща му е професор по математика в УС университет , а майка му работи за НАСА, а не за вкс

                                Станно, но в целия свят, военните са най-големия спонсор в науката, и всичко което се открие се проверява за военно приложение и хората който работят в областта са много добре платени.
                                Но ти си познавач на русия, щом казваш че те са открили по добър начин чрез софтуер , явно е така .
                                Да не би мнението да ти е обосновано на това че основните военни разработки в русия са от преди 80 г на миналия век

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X