Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

    Те до сега просто стояха в друг калъф за документи. Нещо подобно на това:

    Колкото мога да загубя едното, толкова мога да загубя и другото. Също толкова успешно мога мога да си загубя портмонето. Също така мога да си държа пачка в джоба и тя да изпадне от него.
    Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

    Коментар


    • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

      Не си правете експеримент да ходите в белите страни без карта. На много места е невъзможно да платите кеш - просто няма касиер. Напр. в големите паркинги се плаща само с карта, иначе може да си останете под земята, докато пуснете корени.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

        Цяла Европа обиколих без грам кеш... Да оставим големите паркинги - на доста места бензиностанциите нямаха човек, нито будка нито нищо - плащаш само с карта.... Че наблизо нямаше и какъвто и да е друг обект...
        И другият фактор - колега го гледаха като престъпник, защото изкарал банкнота 200Евро и чакал 15 минути докато все пак се решат да я приемат (проверят и т.н.)...
        На много места особено при транзитно преминаване няма смисъл да обръщаш пари или да ги теглиш кеш, или да не се ориентираш в рестото... Например Сърбия - навсякъде плащах с карта...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
          Вече табакерата от Халумин е при мен. Много добро качество. Цена 1.35€. Има 6 отделения за карти. 12 карти се побират вътре без проблем. Проведох тест. Безконтактната дебитна карта, която си я чета с телефона, не мога да я прочета, ако е в табакерата.
          [ATTACH=CONFIG]942373[/ATTACH]

          [ATTACH=CONFIG]942374[/ATTACH]
          Какво точно четеш с телефона ясно ли е ?
          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

          Коментар


          • Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Цяла Европа обиколих без грам кеш... Да оставим големите паркинги - на доста места бензиностанциите нямаха човек, нито будка нито нищо - плащаш само с карта.... Че наблизо нямаше и какъвто и да е друг обект...
            И другият фактор - колега го гледаха като престъпник, защото изкарал банкнота 200Евро и чакал 15 минути докато все пак се решат да я приемат (проверят и т.н.)...
            На много места особено при транзитно преминаване няма смисъл да обръщаш пари или да ги теглиш кеш, или да не се ориентираш в рестото... Например Сърбия - навсякъде плащах с карта...
            Аз пък да ти кажа ли какво се случило на един българин в Китай като му отказали и двете кредитни карти?
            Пътувал по бизнес и едната му я блокирали още в Истанбул на летището а другата в китайско.
            Бизнеса разбира се се провалил но все пак успял да се върне у дома със заем от полуслучайни познати българи.
            Това ми бе разказано на летището в Истанбул при един 8 часов престой.
            Смея да му вярвам.
            Човека вече пътува с 4 карти и кеш [emoji4]

            А и на мен лично ми се е случвало да ми откажат 2-те кредитни карти + тази на жената при екскурзия в Дубай.
            Ако нямахме 3-4000 $ кеш ваканцията гореше оставахме със самолетните билети за след седмица и да спим по улиците [emoji4]
            Разбира се че е най добре и много кеш и 15 карти.
            Последно редактирано от rosen_offroad; 28-12-17, 03:14.
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

              В Холандия е тегаво с БГ картите...... не навсякъде работят, даже в една и съща верига магазини /албертнещоси/ в центъра платих, а "на село" същата карта нъцки
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                Колеги, спорът кое е по-вероятно: Дали можеш да си загубиш парите или могат да ти блокират картата е вечен - като яйцето или кокошката.
                Има съвсем малка разлика - губенето на парите е перманентно, блокирането на картата не е а и не е толкова елементарно.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                  Факт е че на пари в кеш с по-големи суми,в белите държави гледат подозрително и правят проверки на банкнотите.Картите обаче си имат много кусури още и не предлагат сигурност,както могат да ти я прочетат ,така могат и да тия източат по други начини.По принцип електронното плащане и банкиране е рай за родни и чужди хакери.Още преди много години от района при нас имаше младежи ,които печелеха супер добре от такава дейност из Европата ,то тогава първи излезнаха те и джебчиите на циганскио цар.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    Аз пък да ти кажа ли какво се случило на един българин в Китай като му отказали и двете кредитни карти?....
                    Предполагам - проблемът е в самият човек - нещо не е действал правилно и разумно...
                    За толкова години експлоатация съм имал ЕДИН случай на проблем с картата, който да е бил в картата...
                    Да, имал съм случаи по островите в Индийския океан конкретен ПОС терминал да откаже транзакция... Другата карта върви на същия терминал... В съседния магазин - обратното... В другите магазини - вървят и двете карти безпроблемно... Т.е. ако един не я хареса - пробвам друг...
                    И в резерв нося още две карти (дебитни).. И разбира се - диверсифицирани в различни банки... И ако сме семейно - жената също има карти..
                    Но из Европа не съм имал никакъв проблем - винаги е вървяла Виза-та..
                    Та защо трябва да нося пари Кеш? Ако не дай си боже и аз и жената изгубим платежните инструменти, има други алтернативи....
                    Ако не си имал кеш по време на ваканцията, и загубиш всички карти например можеш да се обадиш на приятел - в сегашните времена преводът става за минути/часове...
                    А за източването - май бях споменавал как източиха карта на познат... Банката му възстанови всичко до стотинка.
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Та защо трябва да нося пари Кеш?
                      Където и да е в чужбина, винаги нося минимално количество кеш. Колкото по-бяла държава, толкова по-минимално, но понякога се налага и кеш.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                        Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                        Какво точно четеш с телефона ясно ли е ?
                        Напълно достатъчна информация за плащане без кода за сигурност на гърба:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20171228-143419.jpg
Прегледи:1
Размер:38.3 КБ
ID:5776857
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                          Не се карайте. Най добрия вариант е карти + кеш.
                          Доста пъти ми се е случвало по Гръцките острови и по затънтени местенца да не работят с карта. По разни хотелчета също (въпреки, че в бокинга пише - приемат плащане с карта). И не на последно место при извънредни ситуации електрониката е извън строя и тогава кешът е голямо предимство...
                          Последния случаи беше при голямия пожар на Тасос. Всичко беше блокирано за известно време, комуникации, интернет и ток нямаше...
                          Та бях свидетел, как чужденци пазаруваха в супера и накрая, като не могат да платят с карта връщат всичко...
                          Относно табакерата. Нещо не ме кефи като идея. Все едно още едно протмоне... Има си портфейли с защита, според мен по добрия вариант....

                          Коментар


                          • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                            Какъв е проблема просто да извадиш 100 50 или 5 лева да платиш?
                            В Англия има едни големи плакати залепени по рецепциите на 2 и 3 звездни хотели и ако ОПИТАШ да платиш брой, ще трябва да обясняваш на полицията или просто няма да ти приемат метода на плащане.

                            Хората са го написали ясно и четливо - плащания в брой са съмнителни, и ако не си наркопласьор, сутеньор или мафиот то сигурно си поне перач на пари и за това си звънят на полицията

                            Ся, да им таковам логиката ама в бели страни плащания на големи суми в брой може да ви докара проблеми, та умната!
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              Напълно достатъчна информация за плащане без кода за сигурност на гърба
                              Това не е напълно достатъчна информация за плащане.
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • От: Могат ли да ти "прочетат" безконтактната дебитна карта от разстояние?

                                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                                В Англия има едни големи плакати залепени по рецепциите на 2 и 3 звездни хотели и ако ОПИТАШ да платиш брой, ще трябва да обясняваш на полицията или просто няма да ти приемат метода на плащане.

                                Хората са го написали ясно и четливо - плащания в брой са съмнителни, и ако не си наркопласьор, сутеньор или мафиот то сигурно си поне перач на пари и за това си звънят на полицията

                                Ся, да им таковам логиката ама в бели страни плащания на големи суми в брой може да ви докара проблеми, та умната!
                                В Англия винаги съм се чудил защо са тия опашки пред банкоматите на супермаркетите, особено за храни... А не да не пазаруват по 2 колички... Понеже не винаги съм случвал на рехава опашка, редил съм се и зад хoра с една камара покупки. Тва 150-200 лири сметка в КЕШ си е напълно в реда на нещата, а не като да не вадят бала от портфейлите.

                                За Холандия е верно проблем кешенето. Колеги бяха "закъсали" с огромна сума, но с едри банкноти: само 200 и 500 копюри и ограничени ресурси в дебитни/кредитни карти. Буквално са гладували няколко дена, понеже никой не е искал/могъл да им развали банкнотите в някакво зачукано село. Нито в баkалията, нито на бензиностанцията....
                                Последно редактирано от p-pleven; 29-12-17, 08:50.
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X