Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: WIN 10 - първи впечатления

    Всъщност е още по-забавно: Win10 идва като ъпдейт за 7 и 8
    http://www.theinquirer.net/inquirer/...e-just-in-case

    Коментар


    • #92
      От: WIN 10 - първи впечатления

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Всъщност е още по-забавно: Win10 идва като ъпдейт за 7 и 8
      http://www.theinquirer.net/inquirer/...e-just-in-case
      Идва и то без да пита! На домашният доста се борих, че да го спра, изтрия и т.н.
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #93
        От: WIN 10 - първи впечатления

        Бе само аз ли още на прясна инсталация преди да съм вързал нета, забранявам ъпдейтите? По тоя начин без да ползвам никаква антивирусна (е, и не ровя където ми падне, нито пък инсталирам какво да е) изкарвам минимум 1-2 години без Вина да се обози. И засега не виждам причина да сменям седмицата. За мен си е достатъчно стабилна и ми върши добра работа.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #94
          От: WIN 10 - първи впечатления

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Бе само аз ли още на прясна инсталация преди да съм вързал нета, забранявам ъпдейтите? По тоя начин без да ползвам никаква антивирусна (е, и не ровя където ми падне, нито пък инсталирам какво да е) изкарвам минимум 1-2 години без Вина да се обози. И засега не виждам причина да сменям седмицата. За мен си е достатъчно стабилна и ми върши добра работа.
          За съжаление, не си само ти, иначе нямаше да има толкова евтини ботнетове. Няма лошо да забраниш автоматичното качване на ъпдейти ама ако знаеш какво правиш и ги преглеждаш ръчно от време на време.

          Иначе, когато Потребителят забележи че вина се е обозил е обикновено много обозен и е създал много проблеми на много хора по света.

          Коментар


          • #95
            От: WIN 10 - първи впечатления

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Всъщност е още по-забавно: Win10 идва като ъпдейт за 7 и 8
            http://www.theinquirer.net/inquirer/...e-just-in-case

            Интересно... иначе аз имах предвид това http://www.webcafe.bg/mobilecafe/id_...Windows_7_i_8_
            "Става въпрос за три ъпдейта - KB3075249, KB3080149 и KB3068708, и трите добавящи телеметрия (т.нар. customer experience and diagnostic telemetry) в Windows 7 и 8, чрез която наблюдават как ползвате Windows и изпращат данните обратно към Microsoft."

            Иначе и аз си седя на двете машини с ХР и при това с доста стари инсталации и спрени всякакви ъпдейти. Разчитам на интернет културата си и фаяруолите си да ме пазят от зловреди гадини.

            Коментар


            • #96
              От: WIN 10 - първи впечатления

              Здравейте, момчета! Днес май направих голяма глупост, но преди 2-3 часа реших да пусна на единия лаптоп ъпдейт от 7-ца към 10-ка. Речено-сторено, но след като всичко уж вървеше по план, ъпдейта стигна до тук и се закова на това прозорче вече за почти 2 часа:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF6473.JPG
Прегледи:1
Размер:170.2 КБ
ID:5681056

              Питането е следното - да пращам ли всичко при майка му и да си преинсталирам седмицата или има шанс да хване на някъде този ъпдейт?

              П.П. След като ми писна да чакам и му дадох свободно (разбирай изключих принудително компютъра), при последвалото стартиране се оказа, че всичко се е инсталирало тихомълком и лаптопа вече работи с Боза 10. Почвам поетапни проби на програмите, които са преинсталирани.
              Последно редактирано от коко келеша; 15-09-15, 21:11.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #97
                От: WIN 10 - първи впечатления

                По съвет на приятел реших проблемите на win10 така:

                taskkill /f /im GWX.exe
                attrib -a -s -r -h c:\Windows\System32\gwx
                ren c:\Windows\System32\gwx gwxx
                echo no more windows 10 >c:\Windows\System32\gwx

                Това в CMD с админски права

                Коментар


                • #98
                  От: WIN 10 - първи впечатления

                  Първоначално публикуван от Pavel77 Преглед на мнение
                  По съвет на приятел реших проблемите на win10 така:

                  taskkill /f /im GWX.exe
                  attrib -a -s -r -h c:\Windows\System32\gwx
                  ren c:\Windows\System32\gwx gwxx
                  echo no more windows 10 >c:\Windows\System32\gwx

                  Това в CMD с админски права
                  Това в WIN 7, 8 или 8.1 ?

                  Коментар


                  • #99
                    От: WIN 10 - първи впечатления

                    Аз, преди малко се върнах към W7 чрез възможността, която е дадена в самата W10. Сега се чудя дали не се залага и някой нежелан "мониторинг" при това "елегантно" връщане !?

                    П.П. За времето, което се мъчих с Боза 10, придобих чувството, че това подобие на Виндовс е създадено само за тези, които не се интересуват от друго освен от селфита и лайкове в сураттефтера.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      това подобие на Виндовс е създадено само за тези, които не се интересуват от друго освен от селфита и лайкове в сураттефтера.
                      топло, топло.

                      Ама пусто това е пазарът.

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        Аз, преди малко се върнах към W7 чрез възможността, която е дадена в самата W10. Сега се чудя дали не се залага и някой нежелан "мониторинг" при това "елегантно" връщане...
                        Вероятно да. Но, това да не те притеснява. И да не е така, с тези ъпдейти KB3075249, KB3080149 и KB3068708 се добавя подобна функционалност и към стандартната инсталация на прозорци 7 и 8. Телеметрия, както го наричат...
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Аз, преди малко се върнах към W7 чрез възможността, която е дадена в самата W10. Сега се чудя дали не се залага и някой нежелан "мониторинг" при това "елегантно" връщане !?

                          П.П. За времето, което се мъчих с Боза 10, придобих чувството, че това подобие на Виндовс е създадено само за тези, които не се интересуват от друго освен от селфита и лайкове в сураттефтера.
                          Къде е "копчето" ча връщане?
                          Sent from my Nokia s fenerche

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Не знам къде е ама натискай докато го има. Ще е довреме.

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Не знам къде е ама натискай докато го има. Ще е довреме.
                              Или пък ще бутне Линукса напред
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Не е за тая тема ама изобщо не ми се почва за майката на линуксите (зер той не е един).

                                Сигурно ще бутне. Ама ще е бая бутане докато тръгне нещо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X