Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Как бе, и китове вече предлагат. Ама никой до сега не се е навил да му го платя двойно след примерно седмица проби. Все искат парите напред.
    .
    Е ти им плати с оня, новия 1 лев, дето като госложеш в банковта семтка и автоматично става точно цената на закупения продукт.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
      Нещо не мога да разбера , как така виртуалната машина ще има повече мощ от физически съществуващия хардуер ?
      За съжаление може. Казвам за съжаление защото това че може е резултат от гъзоръка архитектура на разни софтуери, а не че виртуализацията е много хитра работа.

      Изчислителната мощ не е като енергията и няма закони за запазване. Подчинява се строго само на закона за триците и маймуните.

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Разбира се, че НЯМА как хардуер да е по-зле от виртуалка, това което казвам, е, че НЯМА как масовите потребители да си позволят такъв хардуер, който да е по-евтин и гъвкав от виртуалка!

        Колко струва лаптоп с хардуерен райд, М2 слотове и памет повече от 32 ГБ, ами ако ни трябва 256 ГБ РАМ какво правим, носим си декстопа с мотокара като ходим при клиенти, на почивка и т.н.

        Това за което говоря, е стабилно желязо което се достъпва отдалечено или през КВМ, както и да е, трябва си виртуалки ако се ползват повече от една ОС или повече от една платформи.

        Не, че нямам лаптопи с едно кило РАМ и ВМУеър да клати виртуалки но не става, не е същото, имаш физически ограничения като греене, брой мрежови интерфейса, куцо видео и т.н. за това и говоря за виртуализация, защото виртуално може да имаш една машина с тонове процесорни ядра, тонове РАМ и това да струва малко спрямо реалната цена на същото като хардуер.

        Знам, че малко хора ще го разберат това, щото и малко хора тук имат нужда от такива неща, ама Спарки ще ме разбере, ще ме разберат и хора които са опитвали да клатят дистрибуции и Бази Дани изцяло в РАМ паметта например или хора клатещи ВДИ ферми.

        И накрая за десерт, с хардуерно решение НЕ можеш да постигне по-голяма защитеност на данните и по-бързо архивиране и ристор от колкото през виртуализация, когато ти крашне хардуера гориш, всичко е недостъпно, всеки ристор е супер време и системата е недостъпна, а с виртуалки, просто стартираш последния снап шот някъде другаде и след секунди си в играта докато рибилдване на райд масив е много часове , като сравнение...
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          От няколко месеца съм на Win10 (чист инстал, официален, след форматиране на хард-а) и ми допада повече от 8 / 8.1, обаче имам проблем, който не мога да реша.

          По някаква причина ми реже нета като се забелязва най-вече при download или тежко видеостриймване. Не е от торент тракер-ите (няколко пробвах, настройките цъках и сравнявах с другата машина вкъщи), всички драйвери са ъпдейтнати, няма значение дали defender-a и стената са пуснати или не.... На по-стара машина си ми държи 7 МВ/с, на Win10 машината - реже като с нож на 1.5.

          Не мисля и че е от хардуера - i7, 16 GB, 1 TB (7500об.), GeForce GT 640M и т.н. А и преди това на 8.1 нямах такива въртели...
          Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
          Grand Cherokee 3.0

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            Първоначално публикуван от Angel_Pl_Angelov Преглед на мнение
            От няколко месеца съм на Win10 (чист инстал, официален, след форматиране на хард-а) и ми допада повече от 8 / 8.1, обаче имам проблем, който не мога да реша.

            По някаква причина ми реже нета като се забелязва най-вече при download или тежко видеостриймване. Не е от торент тракер-ите (няколко пробвах, настройките цъках и сравнявах с другата машина вкъщи), всички драйвери са ъпдейтнати, няма значение дали defender-a и стената са пуснати или не.... На по-стара машина си ми държи 7 МВ/с, на Win10 машината - реже като с нож на 1.5.

            Не мисля и че е от хардуера - i7, 16 GB, 1 TB (7500об.), GeForce GT 640M и т.н. А и преди това на 8.1 нямах такива въртели...
            Може да са много неща, това през кабел или през безжична връзка?

            Пробвал ли си колко трафик пуска по вътрешна мрежа по ЛАН, примерно, ПиСи към ПиСи, директно или през суитч?

            И как замерваш скоростта и колко тафик минава? Вградените тулове биха ти показали доста неща, виж в таск мениджъра => ресурс монитор, ще ти каже какво се случва на локалната машина.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • От: WIN 10 - първи впечатления

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Разбира се, че НЯМА как хардуер да е по-зле от виртуалка, това което казвам, е, че НЯМА как масовите потребители да си позволят такъв хардуер, който да е по-евтин и гъвкав от виртуалка!

              Колко струва лаптоп с хардуерен райд, М2 слотове и памет повече от 32 ГБ, ами ако ни трябва 256 ГБ РАМ какво правим, носим си декстопа с мотокара като ходим при клиенти, на почивка и т.н.

              Това за което говоря, е стабилно желязо което се достъпва отдалечено или през КВМ, както и да е, трябва си виртуалки ако се ползват повече от една ОС или повече от една платформи.

              Не, че нямам лаптопи с едно кило РАМ и ВМУеър да клати виртуалки но не става, не е същото, имаш физически ограничения като греене, брой мрежови интерфейса, куцо видео и т.н. за това и говоря за виртуализация, защото виртуално може да имаш една машина с тонове процесорни ядра, тонове РАМ и това да струва малко спрямо реалната цена на същото като хардуер.

              Знам, че малко хора ще го разберат това, щото и малко хора тук имат нужда от такива неща, ама Спарки ще ме разбере, ще ме разберат и хора които са опитвали да клатят дистрибуции и Бази Дани изцяло в РАМ паметта например или хора клатещи ВДИ ферми.

              И накрая за десерт, с хардуерно решение НЕ можеш да постигне по-голяма защитеност на данните и по-бързо архивиране и ристор от колкото през виртуализация, когато ти крашне хардуера гориш, всичко е недостъпно, всеки ристор е супер време и системата е недостъпна, а с виртуалки, просто стартираш последния снап шот някъде другаде и след секунди си в играта докато рибилдване на райд масив е много часове , като сравнение...
              Това за което ти говориш, до колкото разбиам , на езика на "ламерите" като мен е, ползването на чужд хардуер през мрежата, срещу някакво заплащане. Правилно ли съм разбрал ?
              Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 01-03-16, 16:06.
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                Това за ковто ти говориш, до колкото разиам , навзика на "ламерите" като мен е ползването на чужд хардуер през мрежата, срещу някакво заплащане. Правилно ли съм разбрал ?
                Да, и то ЧИТАВ...
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  Хора, хвърчите в облаците. И кво става като ви спре нета? Отделно читаво изградена такава система значи мерки за сигурност, климатизация, аварийно захранване, дублиране и триплиране на интернет доставчика и други системи и т.н., и определено не е евтино решение, пък и става за определени неща, а за други - не. Ежедневно администрирам виртуалки из фирмената мрежа на такива машини, и въпреки че връзката е по гигабитова локална мрежа, респонса на интерфейса е зверско ограничение за определени дейности.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    Не каза тия 1300 мегабайта в секунда на масива ли го копираш през мрежата ли,ОС-а в рам-а ли е ...
                    На мен ми се струва направо невероятно някои да търкаля тежки железа и отдолу да стой виндоус да ги крепи,ма при вас е по особенна ситуацията със МС зависимост/изисквания.
                    Use since:
                    OpenBSD 3.x
                    FreeBSD 4.x
                    Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                      Да, и то ЧИТАВ...
                      Това означава , че трябва да си обезпечен със стабилна , непрекъсваема връзка с мрежата , което за мен е голям минус.
                      И къде отиде цялата работа с Прозорец 10 не разбрах . Пак объркахте "идиотите" като мен, дето ползват Джама , щото няма праи за Ябълки
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        Първоначално публикуван от FreeBSD Преглед на мнение
                        Не каза тия 1300 мегабайта в секунда на масива ли го копираш през мрежата ли,ОС-а в рам-а ли е ...
                        На мен ми се струва направо невероятно някои да търкаля тежки железа и отдолу да стой виндоус да ги крепи,ма при вас е по особенна ситуацията със МС зависимост/изисквания.
                        Тежкото ми желязо никак не е тежко, може би 20тина КГ, тествах вътре в масива, от една папка на друга голям рар файл с уиндоус копи пейст, седи ми под бюрото и не се чува много много просто защото съм го сложил на ЕКО режим.

                        Ползвам Уин 10 хипервайзър защото все още НЯМА алтернатива на някой графични благинки да се подкарат под друга ОС, а така хем ползвам индуструална графична карта и звукова такава за заабавление и хем имам една торба ВМи под ръка.

                        В РАМА сещаш се за какви скорости говорим, но те са нерелалистични и несъпоставими в нормални условия, може би за на Спарки нещата ако си купи 1/4 или половин ТБ рам да си рънва всичко от там може би, аз нямам такава нужда постоянно, само за разни тестове.

                        Спарки,

                        Имам два кабелни доставчика, ако спрат и двата значи Англия е под вода, което не е трудно аз съм на 50 метра от реката

                        Относно цените - Уин сървър като Десктоп система, с Офис пакет, Антивирис, АнтиСпам, клауд достъп до файловете, пълен бак ъп(30 дни) и неограничен съпорт струва малко над 100 лева на месец, това за 2 ядра, около 4 ГБ рам и около 100 ГБ дисково пространство, с 8 мили секунди до гугъл и 1 Гбит споделена Интернет свързаност, според мен това е супер оферта за други може да е много.

                        Аз обаче предпочетох да си имам домашен клауд и ВДИ като също ползвам и по-горното защото по-горното работи ОТ ВСЯКЪДЕ и при много кофти Интернет връзка, тествано с над 130-150 мс забавяне.

                        Забравих да зарадвам дяволчето тва по-горе, ВДИ го достъпвам през РПай 2 с Дебиан, лети та дрънка работи и през браузъра както и през Цитрикс клиент.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          На някой скоро спирал ли му е нета (с изключение неплатена сметка), че да продължим с въпросите и отговорите?
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                            Това означава , че трябва да си обезпечен със стабилна , непрекъсваема връзка с мрежата , което за мен е голям минус.
                            И къде отиде цялата работа с Прозорец 10 не разбрах . Пак объркахте "идиотите" като мен, дето ползват Джама , щото няма праи за Ябълки
                            Както твърде често се случва, отговорите са в началото на темата. Ако можеш да стоиш на XP - стоиш (аз не мога), ако не можеш - по-нагоре от 7 трябва да знаеш какво правиш. Vista и 8.x - безмислени.

                            Ябълките са отделна губерния и там нещата въобще не са толкова розови, дори и без да броим ценовата премия. В ултрапортативният сегмент имат много добри предложения, но оттам нататък става безумие.

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              На някой скоро спирал ли му е нета (с изключение неплатена сметка), че да продължим с въпросите и отговорите?
                              Ми случва се. Рядко, но се случва. Пък и я ми кажи като как ще работиш SolidWorks в облачна услуга, че нещо не се сещам, даже и с перфектен нет. Просто всичко си има предназначението. Даже и при локална машина през remote desktop по гигабитова мрежа работата със сериозен CAD софтуер е ужасно досадно нещо.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Според мене клауда би ти дал нещо повече като възможности отколкото работа през ремот, без да ти си ограничен (или не) от скорост на връзката...
                                Публикувайте отговор

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X