Обява

Свий
Няма добавени обяви.

WIN 10 - първи впечатления

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: WIN 10 - първи впечатления

    Докато вие тук се борите, ето ви Windows 10 върху Rapsberry Pi

    Коментар


    • От: WIN 10 - първи впечатления

      Аз затова си пиша сам и фреймуърка, и Widget-ите, и всичко останало. Външното ми е само jQuery и базовия пакет на jQuery ui. Всичко друго си е от мен, развива се според потребностите ми и т.н. До няколко месеца ще има и демо страница, та ще мога да се фукам. Ако я няма рамката на броузера и някои особености на WEB изгледа, няма и да познаеш че не е локално приложение. И няма JAVA и няма Flash, и няма и да има. HTML, Javascipt, стилове, и толкоз.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: WIN 10 - първи впечатления

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Аз затова си пиша сам и фреймуърка, и Widget-ите, и всичко останало. Външното ми е само jQuery и базовия пакет на jQuery ui. Всичко друго си е от мен, развива се според потребностите ми и т.н. До няколко месеца ще има и демо страница, та ще мога да се фукам. Ако я няма рамката на броузера и някои особености на WEB изгледа, няма и да познаеш че не е локално приложение. И няма JAVA и няма Flash, и няма и да има. HTML, Javascipt, стилове, и толкоз.
        Айде, пускай го на пазара, че аман от затлачени технологии! Няколко, че и десетки мегабайта страница без картинки - за едната статийка... има нещо сбъркано в цялата работа. Цялата Библия се събира на под мегабайт, архивирана.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Докато вие тук се борите, ето ви Windows 10 върху Rapsberry Pi
        Като гледам и Ардуино Уно отгоре - нещо на рекламен трик ми мяза. 8 битов процесор е, с 32 К флаш, и 2К RAM. На 16 MHz.

        Коментар


        • От: WIN 10 - първи впечатления

          Беше обещано, че финалната версия на Windows 10 няма да съдържа кийлогър. Но в крайна сметка, наличието на такъв софтуер бе установено в изследване на чешкия сайт aeronet.cz. Засега няма официални коментари от страна на Microsoft във връзка с шпионската програма в нейната нова платформа.
          http://technews.bg/article-84085.html#.Vg0oDvntlBc

          Коментар


          • От: WIN 10 - първи впечатления

            Очертава се поредното говно, ама за разлика от Vista и ME, тоя път пълноразмерно - от embedded, през телефони, таблети, та до настолни PC-та. И ако до SP1 не се усетят ще се омажат зверски. То вероятно и сървиз паковете ще отменят, както е тръгнало.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: WIN 10 - първи впечатления

              Не играя, но ми стана интересно да разровя как седят нещата при последната запазена за М$ крепост. 3D игрите! Native Линукс - има доста игри с нелоша графика, на база на енжина на Quake 3.
              Излиза обаче https://en.wikipedia.org/wiki/SteamOS , не ми е много ясно какво и що, не съм се и занимавал много. Доста нови и дебели игри вървят с него под Линукс, поне на скрийншот го докарват.
              Веднъж да тръгне лавината, и ще стане като Андроид. Появи се в точното време. 1,4 милиарда устройства са с него в момента.
              Най ме е яд, че пак ще наринат 100 милиона за лицензи на администрацията, а нямам избора като в нас - да се скрия от това безумие.

              Коментар


              • От: WIN 10 - първи впечатления

                Лицензите не са за боза 10
                На корпоративно ниво засега сме обречени, но поне държим на седмицата. Ще видим какво ще стане нататък...
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • От: WIN 10 - първи впечатления

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_11_2_15__9_03_PM-650x521.png
Прегледи:1
Размер:227.3 КБ
ID:5693344
                  http://ultimateoutsider.com/downloads/
                  Работи.
                  Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                  Коментар


                  • От: WIN 10 - първи впечатления

                    Благодаря

                    Коментар


                    • От: WIN 10 - първи впечатления

                      Такаа, наред с негативите на Windows 10 относно пълното легално шпиониране, излезе още един голям минус който ще постна от дира...:

                      Windows 10 сама изтрива приложения и програми, които бъдат сметнати за несъвместими и опасни, поставяйки пред свършен факт потребителите.
                      Знаеше се, че новата операционна система Windows 10 може да изтрива сама опасни или несъвместими приложения от компютъра, като това беше указано в лицензионното споразумение с потребителя, но мнозина остават неприятно изненадани.

                      Логиката подсказваше, че операционната система на Microsoft ще прибягва до подобна мярка със съгласието на потребителя, който да получи известие и право на избор – дали да изтрие или да остави съответното приложение.

                      Но с най-свежото обновление на Windows 10, което излезе по-рано този месец, много потребители започнаха да се оплакват, че от компютрите им без предупреждение изчезват предварително инсталирани програми, пише VentureBeat.com, цитиран от technews.bg.

                      Към момента е известно, че Windows 10 премахва автоматично помощните програми CPU-Z, AMD Catalyst Control Center и някои други приложения, които имаха проблеми със съвместимостта с новата ОС.

                      AMD вече се отказа от Catalyst за сметка на новия Radeon пакет за графиката си.

                      Въпреки установените проблеми при работата с Windows 10 на някои от програмите, потребителите не са много доволни от подобен подход за отстраняването им и реагират гневно в тематичните форуми.

                      Факт е, че с преминаване към Windows 10 потребителите се съгласяват операционната им система да изтрива автоматично пиратски софтуер от компютрите им.

                      След по-задълбочено прочитане на новото лицензионно споразумение обаче става ясно, че Microsoft няма да изтриват всеки пиратски софтуер от вашия Win10 - ако имате нелегална Call of Duty или Photoshop няма защо да се притеснявате - Microsoft ще изтрива пиратските версии само на софтуер с неговата марка - като Office пакета например.


                      С една дума добре че си останах на Виста и 7-цата и че съм забранил всякакви техни бъдещи ъпдейти, особено откак разбрах че пускали въпросната шпионска програма на win 10 чрез ъпдейти и за 7-цата , аз нямам какво да крия, но ми е крайно неприятна самата мисъл за шпиониране и вече да могат да се трият приложения без да питат, е прекалено от страна на Майкрософт ....


                      Безплатно е само сиренцето в капана!....
                      Последно редактирано от Еделвайс; 26-11-15, 10:02. Причина: Пояснение

                      Коментар


                      • От: WIN 10 - първи впечатления

                        То каквото сам си направиш, никой не моге да ти го направи. Пазара нееднозначно им сочи че не харесва нищо от Win7 нагоре. Редно е да си зададат въпроса защо и със сигурност са си го задали, ама май отговорите не са им много приятни. Имат май 2 годин да се опомнят. Спрат ли насилствено Win7, както направиха с XP, подозирам че ще има сериозен отлив на клиенти.

                        Дял от над 55% на Windows 7 към момента спрямо 10% за 8.1 и 11% за XP - повече от красноречиво, и това въпреки канските им опити да насочват пазара накъдето на тях им изнася.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: WIN 10 - първи впечатления

                          След горната новина, някак ми се привидя, как Били се изцепва "И кой сега е номер едно".
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • От: WIN 10 - първи впечатления

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            След горната новина, някак ми се привидя, как Били се изцепва "И кой сега е номер едно".
                            Че аз и друг път съм споменавал че според мен към момента Microsoft могат да се гътнат само в резултат на сериозни собствени усилия по въпроса. И както са го подкарали, може и да им се получи. Windows 10 можеше и да е прекрасен проект, ако не се вторачваха в гореизброените простотии и си бяха научили уроците от 8/8.1.

                            "Ние пък така ще правим!" се нрави на все по-малко народ.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: WIN 10 - първи впечатления

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Дял от над 55% на Windows 7 към момента спрямо 10% за 8.1 и 11% за XP - повече от красноречиво, и това въпреки канските им опити да насочват пазара накъдето на тях им изнася.
                              Много добре знаят те накъде отиват. Нямат полезен ход в посока продажби на читави ОС - това беше бизнес преди 10г и те направиха каквото можаха с XP. Сега това е отмиращ клон. Сега бизнесът с възможности за развитие е в контрола върху потребителската информация и всеки насочва наличните си клиенти натам с каквото може.

                              Майкрософт - с Windows. Обратно на очакванията, това им поведение ще им донесе по-добри резултати отколкото една нова и хубава операционна система.

                              Коментар


                              • От: WIN 10 - първи впечатления

                                Тези дни майка ми на нейния си лаптоп, инсталирала Win 10, защото и изписвал на екрана постоянно че е безплатен и т.н, и тя взе че го инсталира , а аз така и така вече е наличен, та рекох си да го разгледам и поцъкам, да ви кажа честно, наистина работи доста пъргаво, старт менюто и липсата на големите грозни плочки много ми допадна, и няма нищо с общо с 8-цата, на която беше преди win 10, даже win 10 е актуализирал всичките драйвери автоматично и гледам драйверите за видеокартата, звука и за интернета са много по-производителни като цяло, техния нов браузър наистина отваря светкавично всякакви сайтове, хмммм не съм мислил че ще ми хареса win 10, само да не беше шпионската глупост, всъщност има ли начин да се спре тази глупост ръчно, относно шпионирането поне на 50%?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X