Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на лаптоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за избор на лаптоп

    Здравейте, бих искал да ми помогнете да си избера лаптоп, бюджета ми е 700 лв. Лаптопа ще се полва за по-леки програми и за сърфиране общо взето няма да се натоварва кой знае колко. Стария ми лаптоп беше HP g62 не съм очарован от него 2,1 процесор, 3 рам, 512 видео споделена мисля, че беше, 320 хар. таа не ссъм очаеован, защото без да го натоварвам лаптопа прегряваше, та се наложи да се отърва от него. Сега искам нещо малко по добро от към параметри разбирайте 1 гб. видео , 4 рам, хардиск на 500 гигабайта и някакво процесорче на интел. Спрял съм се на 2 модела за сега единя е втора ръка с 6 месеца гаранция.
    Втора употреба
    Hp
    ProBook 6550b
    Core i5 520M @ 2.4 GHz
    4096 MB
    DDR3
    160 GB
    S-ATA
    DVD-RW
    15.6 инча
    1366x768
    WiFi
    LED
    Com port
    WEB CAMERA
    1394
    eSATA
    Display port
    6 месеца
    Това са му параметрите около 400 лв. харда не е много голям, но не ме бърка много.

    ето и другия, който е чисто нов:

    Лаптоп LENOVO G50-30 /80G001A9BM/, N3540, 15.6", 4GB, 1TB


    Лаптопът използва четириядрения процесор N3540 от серията Intel Pentium с работна честота до 2.66GHz и 2МВ Cache. Разполага с 4GB DDR3L памет и 1TB в твърдия диск. Има и Super Multi(9-милиметрово) устройство.
    15,6-инчовият му HD гланцов екран поддържа резолюция от 1366 x 768. Мобилният компютър използва дискретната видео карта NVIDIA GeForce GT820M (N15V-GM) с 1GB DDR3L памет и се свързва с интернет посредством Intel 3160 1X1 AC. Поддържа също Bluetooth 4.0.
    Лаптопът поддържа аудио технологията Dolby Advanced Audio V2, която гарантира отлично озвучение. Налице в компютъра са, също, HDMI изход, два USB 2.0 порта и един USB 3.0 порт, комбиниран аудио жак, уеб камера и четец за SD / MMC карти.
    LENOVO G50-30/80G001A9BM е с размери 384 х 265 х 25 милиметра, а теглото му е 2,5 килограма заедно с четириклетъчната батерия с живот до 4 часа. Този е с цена 650 лв. умишлено не слагам линкове за да не се тълкува като реклама.

    Отварям темата, не защото не мога да си избера сам лаптопа, а защото като го направих не избрах добър модел, затова искам вашето мнение и преки впечатления от конкретна марка и модел лаптоп. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Съвет за избор на лаптоп

    Ползвам HP-то....само че моя е с доста по висока резолюция....всъщност и на двата това е слабост.ХП-то е с отлична батерия за леновото нищо не мога да кажа,не го познавам
    Сега като се замисля имам 2 бр. HP-та който питаш, единия е наистина с ниската резолюция другия с по висока ,няма ток в момента но е нещо от рода на 1600 по 1080

    п.п За HP-то ако дадеш повече от 300 лв. си за трепане
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за избор на лаптоп

      Тук има една фирма дето продава следното нещо. HP Compaq ProBook 6450b Intel Core i5-450M 2.4 Ghz, 8 GB RAM, 500 GB HDD, DVD-RW, Windows COA 699 2 год. гаранция. Ако те инетресува линк давам на л.с за да няма реклами.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за избор на лаптоп

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Ползвам HP-то....само че моя е с доста по висока резолюция....всъщност и на двата това е слабост.ХП-то е с отлична батерия за леновото нищо не мога да кажа,не го познавам
        Сега като се замисля имам 2 бр. HP-та който питаш, единия е наистина с ниската резолюция другия с по висока ,няма ток в момента но е нещо от рода на 1600 по 1080

        п.п За HP-то ако дадеш повече от 300 лв. си за трепане
        За резолюцията нямам никакво инфо каква трябва да е, смисъл само, знам, че трябва да е по-висока, и вярно като се замисля тази май не е много. А за парите щом казваш че струва не повече от 300 лв. направо да се отказвам от него. Ще изчакам и за други отзиви та да видим какво ще излезе на края, ти имаш ли проблем със загряване или само модела, който съм цитирал има този проблем ?

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за избор на лаптоп

          ProBook 6550b ,имам проблем само с пантите ,след много употреба се спукаха (металните панти) после поддаде и рамката и се натроши целия,после взех втора употреба и ги смених и сега и двата стоят отворени през повечето време за да не се трошат,отдавам го на това че, четирима души го ползваха през прекъсване ,спираше само вечер след 2 часа до сутринта

          Отделно от ProBook 6550b имам два HP6350b ....с HP-тата няма проблеми
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за избор на лаптоп

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            ProBook 6550b ,имам проблем само с пантите ,след много употреба се спукаха (металните панти) после поддаде и рамката и се натроши целия,после взех втора употреба и ги смених и сега и двата стоят отворени през повечето време за да не се трошат,отдавам го на това че, четирима души го ползваха през прекъсване ,спираше само вечер след 2 часа до сутринта

            Отделно от ProBook 6550b имам два HP6350b ....с HP-тата няма проблеми
            Явно аз не съм попаднал на модел или конкретно на машина... Добре колега, благодаря за инфото ще поумувам още малко, а и ще изчакам още мнения и ще видим, все пак аз си мисля, че по-добрия вариант е нов лаптоп.

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за избор на лаптоп

              Виж в търговски партньори колегата sonda продава често добри екземпляри 4 или 5 лаптопа съм купил от него,колегата е коректен
              ProBook 6550b е добра машина,да не ме разбереш погрешно,но както казах за 700 лв. ще ти дам двата мои и ще черпя.
              Последното е шега,ползвам ги интензивно и всеки член от фамилията си има личен,отделно аз имам личен,служебен в колата и служебен малък постоянно на рамо и оффроудски за джипа,нестава без тях
              Последно редактирано от Roninn; 08-02-15, 18:49.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                Re: Съвет за избор на лаптоп

                За втора употреба бих загледал Леново, но тези тедто си приличат на лаптопи - с магнезиевия корпус. За ХП гледай Elite Book не знам защо но не съм виждал по кофти матрица от pro book серията им.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за избор на лаптоп

                  HP G62, e един от най-несполучливите попадения, но всички производители се дънят понякога. Това въобще не се отнася за Elit Book. ProBook Също става, но при втора ръка разликата в цените го обезсмисля.
                  Dell също имат читави модели - Latitude....
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за избор на лаптоп

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    HP G62, e един от най-несполучливите попадения, но всички производители се дънят понякога. Това въобще не се отнася за Elit Book. ProBook Също става, но при втора ръка разликата в цените го обезсмисля.
                    Dell също имат читави модели - Latitude....
                    Да точно това ме интересуваше колега, конкретни модели, за които се знае, че са добри, защото аз мога да преценя какъв лаптоп да си взема, но единствения критерий, който ще гледам е съотношение цена/параметри, затова и пуснах тази тема да ми се изясни г/д кои са добрите модели на по известните марко лаптопи. Ще поизчакам още 2-3 дни ще взема нещо. Ако някой друг изкаже преки впечатления - още по-добре.

                    ПП Благодаря ви за отговорите колеги.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за избор на лаптоп

                      Здравейте, никой друг не изказа мнение за лаптоп, но както и да е. Взех си вече дел. Ето ги и параметрите, взех го за 500 лв. не знам много ли са или не за такъв лаптоп, втора ръка е с 6 месеца гаранция:
                      DeLL e6510
                      Процесор Intel i5 560M - от 2,6 до 3,2
                      Хард 320 гигабайта
                      Видеокарта вградена интел
                      рам памет 4 гигабайта
                      и Full HD 1920x1080

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за избор на лаптоп

                        Първоначално публикуван от basko3 Преглед на мнение
                        Здравейте, никой друг не изказа мнение за лаптоп, но както и да е. Взех си вече дел. Ето ги и параметрите, взех го за 500 лв. не знам много ли са или не за такъв лаптоп, втора ръка е с 6 месеца гаранция:
                        DeLL e6510
                        Процесор Intel i5 560M - от 2,6 до 3,2
                        Хард 320 гигабайта
                        Видеокарта вградена интел
                        рам памет 4 гигабайта
                        и Full HD 1920x1080
                        Здрасти , късно погледнах темата . Аз не мога да кажа нищо за видео карти и резолюции понеже моя лаптоп го ползвам за работа и в къщи да си цъкам в нета , имам два DELL D630 с единия работех , но след две падания от кабината на един камион около 2 м. вече е настолен + монитор без никакъв ремонт а с другия работя вече над 3 години при минусови и плюсови температури . Така че друг освен DELL няма да взема следващия път !
                        Еди Рангелов : 0885 088 444
                        Няма незаменими има незабравими хора !!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за избор на лаптоп

                          Ами, надявам се, че съм избрал правилния лаптоп, всъщност компютъра беше за брат ми не за мен, той ме помоли да пусна тема от негово име и така. Ще разберем скоро дали сме попаднали за стока или не. Благодаря на всички за отоговрите определено ми помогнахте.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за избор на лаптоп

                            За 300 лв.има ибм т61 ,с 6м гаранция рам е 4ка харда160 двуядрен.Много здрав и надежден лаптоп.Такива отдавна са спрели да ги правят.Или ако ги има нови подобни,ще са от 2000 лв.нагоре..

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за избор на лаптоп

                              Вчера си закупих Леново т410 от Събинчо за 360 лв в доста добро състояние със 12м гаранция, много добро отношение към клиента и за сега съм доволен. Наложи се да го върна същия ден защото стрелките нагоре и надолу спряха да работят баш в биоса, оправиха го за 2 минути,смениха клавиатурата и тъчпада, като предложиха лично да ми го закарат на адрес за тяхна сметка и да ми инсталират виндовс и драйвери. По принцип ги ненавиждам тез джаджи, но стана така че ми трябва вече, е поне ще си правя диагностика на колата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X