Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с външна памет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с външна памет

    Здравейте

    Имам проблем с външна памет Toshiba, не работи.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MEMORY.jpg
Прегледи:1
Размер:97.4 КБ
ID:6076359

    Вътре има някаква информация, която бих искал да извадя.

    Някакви идеи
    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
    LZ1EMS

  • #2
    От: Проблем с външна памет

    Закачи го на някой стационарен комп. Ако не тръгне, значи проблема е в самия диск. Тогава става весело.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с външна памет

      Слотът универсален ли е, т.е. за да се включи направо към дънната платка

      Ще бъде ли разпозната директно
      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
      LZ1EMS

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с външна памет

        Честита Коледа Докторе,

        1. Може да го закачиш харда за друг стационарен ПК със съвместим порт на харда или на външна кутийка през ЮСБ.

        2. Според мен НЕ трябва да позволяваш на Уиндоуса да сканира и/или да поправя грешките.

        3. Аз бих звъннал на някой от професионалистите тук да се видите на кафе при тях в София за да опитат да спасят каквото може ако не всичко. Би отнело под половин час да се види какво е спасяемо от харда ти и после според зависи но до около час на 10Гб информация за източване и презаписване, ако си късметлия може за 1-3 часа да си готов предполагайки, че имаш стотици ГБ данни.

        Поздрави и успех!

        Жоро
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с външна памет

          В бившия ЗИТ имаше една фирма, дето спасяваше информация от умрели хардове. Не знам дали я има още, но ако информацията ти е ценна си струва да потърсиш.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с външна памет

            Софистар, има ги още.
            Ама спасяването е според зависи какво е думнало
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с външна памет

              Благодаря

              Насочих се към дисекция на собствения, настолен РС.

              Дънната платка има слот за втори хард-диск, но аз нямам друг, в случая ,,розов" кабел за да го свържа.

              Някакви идеи/наставления/препоръки
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с външна памет

                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                Благодаря

                Насочих се към дисекция на собствения, настолен РС.

                Дънната платка има слот за втори хард-диск, но аз нямам друг, в случая ,,розов" кабел за да го свържа.

                Някакви идеи/наставления/препоръки
                Слотът е SATA. Ако имаш оптично устройство (CD/DVD) на стационарния компютър и е на същия слот, вържи диска на неговото място.
                Друг вариант - да си направиш бутваща флашка с мини уиндолс или линукс, да вържеш външния диск на мястото на основния и да бутнеш от флашката.
                Следващ вариант - да си вземеш друг SATA кабел - утре ще има работещи магазини за такива джаджи.
                www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                0898777327

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с външна памет

                  Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                  не работи.
                  Първо опиши какво за теб значи "не работи". Въобще не предизвиква реакция на компютъра или нещо по-засукано?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с външна памет

                    На картинката освен хард диска виждам и 2 преходника usb към сата. През тях ли го пробваш? Ако да имало ли е успех преди това с тях?
                    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с външна памет

                      Никаква реакция, за съжаление.

                      Преходниците са ,,глухи" - ,,ни вопъл, ни стон", през тях.

                      Отивам към втори SATA (,,розов") кабел...
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с външна памет

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        Никаква реакция, за съжаление.

                        Преходниците са ,,глухи" - ,,ни вопъл, ни стон", през тях.

                        Отивам към втори SATA (,,розов") кабел...
                        Просто SATA кабел. Има ги във всякакъв цвят. Ако имаш някакви грижи с намирането - звънни да се разберем как да си го вземеш. Из стаята ми се търкалят поне 10-ина - кеф ти черен, розов, жълт, бял.

                        И, като за начало - имам някакъв дребен оптимизъм че може да е думнал преходникът към USB. Тоест преди да пробваш хавата със SATA кабел към SATA порт на дъното, не се кахъри за други варианти. Чак ако и тогава не стане ще го мислим.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с външна памет

                          Някой usb преходници (всички които съм виждал) изискват по специален кабел защото Usb-to няма достатъчно Power за да развърти хард диск (Към компютъра се включват 2 usb-та) така че ако не ползваш такъв кабел може би затова нямаш успех.. Както каза спарки - вземи сата кабел и включи харда към дъното. Преди това огледай добре захранването дали има свободни Power sata конектори (по старите захранвания нямат или имат само 1) защото ако няма ще се наложи да намериш и такъв преходник Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1234.jpg
Прегледи:1
Размер:49.2 КБ
ID:5631864
                          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с външна памет

                            От захранването имам 3 свободни накрайника SATA, които са еднотипни, свързани в паралел.

                            Единият вече е включен към външния хард-диск, остава ми да намеря ,,розов" кабел за данни.

                            Спарки, къде точно в рамките на града се намира твоята SATA-плантация
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с външна памет

                              Аз съм в Младост 4. Предлагам избор от САТА кабели и преглед на ситуацията.

                              А дискът, като е включен в захранването, развърта ли се? Познава се по звука (ама с ухо на диска) и по жироскопния ефект (ама не го клати много като е включен)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X