Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Явно имам нужда от малко помощ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Явно имам нужда от малко помощ...

    Дай му карантина и после в хронология я изчисти и готово.

    Коментар


    • #17
      От: Re: Явно имам нужда от малко помощ...

      Да не отварям нова тема,какво да правя с:


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC14327.jpg
Прегледи:2
Размер:72.8 КБ
ID:5612370
      Последно редактирано от Preslav Peychev; 22-09-14, 14:55.
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #18
        Re: Явно имам нужда от малко помощ...

        Маркираш и даваш премахване.

        Коментар


        • #19
          От: Re: Явно имам нужда от малко помощ...

          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
          Маркираш и даваш премахване.
          Дадох му:Премахване на всички.
          Сега го няма.Благодаря
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #20
            Re: Явно имам нужда от малко помощ...

            И така става, троянец беше, няма каво да го пазиш.

            Коментар


            • #21
              От: Явно имам нужда от малко помощ...

              Мисля, че напипах ваксата в моя случай, но да видим...
              Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

              Коментар


              • #22
                От: Явно имам нужда от малко помощ...

                Засега резултатът е нулев...
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #23
                  От: Явно имам нужда от малко помощ...

                  Здравейте.
                  Хубаво е да разберете, че "почистване" не компютър от malware/trojan/virus софтуер не може да бъде направено.

                  Самата причина, че вече го имате инсталиран означава че имате заразени или инсталационни файлове/скриптове в системни/често използвани файлове.

                  Най-бързото решение е да преинсталирате уиндоус-а, ако си цените времето.

                  ***
                  Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-09-14, 06:41.
                  ;-)
                  Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                  нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                  Коментар


                  • #24
                    От: Явно имам нужда от малко помощ...

                    А при мене стана след като деинсталирах Google Chrome барабар с регистрите и си инсталирах Firefox-а. Сега всичко е ток и жици... (май)...
                    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Явно имам нужда от малко помощ...

                      Закъснял съм, но ако те сполети пак и нямаш нищо сканиращо под ръка - обикновено търсене регистъра и в диска често помага:

                      - Чисто и просто претърсваш диска за *gosavo*.* примерно. Понеже гадта най-често се крие в appdata (на седмицата) там вероятно ще са и другите, а може и да намериш и разни други exe боклуци с екзотични имена - най-често нищо не значещи, примерно "GoWWwzoPfP" или някаква такава генерирана простотия.

                      - Чинно записваш имената на въпросните, и после ги изтриваш/преместваш в друга папка ако те е шубе да не изтриеш нещо "легално".

                      - После отваряш регистъра, и там правиш търсене по същата схема. CTRL+F ти вади търсачката (на регистъра), като намери нещо - гледаш какво е и триеш (най-вероятно ще се е наместило в windows/run или в prefetch), като го изтриеш - пак CTRL+F, старото търсене още ще седи в полето - натискаш find next (или само find ли беше забравих) - ще намери още няколко, и като ги изтриеш всичките ще престане да го намира и ще ти даде not found. После следващото. Ако не си съвсем нацвъкан с гадости става относително бързо.

                      - И последно, провери си самите линкове към хром, лисица и прочее. Десен клик на линка, "Properties", и гледаш. На всяко ще е нещо от порядъка на "Диск:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe". Ако обаче след exe-то имаш нещо друго - трябва да го провериш. Често след ехе-то се наместват разни линкове (става "C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox\firefox.exe/ввв.линк към някаква гняс.ком). В подобни случаи колкото и да чистиш, както и да си сменяш началната страница - все ти отваря някаква щуротия като подкараш броузъра, от която пък може автоматично да свали отново някоя гадост. Успех.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #26
                        От: Явно имам нужда от малко помощ...

                        Днес малко се успокоих след като затрих хрома и аваста не ми пищи. Горе-долу подобна хамалогия бях замислил за тия дни пък да видим резултата...
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Явно имам нужда от малко помощ...

                          Минах цялата хамалогия - явно съм го убил. Сега не знам дали да си инсталирам наново хрома, щото гадовете от гугъл съхраняват кой какви добавки е имал и без да го питат му ги нахакват отново при инсталация и ако ми ги нахака отново до там ще е...
                          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Явно имам нужда от малко помощ...

                            Като стана въпрос за гугъл, днес от сутринта яко ме предупреждава да не отварям mobile.бг, защото съдържал "атакуващи страници" ..,на някой друг да се случва ?
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #29
                              От: Явно имам нужда от малко помощ...

                              То на мен ми казаха, че и mama-bg им пищяло, че била малауеър...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Явно имам нужда от малко помощ...

                                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                                Като стана въпрос за гугъл, днес от сутринта яко ме предупреждава да не отварям mobile.бг, защото съдържал "атакуващи страници" ..,на някой друг да се случва ?
                                И в момента вади такова предупреждение. Възможно е да са го хакнали мобилето и да са качили нещо зловредно.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X