Обява

Свий
Няма добавени обяви.

локална мрежа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • локална мрежа

    Колеги, между Вас има хора занимаващи се с компютри, интернет и мрежи.Моля да ми помогнете с информация.Някои доброжелател ми е срязал кабелите на локалната мрежа.Въпросът ми е- мога ли да ги съединя по накакъв начин или трябва да ги сменя няпълно.Благодаря предварително!

  • #2
    До: локална мрежа

    Можеш да ги снададеш,купуваш по една розетка и един конектор RG45,само спазвай цветовете.
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

    Коментар


    • #3
      До: локална мрежа

      мерси, пропуснах да кажа че те се намират на външна стена в сградата и може би трябва да се обвият с изолирбанд

      Коментар


      • #4
        До: локална мрежа

        Абе то си има и гумени маншончета,но за да нетърсиш и клещи да кримпваш,ако имаш достъп,вземи един поялник и с изолирбан за 5 минути си готов.
        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

        Коментар


        • #5
          До: локална мрежа

          Те това си мислех и аз да направя ,но не бях сигурен малко са ми мътни тези работи.
          Много ти благодаря ,като се видим ще черпя.....

          Коментар


          • #6
            До: локална мрежа

            Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
            Колеги, между Вас има хора занимаващи се с компютри, интернет и мрежи.Моля да ми помогнете с информация.Някои доброжелател ми е срязал кабелите на локалната мрежа.Въпросът ми е- мога ли да ги съединя по накакъв начин или трябва да ги сменя няпълно.Благодаря предварително!
            Не се допуска снаждане. Предлаганото решение от колегата ще влоши значително качествата на кабела. Трябва да се подмени. По принцип извън сградата трябва да оптика.
            Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
            Discovery 2.5 TD5 2000 EX
            Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

            Коментар


            • #7
              До: локална мрежа

              И гледай минимално да разплиташ кабелчетата вътре. Колкото по-къса е снадката, толкова по-малко влияеш на качеството на трасето.

              Проблеми са малко вероятни, освен ако трасето не е много дълго.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: локална мрежа

                Може би трябва да дам още инфо магазина е на първия етаж а офиса на третия връзката е между тях ,но хъба се намира в магазина растоянието е 20 метра максимум

                Коментар


                • #9
                  До: локална мрежа

                  До 200-300 метра нямаш грижи,действай.
                  TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                  Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                  Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                  Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                  Коментар


                  • #10
                    До: локална мрежа

                    Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                    До 200-300 метра нямаш грижи,действай.
                    Ъъъъ, кабела сигурно е CAT5 UTP...

                    Коментар


                    • #11
                      До: локална мрежа

                      Какъвто ще да е.

                      Ако е калпав, ще си остане калпав. Ако е хубав - ще си остане пак такъв.

                      Влиянието е ще е много малко за тия метри.

                      А ако е коаксиален, там си има снадки, ама предполагам че не това е случая.

                      Пробвай, проблем няма да има. Ако пък нещо не ти хареса - сменяй.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: локална мрежа

                        по принцип кабела се подрежда така погледнат огоре и се брой от ляво на дясно

                        1 бял оранжев
                        2 оранжев
                        3 бял зелен
                        4 син
                        5 бял син
                        6 зелен
                        7 бял кафяв
                        8 кафяв


                        ако кабела се кримпне/щракне от двете страни така и се сложи розетка снаждането е най добро и се намаляват загубите от скъсания кабел, после малко силикон или епоксидна мола и снаждането ще е дълготрайно.....

                        друг е въпроса, малко скъсен кабел и поялника вършат работа ако не се ползва бърза връзка или скорости не по големи от "10мегабита" (1,25 мегабайта)

                        Коментар


                        • #13
                          До: локална мрежа

                          За 20-ина метра и аз мисля, че няма да има проблем ако се снади кабела.
                          Както бе казано и по-горе - внимавай да ги снаждаш съответно по цветове (зелен със зелен, кафяв с кафяв и т.н.), после увиваш яко с PVC изолационна лента (заради влагата) и си готов. Пък ако нещо има проблеми, тогава вече ще трябва да прибегнеш към подмяна на кабела. Той замазан ли е, или е така "хвърчащ"?


                          П.П. По принцип както бе казано от някой по-горе, НЕ СЕ ДОПУСКА СНАЖДАНЕ на кабела, защото това влошава честотните му характеристики - защо мислите е усукана двойка? Съвсем не е случайно, и при едно такова снаждане ти нарушаваш точно тази усукана двойка (жилата две по две са усукани. Но на практика доста пъти ми се е налагало да снаждам така кабели, само че го правя ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с розетка (и то поне категория 5е) и конектор RJ45 - досега не е имало кахъри никъде
                          Hristo Draganov
                          http://htftp.domainbg.com/HD/

                          И аз искам България чиста ! ! !

                          Коментар


                          • #14
                            До: локална мрежа

                            Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                            До 200-300 метра нямаш грижи,действай.
                            Не знам дали знаеш, но на UTP кабела ограничението му е до 100 метра, после трябва да се слага повторител , като доколкото знам се допускат максимум до 5 повторителя по трасето
                            Hristo Draganov
                            http://htftp.domainbg.com/HD/

                            И аз искам България чиста ! ! !

                            Коментар


                            • #15
                              До: локална мрежа

                              Оф,HD пуснал съм кабели за мрежи дето сигурно описват няколко пъти земното кълбо,и най смотания кабел кара 100 метра,гарнация ти давам,че ако не е български и е категория 5 кара 250 метра без загуби.За тея 20 метра и с телефонен кабел да го вържеш пак ще работи
                              TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                              Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                              Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                              Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X