Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Полицейски" вирус ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: "Полицейски" вирус ?

    На мен след като си ручках из мрежата и то в оффроуд Руски Украински и т.н.форуми и снимки започнаха да ми излизат разни покани за запознанство!Опитвайки се да ги отстраня искаха да ме глобят с двеста пари....но не можах лесно да се откача,наложи се рестарт и сканиране на всичко с https://www.malwarebytes.org/ открих няколко проблема и ги отстраних....
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #32
      От: "Полицейски" вирус ?

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Веднага като го направи - ако не ме лъже паметта алт+F4 за да затвори "блокировката" която всъщност беше някаква уеб страница, ако не - ctrl+alt+delete и нов процес explorer.exe. От там се гледа в процесите какво ново се е закачило (имат разни прозаични имена от рода на fwefdhgtgd.exе и прочее генерирани имена и бой по главата.

      Като се спре процеса (десен бутон - end process tree) - едно хубаво търсене по всички дискове за въпросния процес (вероятно ще излезе в C: appdata, в prefetch и прочее. Триене.

      След това - Start бутона на уиндоус, run (в ХР) или направо в полето за търсене (Виста/ 7 и прочее), пишем regedit, натискаме enter, отваря се регистъра, CTRL+F за да се отвори диалога за търсене в регистъра, пак се пише името на процеса и се трие всяко негово споменаване което се намери.

      Бавно е, понеже всичко е ръчно - търсачката намира - трием (подчертаваме и с десен бутон на мишката - delete). После - CTRL+F за да се отвори пак търсачката - "find next", и така докато почне да докладва че не е намерило нищо.

      Повтаря се процедурата и за други процеси ако ги има. По принцип тая гадост слагаше един-два процеса.

      Всичкото това - БЕЗ рестартиране и прочее. Веднага. Преди да се е наплодила гадта.

      Това в общи линии му подрязва крачетата, а после вече можем да си сканираме ако искаме с каквото се сетим, щото може и браузърчето да е понаакало.
      Понеже и аз обичам да боря компютърните вируси с голи ръце, мога да потвърдя, че казаното от теб е 100% вярно.
      Уви, не е приложимо от обикновен компютърен потребител. Даже бих казал, че е опасно НЕспециалист да отваря и трие в Windows registry.
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #33
        От: "Полицейски" вирус ?

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Free версията върши ли работа или трябва да се купи Premium?
        Върши много добра работа. Безплатната не се обновява автоматично и няма модул за защита в реално време. Т.е. си я пускаш когато имаш нужда, даваш ръчно "Update" и после ръчно "Scan"
        Nissan Terrano 2,7 TDI

        Коментар


        • #34
          От: "Полицейски" вирус ?

          A с някой от тия кодове става Premium

          http://ahmedhaseeb.blogspot.com/2013/10/serial-key-malwarebyte-anti-malware.html
          Калин Владов,09РСПБЗН

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X