Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с лаптоп Dell след преинсталиране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с лаптоп Dell след преинсталиране

    Здравейте,
    Във форума има много добри специалисти за всичко, та реших да се допитам
    Проблемът е следният-щерката има лаптоп Дел на около 2 години и понеже искаше да си качи по-нов уиндоус, за да ползва програма за рисуване с 64гБ(стария уиндоус беше 32гБ) занесохме компа на човек, който не мога да преценя доколко вдява.Човека твърди, че има проблем с РАМ-а(2 платки от 2 и 4гБ), или с хард-диска, защото новият уиндоус се зареждал до 99% и спирал.Сменил платките на РАМ-а с негови и инсталирал програмата, но предупреди, че могат да възникнат проблеми-както и се оказа впоследствие-компа понякога не се включва, понякога изчезвал звукът...Не искам пак да ходя при същия човек, затова питам има ли някой от София, който срещу заплащане да ревизира лаптопа?
    Извинявам се, че вероятно не обясних добре, но тази техника ми е много чужда
    Питайте тук, или на ЛС.Тел. с мен-0889 889 189-Пламен.
    много автомати-слаби резултати!

  • #2
    От: проблем с лаптоп Dell след преинсталиране

    Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
    Здравейте,
    Във форума има много добри специалисти за всичко, та реших да се допитам
    Проблемът е следният-щерката има лаптоп Дел на около 2 години и понеже искаше да си качи по-нов уиндоус, за да ползва програма за рисуване с 64гБ(стария уиндоус беше 32гБ) занесохме компа на човек, който не мога да преценя доколко вдява.Човека твърди, че има проблем с РАМ-а(2 платки от 2 и 4гБ), или с хард-диска, защото новият уиндоус се зареждал до 99% и спирал.Сменил платките на РАМ-а с негови и инсталирал програмата, но предупреди, че могат да възникнат проблеми-както и се оказа впоследствие-компа понякога не се включва, понякога изчезвал звукът...Не искам пак да ходя при същия човек, затова питам има ли някой от София, който срещу заплащане да ревизира лаптопа?
    Извинявам се, че вероятно не обясних добре, но тази техника ми е много чужда
    Питайте тук, или на ЛС.Тел. с мен-0889 889 189-Пламен.
    Ако лаптопа ти е в гаранция занеси го на сервиз(каза, че е на около 2 години) . Ще ти тестват паметта и диска и ако има нещо за смяна ще го направят.
    Иначе ако съм разбрал - казва, че има проблеми с паметта, слага негова и пак има проблеми с паметта?!
    Общо взето без диагностика на компонентите няма как да се установи къде е проблема...
    Ако имаш проблеми с гаранцията, прати ми Servce Tag на лични, да ти кажа каква и до кога му е гаранцията...

    Предполагам, че става въпрос за Inspiron 5010

    Коментар


    • #3
      От: проблем с лаптоп Dell след преинсталиране

      Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
      Здравейте,
      Във форума има много добри специалисти за всичко, та реших да се допитам
      Проблемът е следният-щерката има лаптоп Дел на около 2 години и понеже искаше да си качи по-нов уиндоус, за да ползва програма за рисуване с 64гБ(стария уиндоус беше 32гБ) занесохме компа на човек, който не мога да преценя доколко вдява.Човека твърди, че има проблем с РАМ-а(2 платки от 2 и 4гБ), или с хард-диска, защото новият уиндоус се зареждал до 99% и спирал.Сменил платките на РАМ-а с негови и инсталирал програмата, но предупреди, че могат да възникнат проблеми-както и се оказа впоследствие-компа понякога не се включва, понякога изчезвал звукът...Не искам пак да ходя при същия човек, затова питам има ли някой от София, който срещу заплащане да ревизира лаптопа?
      Извинявам се, че вероятно не обясних добре, но тази техника ми е много чужда
      Питайте тук, или на ЛС.Тел. с мен-0889 889 189-Пламен.
      Лично аз имам съмнения в диагнозата. RAM паметите не се чупят толкова лесно, а ако беше дефект до сега да си го видял многократно. За съжаление ми е много трудно да кажа нещо повече без да съм видял системата...

      Коментар


      • #4
        От: проблем с лаптоп Dell след преинсталиране

        Ако поне за малко тръгва да работи, и влиза в Интернет, отиваш на онлайн диагностиката при Дел: http://www.dell.com/support/Diagnostics/us/en/19/
        Само цъкваш върху синия бутон "run diagnostic", като до него има опции да избереш дали искаш пълна диагностика, дали само за хардуер, софтуер, и т.н. Най-пълната диагностика става за един час, останалите са по 10мин.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X