Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко хардуерни въпроса ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко хардуерни въпроса ?

    Здравейте,в десктопа който използвам в къщи е с дъно асрок 775 twin HDTV dual core и процесор интел пентиум на 3200 мегахерца едноядрен,ползвам го от поне 6-7 години купен втора употреба,в момента съм го клокнал на 3800 гигахерца даже и до 4 гигахерца стига но не работи стабилно ,до към 3600-3800 е добре.
    Взех за 5 лева един процесор Е2180 Dual core обаче не тръгва на моето дъно,проверих и се оказа че на буксата на захранването към дъното липсва белия кабел -5 волта,снощи ремонтирах едно изгоряло 500 ватово с наличието на това напрежение ,но пак процесора не тръгна,на други дъна работи безгрижно.Писах на съпорта на асрок и чакам отговор от тях,биоса е ъп то дейта,на сайта пише че поддържа до Е2160.....защо не ще да подкара 2180 незнам.....!

    Другия въпрос е дали си заслужава смяната на дъното заради тоя дуал коре....стария пентиум размята като прани гащи доста 80-100$ процесори в момента но като не мога да го подкарам как да преценя дали го бива.....
    В къщи играем WOT много ,но разработчиците казват че играта е еднонишкова...т.е даже и цпу-то да е дуал коре ще използва едното ядро !Та заслужава ли си галимацията ако някой е ползвал такова цпу !

    А и ако ми предложи някой бюджетно интелско дъно с възможност да събере 6 ХДД по 1 ТБ ще съм благодарен !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Няколко хардуерни въпроса ?

    По ред на номерата:

    Не, щом процесора го няма в поддържаните няма да потегли, не е проблема само в белия допълнителен кабел за захранването - пускал съм такъв процесор на дъно без такъв и си работи и си свирка.

    Не, не си заслужава да сменяш дъно - ще си отвориш повече проблеми заради едните пет лева...

    Да, играта е еднонишкова (WOT предполагам е World of tanks?), но реално това няма значение, защото C2D ще използва едното ядро за играта, а другото за OS-а ти и за това най-вероятно ще усетиш подобрение, при това доста голямо. Все пак според мен не си струва. По-добре потърси читава, евтина графична карта - например някой Radeon 4XXX.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X