Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с паленето на монитора!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с паленето на монитора!

    Хора дайте мнение ,и ако някой е имал подобен проблем да сподели,че вече не знам! Проблема е следния: включвам всичко тръгва чува се характерния звук че се стартира ,но монитора не пали като поработи малко ,рестартирам с главния бутон защото монитора не се вижда, като го натисна 2 пъти се изключва ,пускам го пак веднага и някой път тръгва пали монитора и си работи нормално,докато пак не го изключа,щом веднъж е запалил по време на работа не е гаснел !Пробвах монитора на лаптопа, и си работи безотказно значи не е монитор!Купих нова видеокарта ,и тя не запали монитора,пак същото! Остана захранване и дъно ! Иска ми се да е захранване,но не знам!
    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

  • #2
    Re: Проблем с паленето на монитора!

    Извади видеокартата и хубаво почисти слота с четка, виж самата видеокарта да не излиза от дъното, ако се наложи изкриви малко ламаринката.
    Възможно е също така рам паметта да има същия проблем с мръсотията - според мен си направи една профилактика на всички слотове. Извади всички допулнителни карти и ги почисти.

    п.с. Монитора не пали въобще / още от началото/ или само в графичен режим?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с паленето на монитора!

      Монитора не пали от самото начало седи на стентбай, копютъра започва да стартира а монитора така си остава, почистих всички слотове ,няма прах,клатих видеото,гледах добре си влиза,местих рама ,какво ли не и пак същото
      Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с паленето на монитора!

        A защо не пробваш с друг монитор. Идея пусни телевизора за монитор. Ако има проблем с захранването на монитора или нещо там по самия монитор, и 3 компа да смениш цели пак няма да стане. Или занеси монитора на друг комп , лаптоп и го тествай.

        Коментар


        • #5
          Re: Проблем с паленето на монитора!

          На колко слота имаш рам? ако са няколко вади ги една по една и пробвай - имаш ли видео карта на дъното? ако да, пробвай на нея, ако работи на нея влез в биоса - някои дъна имаха опция за праймъри адаптер, или за забрана на видеото на дното.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с паленето на монитора!

            Няма видео на дъното биоса му дадох дефолт ,проблема си остана ,пали когато си иска само когато го рестартирам,сега ще го разглобя ,на съставните му части за пореден път ще го почиста ще сложа друг рам ,и се се надявам проблема да е изчезнал
            Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с паленето на монитора!

              Имаш ли звукова сигнализация,и каква е тя,при тръгването на компа?Ако не са спестили зумера,ще те ориентира най правилно за проблема.
              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с паленето на монитора!

                Дъното е старо но добро на асос има и звук за проблеми но те не издават нищо единствено издава звук мелодийката на уиндоуса от колонките, харда си светка и зарежда нормално ,с две думи се стартира и си работи но не пали монитора!
                Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с паленето на монитора!

                  Току що го пуснах ,след разглобяването почистено е от всякъде ,сложих му стария рам и пак ,стартира мишка клавиатура зарежда уина ,но не пали монитора! Все повече си мисля ,че е дъното,защото според мен ако е захранването то или ще работи или не ,а не от време на време при рестарт! Май ще ходи на ремонт ,но все пак ще изчакам ако все пак някой е имал такъв проблем,или знае какво му е със сигурност!
                  Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с паленето на монитора!

                    1. Включи монитора към същия разклонител/контакт като компютъра.
                    2. Смени жидео кабела между монитор и компютър
                    3. Вземи друг монитор за проба, и виж как се справя.

                    При положение че си сменил видеокарта и пак прави същото, и при положение че windows-а си тръгва, не мисля че иде реч за дънна платка.

                    Може да опиташ и след зареждане на windows-а, да спреш и пуснеш монитора от неговото си копче.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с паленето на монитора!

                      Сложих на сестра ми монитора ,барабар с кабела ,същото,а на нейния комп сложих ,моя и там си работи нормално,добре ,че живее в съседния вход! На един разклонител са ,размених щепселите и пак същото. Цъкъх копчето на монитора ,по време на работа всякак ,Отчайваща работа.
                      Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с паленето на монитора!

                        Ми значи остава да е дъно. Не вярвам да е захранване.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с паленето на монитора!

                          Току що го рестартирах ,и запали ,в момента работи ,гася монитора от копчето му ,пускам го и пак си работи ! Но ако го рестартирам или сложа на слип, сигурно пак ще угасне !Това все повече ми прилича на някой кондензатор по дъното който е здал багажа ,или нещо подобно което отговаря за веригата която пуска заспалия монитор!
                          Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Проблем с паленето на монитора!

                            Кондензаторите си личат, огледай ги - подути капаци, протекли, избушени отдолу, обикновенно са тези до процесора и могат да доведат до подобни симптоми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с паленето на монитора!

                              Може и чипсет да е... обаче не прочетох с друга рам как се държи и като е заработил пускано ли е мемтест... Един мемтетс може да отговори на всичко.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X