Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отлепяне на вентилатор от лаптоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отлепяне на вентилатор от лаптоп

    Въпроса ми е, как най-лесно да отлепя стария вентилатор от стойката му и на негово място да сложа нов. Стойката е метална а захващането е с пластмасово?

  • #2
    От: Отлепяне на вентилатор от лаптоп

    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
    Въпроса ми е, как най-лесно да отлепя стария вентилатор от стойката му и на негово място да сложа нов. Стойката е метална а захващането е с пластмасово?
    Каква марка е лаптопът? Модел? Имай предвид, че охладителната система на лаптопите е желателно да се сменя със същия модел /нова/. Вентилаторите 99% са захванати с нитове към радиатора/ите/ и смяната му с нов е е доста трудна задача /почти невъзможна/ поради специфичния корпус на вентилатора, а и не на последно място специфичността на захранващия куплунг към дъното. До колкото е възможно най-добре да се почисти охладителната система /вентилатор и радиатор, най-добре става с компресор/ и доколкото е възможно да се посмаже лагера на fan-a....
    Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
    Бахти, как се изказах...

    Коментар


    • #3
      От: Отлепяне на вентилатор от лаптоп

      Не съм съгласен отварял съм доста нови модели лаптопи. При тях вентилаторите се държат на няколко видички. Самия вентилатор обдухва радиатор, който посредством медна тръбичка пълна с някакъв газ е свързан с радиаторите на видеокартата, процесора и още един чип. Вентилатор в ebay ще си намериш на цена до 10лв а временно може да смажеш този ако проблема му е в някакви шумове. Другото е , че по радиатора , който се обдухва отвентилатора се натрупва прах и става като килим. Затлачи ли се вентилатора започва да работи нон стоп, понеже се повишава температурата а тя е определяща за включването му. Дано съм бил полезен ако има проблеми напиши модела на лаптопа ако съм отварял такъв може да бъда и по-полезен

      Коментар


      • #4
        От: Отлепяне на вентилатор от лаптоп

        Добре ще е да пишат хора които са го правили това упразнение, а именно отлепяне на стария вентилатор от менталния корпус и залепване на нов. Вентилатора съм го намерил. Въпроса е как най-безболезнено да "отлепя" стария вентилатор(перката и тялото) и на нейно място да сложа новата перка и тяло...

        Коментар


        • #5
          От: Отлепяне на вентилатор от лаптоп

          Дай снимки на това чудо ... да го видим какво е що е.

          Коментар


          • #6
            От: Отлепяне на вентилатор от лаптоп

            за какъв лаптоп иде реч?
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • #7
              От: Отлепяне на вентилатор от лаптоп

              Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
              за какъв лаптоп иде реч?
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23.AAMVN.003.jpg
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:5429327

              Това е горе долу охладителя. Искам да сваля неработещия вентилатор от него и да залепя работещ... Тялото към което е "залепен" стария вентилатор е метално...

              Коментар


              • #8
                От: Отлепяне на вентилатор от лаптоп

                С нагряване, малко с пистолета за топъл въздух и виж дали ще се размести. Залепени са с нещо като смола или лепило, даже понякоаг от много прегряване сами се разместват.

                Коментар


                • #9
                  От: Отлепяне на вентилатор от лаптоп

                  Нещо съм сигурен че бъркаш. Качи снимки на стария вентилатор. По принцип това на снимката е вентилатора и той се вади без проблемно останалата част от охладителната система е отделно

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отлепяне на вентилатор от лаптоп

                    Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение

                    Това е горе долу охладителя. Искам да сваля неработещия вентилатор от него и да залепя работещ... Тялото към което е "залепен" стария вентилатор е метално...
                    Това , което е на тази снимка, не е целият охладител , а само вентилатора. Той видимо се държи на болтчета и паста, а не е на нитове. Освен ако при теб не е нещо различно, но докато не видим реални снимки, ще хвърляме боб и ще даваме субективни мнения.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отлепяне на вентилатор от лаптоп

                      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]519015[/ATTACH]

                      Това е горе долу охладителя. Искам да сваля неработещия вентилатор от него и да залепя работещ... Тялото към което е "залепен" стария вентилатор е метално...
                      Имаш подобна кутийка но метална и се чудиш как да махнеш вентилатора от вътре ли ?
                      Като махнеш кръглата лепенка , метална ос с пластмасова зегерка или плоска метална глава виждаш ?
                      Новия вентилатор 1 към 1 ли е със стария ?
                      Сигурни ли сте ,че е във вентилатора проблема ?
                      Лаптопа да не е IBM/Lenovo ?
                      Лудак

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Отлепяне на вентилатор от лаптоп

                        Това си е самия вентилатор, иначе перката се маха както е каза Людмил, излизат преката с магнита на нея а платката ще ти остане на корпуса, Мъчил съм се с подобни вентилаторчета но ремонта по този начин почти никога не е успешен.
                        Според мен си смени целия вентилатор с корпуса.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отлепяне на вентилатор от лаптоп

                          Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                          Имаш подобна кутийка но метална и се чудиш как да махнеш вентилатора от вътре ли ?
                          Като махнеш кръглата лепенка , метална ос с пластмасова зегерка или плоска метална глава виждаш ?
                          Новия вентилатор 1 към 1 ли е със стария ?
                          Сигурни ли сте ,че е във вентилатора проблема ?
                          Лаптопа да не е IBM/Lenovo ?
                          Не се вижда ос, вижда се пласмасова част, под формата на Y слепена по някакъв начин за металния корпус... Новия вентилатор е едно към едно със стария. Лаптопа не е IBM по скапана марка е и няма вентилатор с корпус за този модел. (поне не и в БГ). Ще пробвам с нагряване да видим какво ще стане...

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Отлепяне на вентилатор от лаптоп

                            Снимай го това под лепенката, може да е някаква тапа. Досега не съм виждал вентилатор да е залепен, все пак там трябва да има ос и евентуално лагер.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отлепяне на вентилатор от лаптоп

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ABCD0016.jpg
Прегледи:1
Размер:98.9 КБ
ID:5429389

                              Съмнява ме да е тапа, и със сигурност не е гумена... Пластмаса е...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X