Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видео streaming с VLC или друго

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Видео streaming с VLC или друго

    Налага ми се да стримвам видео от устройство (да го наречен най-общо тунер).
    Дотук съм пробвал с Windows media encoder и VLC.
    При първия вариант проблема е че стриима спира в един момент. Всичко си работи нормално но бутона Stream се изключва и трябва да го пускам ръчно. Почудих се защо става това и след "задълбочен анализ" стигнах до извода, че това е заради проблема 3.4ГБ на 32 битовите OS(работи се на Win XP 32).
    Не знам защо енкодера си брой енкодираната информация(никъде не съм посочил да я записва или нещо подобно) но стигне ли 3.4GB трансвер енкодирането спира, и трябва отново да го стартирам...

    Днес се занимаваш с VLC, при него проблема е, че каквито и настройки да му задавах все картината вървеше на кадри(накъсано). Не можах да разбера защо но имам съмения, че процесора на машината не може да смогне на VLC да енкодира. При пускането на VLC процесора веднага се залепя за 100% и не мърда. Машината е P4 на 3Ghz с Windows XP 32bita. Макар, че проблема едва ли е в процесора, защото тествах почти всички варианти на енкодиране на VLC и все картината беше накъсана...

    Въпроса ми е някои занимавал ли се е с подобно нещо, и може ли да ми сподели някакви оптимални настройки на VLC, или поне решение на проблема с media encodera...?

  • #2
    От: Видео streaming с VLC или друго

    Сега го направих и аз теста .. При мен всичко върви чудно. Стриймвам некво филмче . Стриима си върви пускам ново ВЛЦ да плейне плейва без грижи и без накъсване. Докато плейвам стриима на пц-то пускам да гледам стриима и през таблета ... пак работи без проблеми . Явно нещо машинката при теб прави грижи ...
    Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
    A POS
    0885600200
    За момента пасажер

    Коментар


    • #3
      От: Видео streaming с VLC или друго

      А какви са ти параметрите на машината. И аз тествах филм на 2ядрен атлон и няма проблем, въпреки че на моменти ядрата бяха на 90% натоварени...

      Коментар


      • #4
        От: Видео streaming с VLC или друго

        Е6550 на 2.33гхз и над 45% не скача цпу-то с вин 7 ... верно е по бързо от машината ти с ХП .. ама чак па толкова че при теб да накъсва ....странно
        Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
        A POS
        0885600200
        За момента пасажер

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X