Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дистанционен контрол на DVR - къде бъркам?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дистанционен контрол на DVR - къде бъркам?

    Здравейте,
    опитвам се да подкарам дистанционен контрол на един китайски DVR т.е. искам да си гледам камерите през интернет.
    Проблема е че DVR-a подържа DDNS но само на някакви китайски DynDNS вариации.Регистрирах си домейн в NO-IP, стъпка по стъпка,
    както е написано в хелпа им.След DVR-a има рутер TP-link,който подържа NO-IP DDNS и при въвеждане на домейна и паролата ,казва че
    успешно се е логнал,след това е ADSL. Във рутера съм въвел port forward на DVR-a,за неговото IP, съответно портове 88 и 9000.
    Локално в LAN мрежата
    няма проблем ,обаче през интернет не ще.Пробвах да въведа DDNS настройки в DVR-a, както и да му изключа DDNS-a - няма разлика,не се вижда.Опцията за смяна на firmware на DVR устройството отпада, тъй като е купуванo преди две години и никъде няма нищо за софтуер ъпдейт.
    За да го виждам дистанционно стартирам една програма - DVR viewer, където се въвежда IP на устройството,port ,LAN или Internet конекция и password за да се гледат камерите. Когато съм в локалната мрежа - пиша IP-to на DVR-a , port 9000 и съм вътре.
    За отдалечен достъп, в IE пиша името на домейна в NO-IP :9000 ,обаче не става.
    Малко помощ няма да ми е излишна - за първи път се сблъсквам с DDNS.
    Наско
    На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

  • #2
    От: Дистанционен контрол на DVR - къде бъркам?

    Здравей,

    устройството за ADSL-a по принцип си е рутер и трябва в него на настроиш port forwarding на портовете 88 и 9000 към IP-то на TP_LINKA за да може той да ги препраща. Това става или от конфигурационната страница на Vivacom - http://my.contact.bg/ или като влезеш в настройките на ADSL рутера с паролите на vivacom има ги в нета в зависимост от устройството търси по модел и БТК.
    Пробвай така и успех.
    LZ1VWW

    Коментар


    • #3
      От: Дистанционен контрол на DVR - къде бъркам?

      Пропуснах, направено е в ADSL-a, за 192.168.1.2 ,което се явява WAN на TP-linka. В ADSL-a успях да вляза, но за съжаление той също не подържа NO-IP.
      В рутера съм махнал всички firewalls, restrictions , parent control и т.н.Когато правя проби в сайта на NO-IP,се оказа че портовете се виждат и IP се синхронизира,
      обаче това е през лаптопа, на който е инсталирана една програмка DUC, която през 5 минути проверява реалното IP.Когато лаптопа го няма в локалната
      мрежа остава само DVR-a.Тогава тази функция от TP-linka ли се изпълнява или ще трябва някакво PC с инсталирана DUC да е винаги онлайн в мрежата?Лошото е че цялата система не е при мен, и имам възможност само в събота или неделя да се ровя в настройките.
      п.п. Сега се сетих ,че мога да опитам да оставя лаптопа включен и да пробвам с друга машина да видя камерите.Обаче този вариант не ме устройва ,понеже
      същия този лаптоп ще се мъкне насам натам и през него искам да виждам какво става в къщата
      Последно редактирано от LZ3YY; 24-09-12, 12:02.
      На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

      Коментар


      • #4
        От: Дистанционен контрол на DVR - къде бъркам?

        Какъв модел е TP-linka ? за да видя как му се пускаха порт форуардингите ? ДВР е закачен на лана към рутера нали. И взима едно IP. от него и всяка камера си излиза на различен порт. или греша ? а защо не шунтираш WAN ip-то на рутера да редиректва към ип-то на DVR-to ? така би трябвало директно да имаш достъп до ДВР през уеба
        Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
        A POS
        0885600200
        За момента пасажер

        Коментар


        • #5
          От: Дистанционен контрол на DVR - къде бъркам?

          Утре ще напиша точния модел какъв е.ДВР-а е на лана към рутера и в ДВР-а е зададено твърдо IP в обхвата на DHCP-то.Общо всички камери излизат на порт 9000.Порт 88 е служебен за ДВР-а , порт 6000 е за наблюдение през телефон с андроид.

          Настройки ДВР - IP 192.168.0.80 Mask 255.255.255.0 GW 192.168.0.1 DNS 192.168.0.1

          TP-Link : WAN IP 192.168.1.2 Mask 255.255.255.0 GW 192.168.1.1 DNS 192.168.1.1 - ДНС-а ми се струва че трябва да е друг...
          DHCP 192.168.0.60 to 192.168.0.100
          port forwarding 192.168.0.80 - 9000 и 88
          DDNS - домейна и паролата в NO-IP - рапортува login success
          Не ми е ясно DMZ трябва ли да се включи.

          ADSL : port forwarding 192.168.1.2 - 9000 и 88
          DHCP 192.168.1.2 to 192.168.1.100

          Такава е картинката...
          На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

          Коментар


          • #6
            От: Дистанционен контрол на DVR - къде бъркам?

            Накачили сме сума ДВРи досега и повечето излизат на реални ИПта, не е имало проблем, но не съм се интересувал особено кое как се настройва.
            Ако не го измислите до сряда, ще питам колегата.
            Само два въпроса - марка и модел на ДВР (ако да е китаец, повечето работят ... не всички, но все пак) и няма ли да е по-лесно ако се закачи на реално ИП от доставчика?
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: Дистанционен контрол на DVR - къде бъркам?

              Привет,
              щом може да тестваш само събота и неделя , закачи лаптопа на някой лан порт на адсл-а и виж дали ти излизат камерите на 192.168.1.2:9000. Тъка ще тестваш тп-линка. Може и директно да закачиш двр-а на адсл-а и да пробваш неговото реално ип отвън.
              Успех.
              LZ1VWW

              Коментар


              • #8
                От: Дистанционен контрол на DVR - къде бъркам?

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                Накачили сме сума ДВРи досега и повечето излизат на реални ИПта, не е имало проблем, но не съм се интересувал особено кое как се настройва.
                Ако не го измислите до сряда, ще питам колегата.
                Само два въпроса - марка и модел на ДВР (ако да е китаец, повечето работят ... не всички, но все пак) и няма ли да е по-лесно ако се закачи на реално ИП от доставчика?
                На ДВР-а пише H.264 EN-6108V English PAL. Доставчика е БТК (Виваком) ADSL - не знам дали ще искат да го направят,в краен случай има опция да се смени с местен кабелен нет.
                На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

                Коментар


                • #9
                  От: Дистанционен контрол на DVR - къде бъркам?

                  Да,явно ще трябва да се пробва поетапно ,за да разбера къде е заровен ключа от бараката. Навсякъде в интернет пишат,че това е проста работа и едва ли не
                  който не е пробвал не е успял . Обаче за мой късмет нещата се закучиха - досега 3 уикенда си блъскам тиквата.
                  На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дистанционен контрол на DVR - къде бъркам?

                    Модела на рутера е TP-link TN-WR740N.
                    На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дистанционен контрол на DVR - къде бъркам?

                      Спри ДХЦП-то на ТП-линка, забрави за ВАН порта му и пусни ДМЗ или пренасочи портове на АДСЛ-а. С две думи ТП-Линк-а да работи като АП а не като рутер. Ще ти е много трудно да прекараш ДВР зад две рутураши машинки (АДСЛ и ТП-линк). По тоя начин смятам ще си спестиш много главоболия, единственият недостатък е че трябва да си запомнип каква е мрежата на рутерчето (новите 740) са 0.1, старите 1.1 за да го достъпваш.

                      Кабела от ЛАН на АДСЛ-а дирекно към ЛАН на рутера, като му спреш ДХЦП-то почва да бъде прост АП, т.е. не раздава адреси, раздава ги АДСЛ-а.
                      Последно редактирано от Дрон; 25-09-12, 17:45.
                      После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дистанционен контрол на DVR - къде бъркам?

                        Колега това което правите ми се струва крайно безмислено. Първо щото домашния ADSL е с 1Mbps уплоуд и да гледаш с този ъплоуд камери е... Освен ако видеото не е 1к/сек. Правил съм подобна конфигурация с бизнес ADSL където uplouda е 5Mbps и там горе-долу нещата се получават. Гледам камера в D1 и високо качество (то така или иначе на ниско нищо не се вижда)...
                        Така, че това което правиш в момента според мен е загубена кауза. Дори и да го подкараш, в крайна сметка нищо няма да могат да видят...
                        Освен ако да гледат 2-3 кадъра в секунда ги устройва. Лошото е, че освен в реално време има и плеъбек, които също си иска трафик....

                        П.С. Щом има опция за смяна с ЛАН, реално ИП и поне 5Mbps уплоуд, изобщо няма какво да се чудите...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дистанционен контрол на DVR - къде бъркам?

                          Говорих с колегата днес, но при нас положението е малце по-различно - ДВР закачен към някакъв рутер, другия край на който влиза в рутер, до който е докарано реално ИП. От там нататък ДМЗ на малкото рутерче и всичко спи и сънува. С АДСЛ не знам, сори.
                          Обаче Glow може и да е прав - на умрелия адсл не е ясно какво и как ще се вижда. Обикновено закачаме такива играчки на симетрчен 6х6 като минимум.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дистанционен контрол на DVR - къде бъркам?

                            Здравейте пак,
                            този уикенд нищо не правих,понеже се проведе най-голямото радиолюбителско състезание за годината на RTTY.
                            Не ми трябва качество,просто е нужно периодично да хвърлям по едно око какво е положението.
                            Благодаря за съветите, борбата продължава...
                            На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дистанционен контрол на DVR - къде бъркам?

                              Ура! Победа...
                              Добавих в ТП-линка мак адреса на ДВР-а да се асоциира с ИП-то му и работата заспа!
                              Ъплоуда е малко над 1МБ/с, съответно камерите се гледат доста на забавен каданс
                              Обаче се оказа че може да вдигнем скоростта срещу съответната смяна на абонаментния план...
                              Така че ще се пробва с новия план и ако не ме радва, минаваме на кабелен нет.
                              Благодаря за съветите.
                              Наско
                              На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X