Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокира ми електронната книга?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокира ми електронната книга?!

    Блокира ми електронната книга AmazonKindle. Увисна на една страница от текста и нЕма мърдане. Не работи нито един клавиш, както и шалтера за вкл./изкл.. При връзване през USB няма никакъв ефект /при зареждане е необходимо устройството да е изключено/. Компютърът не го чете като устройство. Изобщо тотален блокаж. Батерията не може да се вади - видимо на прима виста.
    Е?
    Някой да е имал подобен проблем?
    ПП Книгата е на под 2 години.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

  • #2
    От: Блокира ми електронната книга?!

    За киндълчетата - пробвай с ALT + SHIFT + R, ако не - би трябвало някъде отзад да имаш RESET дупчица за кламерче. Май е желателно първо просто да му боднеш зарядното, за да видиш дали няма да се събуди. Успех.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Блокира ми електронната книга?!

      Батерията се вади, няма драма, но не ти трябва да правиш това. Съответният четец е с e-ink технология предполагам? Като за начало просто опитай да го заредиш за час-два - може просто да му се е разредила батерията и когато стане така остава на последното положение на което е бил и съответно изглежда зависнал. Пробвай с батерията - може да е това. Ако не стане драсни да видим как точно се е сбозил.

      Коментар


      • #4
        От: Блокира ми електронната книга?!

        Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
        ... Като за начало просто опитай да го заредиш за час-два - може просто да му се е разредила батерията и когато стане така остава на последното положение на което е бил и съответно изглежда зависнал. ...
        Наскоро имах такъв случай с едно Prestigio, което беше останало включено продължително време без да забележа. Като постоя малко на USB-то и даде признаци на живот.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Блокира ми електронната книга?!

          Тествам в момента 4 устройства на един производител. 2 от тях направиха същото. При изцеждане на батерията блокнаха и нищо не става. Остави го да се зареди 2-3 часа и ще се оправи.
          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
          A POS
          0885600200
          За момента пасажер

          Коментар


          • #6
            От: Блокира ми електронната книга?!

            Значи с АЛТ+ШИФт+Р не става. А както писах по-горе на практика не позволява зареждане, ако книгата не е изключена.
            Устройството е държи алогично. Възможно ли е да хванало бацили???

            ПП Сега го включвам и ще видя резултата утре. Иначе никаква индикация.....
            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

            Коментар


            • #7
              От: Блокира ми електронната книга?!

              Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
              Тествам в момента 4 устройства на един производител. 2 от тях направиха същото. При изцеждане на батерията блокнаха и нищо не става. Остави го да се зареди 2-3 часа и ще се оправи.

              Както пише колегата по-горе - ако са с Е-мастило въобще не са блокнати, а просто са с изтощена батерия и са изключени.

              Поради навиците ни, виждайки изображение на екрана мислим че устройството работи но е блокирало.

              Е-мастилото обаче ползва ток само когато обновява изображението (затова и харчи толкова малко ток).

              При падане на батерията, ако не успее да даде изображение на изтощена батерия по една или друга причина, ще даде или последното изображение което е било на екрана когато е работило, или някаква шльокавица.

              След зареждане просто ще опресни изображението и всичко ще е шест.

              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
              Значи с АЛТ+ШИФт+Р не става. А както писах по-горе на практика не позволява зареждане, ако книгата не е изключена.
              Устройството е държи алогично. Възможно ли е да хванало бацили???

              ПП Сега го включвам и ще видя резултата утре. Иначе никаква индикация.....
              Киндъла ти няма ли си "нормално" зарядно ? Моето си дойде с отделно зарядно, с вградено в самия щепсел, в което влиза usb кабелчето...
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                От: Блокира ми електронната книга?!

                Е същото де грешно се изразих явно. Е инка си седи и неможе да "рефрешне"
                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                A POS
                0885600200
                За момента пасажер

                Коментар


                • #9
                  От: Блокира ми електронната книга?!

                  Goblin е прав. Киндълчето заработи. Като задавен 2-тактов мотор. Бавно, но надеждно. Не вярвайте на това, което виждате. Просто беше изцедено до дупка.
                  ПП Няма друго зарядно, освен през ЮСБ в к-та.
                  Благодаря за навременната и компетентна намеса!
                  За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X