Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RS-485

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • RS-485

    Здравейте,
    трябва да свържа 25 устройства по рс 485.Проблема е ,че общата дължина на кабелите м/у тях
    е около 1400м. На 19,200 Кб/с не става.Мога да намаля скоростта на 9,600,ще ми върши работа,обаче не съм сигурен
    дали ще има ефект, а настройката на всяко устройство отнема време.До 22 устройства, свързани
    по линията,независимо кои спрямо ПС-то ( в края,средата или началото ) всичко е наред, обаче добавя ли останалите
    три, всичко умира.Пробвах и без баластен резистор - пак не ще.
    Ако някой е опитвал, дали ще има ефект да се свържат някъде по средата два конвертора РС232-РС485 гръб в гръб?
    Вариант е и подходящ репитер,но в наше село такова нещо няма,или ако има е строго профилирано за
    асансьори,брави и т.н.
    Ако някой е експериментирал, моля за акъл.

    Наско
    На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

  • #2
    От: RS-485

    Най-общо, дали ще можеш да осъществиш връзката зависи от куп фактори.
    Зависи от параметрите на кабела.
    Дали линията е правилно терминирана.
    С какви трансмитери са реализирани конверторите от "нещо" към 485 (за повечето чипове производителят дава максималният им брой на общ бъс).

    Прегледай тоя материал, виж какво, как и дали си изпълнил. Обърни внимание на терминацията на линията с диоди.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • #3
      От: RS-485

      Ittso,благодаря!
      Дата логера,който събира данните от тези устройства е предвиден за 32 броя,
      така че 25 не би трябвало да са му проблем.А как е правилно да се изпълни заземяването,
      при положение че се ползва фтп кабел?
      В моя случай ролята на трети проводник (сигнална земя) се изпълнява от свободен чифт на
      фтп кабела. Фолиото е заземено в края на всеки отрязък между две устройства към
      "истинска" земя. Препоръчаха ми двете - сигналната и истинската земя да се обединят заедно,
      но нещо не ми се иска-ако тресне гръм наблизо резултата ще е плачевен.
      На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

      Коментар


      • #4
        От: RS-485

        RS 485 общо взето не му трябва трети проводник - сигнална земя. Не знам по каква схема се свързва третия проводник.
        За заземяването е важно всеки участък (кабел) да е заземен само от едната страна т.е. фолиото от другата страна на кабела да е изолирано от земя. И така за всяко парче кабел - заземяване само от едната страна към истинска земя. В противен случай изравняваш потенциалите на две отдалечени точки през фолиото (земята) за кабела, и протичат едни изравнителни токове ....

        Иначе разстоянието не би трябвало да е проблем. Правил съм връзка по RS-485 с Modbus RTU на около 5 км и то с UTP кабел без никаква ширмовка. Това преди 10 години и към ден днешен още работи. Ама устройствата са само 3.

        Виж терминирането, размени някои устройства. Виж защо като включиш последните три се срива системата. Мери нивата с осцилоскоп - за да видиш какво става по линията. Може някое у-во да е дефектно. Пак провери терминирането.
        Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
        LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
        Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

        Коментар


        • #5
          От: RS-485

          Схемата на свързване на устройствата в моя случай е двупроводна + трети проводник наречен сигнална земя.Порових тук-там и навсякъде се препоръчва сигналната земя да се подаде през 100 омов резистор към общата земя.Това хардуерно се оказа ,че е изпълнено в устройството.На друго място 7 такива устройства работят без проблем
          без използване на третия проводник.В случая проблема е ,че наоколо се мотаят доста силови кабели,по които понякога текат стотици ампери
          ток и това няма как да не влияе върху РС485, ако не се ползва трети проводник.
          Фолиото е заземено само в единия край на парчетата.
          Ще напиша за резултата.
          На старта на КВ състезание се чувствам като комар на нудистки плаж - знам какво да правя,ама не знам от къде да започна.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X