Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Instal на безжична връзка, нужда от Driveri

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Instal на безжична връзка, нужда от Driveri

    Имам следния проблем на лаптопа. Преди време го бях дал на един мой приятел да го ползва и не знам какво е направил с безжичната ми връзка. Когато включа лаптопа ми показва, ето това.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:lqlq.jpg
Прегледи:1
Размер:573.6 КБ
ID:5976651
    Писах в google тези неща под сорта на "pcx504.51", но нещо не разбирам много от технологиите и не мога да се справя. Някой били ми помогнал или обяснил какво да дърпам, тегля, инсталирам и да го направя.
    Защото когато отида на вън в кафе, хотел и другаде нямам нет и е ебаси шибаното.Дори на работно си място не мога да си ползвам лаптопа.

  • #2
    Re: Instal на безжична връзка, нужда от Driveri

    Трябва ти точния модел на лаптопа.
    Отиваш в сайта на производителям сваляш си отново wireless драйверите за твоя модел лаптоп. Инсталираш и си готов.

    Коментар


    • #3
      От: Instal на безжична връзка, нужда от Driveri

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dani.jpg
Прегледи:1
Размер:104.9 КБ
ID:5387805
      Извинявам се много Daniel, искам да те попитам тези неща ли ми трябват за модела или къде по - точно да ги търся, че хал - хабер си нямам от Pc...Били ми насочил към сайт, ще съм ти много благодарен.

      Коментар


      • #4
        Re: Instal на безжична връзка, нужда от Driveri

        http://www-947.ibm.com/support/entry/portal/Downloads?lnk=msdDO-fuad

        На самия лаптоп пише какъв е модела. Може да го пише и на етикета отдолу.

        Коментар


        • #5
          От: Instal на безжична връзка, нужда от Driveri

          Влизам в този сайт, пиша модела ми IBM ThnikPat t42 и ми изписва разни неща като.
          Намерете изтегляния за вашите IBM продукти --- няма намери изтегляния за вашия продукт.


          Ще се помъча и опитам още малко, та да видим дали ще има успех.

          Коментар


          • #6
            Re: Instal на безжична връзка, нужда от Driveri

            http://support.lenovo.com/en_US/downloads/default.page?

            drivers and download - трябва ти продуктовия номер който се намира отдолу на лаптопа.
            или 2374-AT5 - от там си свали драйвера Networking: Wireless LAN Cisco Systems Mini PCI Wireless LAN driver за твоята операционна система

            Коментар


            • #7
              От: Instal на безжична връзка, нужда от Driveri

              Daniel пиша продуктовия номер "2374" натискам си след това модела на моя лаптоп IBM THINK PAD T 42, след това Drivers and Software, натискам после Networking: Wireless LAN. Дръпнах 2 файла и няма никакъв ефект, инсталирах ги и нищо не ми излезе... мале гола вода съм с тези компютри, няма си и на идея защо не се получава.

              Коментар


              • #8
                Re: Instal на безжична връзка, нужда от Driveri

                http://download.lenovo.com/ibmdl/pub...s/1kwc42ww.exe

                пробвай това, лошото е, че дистанционно ми е трудно да помогна по адекватно

                Коментар


                • #9
                  От: Instal на безжична връзка, нужда от Driveri

                  Благодаря много на Daniel, всичко вече е готово с негова помощ!
                  Темата може да се заключи.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Instal на безжична връзка, нужда от Driveri

                    Има един по-сложен начин с изтриване на драйвера и обновяване през интернет и така самия Windows да си намери каквото му трябва. И тъй като IBM T42 е стар и много известен модел, то би трябвало да си намери правилния драйвер без проблеми.

                    Следващите редове могат да ви помогнат да си скапете компютъра, ако не разбирате какво точно се прави и объркате нещо. Тъкмо някой ще ви го преинсталира

                    Ето и примерна последователност, като за българския превод просто гадая (първо бъди сигурен, че си вързан към нета през кабела ):
                    1. Натискаш старт бутона и после на контролен панел (Control panel, но в преведената версия не зная как са го написали)
                    2. Като се отвори контролния панел намираш Система (System) - иконка с компютър и монитор
                    3. Отваря се нов прозорец с информация за компютъра и с няколко "таб"-а отгоре (като ги натискаш и ти показва различни "страници")
                    4. Натискаш отгоре на Хардуер (Hardware)
                    5. Има няколко бутона, като този, който ти трябва, е Device manager (по спомени е диспечер на устройствата или някакъв друг "мениджър" на тези устройства)
                    6. Отваря ти нов прозорец с едно дърво (като директориите във файловия експлорер)
                    7. Цъкаш на плюсчето [+], където е Network adapters (мрежови адаптери)
                    8. Отварят ти се "дървото" и в него ще са ти изброени няколко мрежови карти, които имаш. Принципно са със зелена иконка, но може да имат и допълнително червен или жълт знак, показващ, че има проблем с драйвера. Такова устройство (мрежови адаптер) трябва да е и твоята безжична мрежова карта. Би трябвало и по име да я разпознаеш.
                    9. Десен бутон върху нея и избираш Uninstall (дезинсталиране/премахване от системата или кой знае как е преведено)
                    10. То ще те пита сигурен ли си, че си сигурен, че си сигурен Естествено, че не си, защото все пак това е опасна работа
                    11. Ако успееш да го изтриеш, то половината работа е свършена.
                    12. В същия прозорец има менюта. Първото е File (файл), второто е Action (действие???). Във второто търсиш Scan for hardware changes (търсене за промени по хардуера) и го избираш. Така Windows ще види, че имаш някакво ново устройство и ще почне да търси драйвер.
                    13. При търсенето на драйвер ще те пита от къде да вземе драйверите. Там трябва да избереш да провери във Windows Update през интернет. Трябва да избереше тази възможност, за да има ефект от всичко по-горе


                    Може и нещо да съм пропуснал, или пък да се различава в твоята версия на Windows, но общо взето принципа е като горния. Има и вариант за сигурно триене на драйвери в safe mode, но по-добре да не се стига до там.......

                    За предпочитане е всичко това да го правиш с някой, който разбира повече и да е до теб, че може и да изтриеш нещо друго.

                    Добавено: пак съм писал, без да чета, че проблема е решен Важното е, че всичко сега е наред

                    Коментар


                    • #11
                      От: Instal на безжична връзка, нужда от Driveri

                      pecix Благодаря и на теб за информацията, но г-н Daniel до колкото гледах, направи същото и оправи проблема.
                      Аз хал - хабер си нямам от тези настройки, просто ми трябва - да се обясни и може и аз сам да се справя.
                      Проблема дойде, преди време бях си взел една антена да хващам по - добър сигнал от този на лаптопа, после го бях дал на един приятел да го използва, а той какво е правил не знам и ми го върна в една каша... Търсих в google, драйвари и разни работи, но така и не успях. Реших да пиша днес тук, тъй като има много опитни хора и може би, проблема ще се разреши и ето... Всичко вече е 6+, за което страшно съм благодарен и доволен за бързото обърнато внимание и решение на моя проблем.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Instal на безжична връзка, нужда от Driveri

                        Почти, само дето това не стана и се наложи да се инсталират оригиналните драйвери от сайта.
                        Уиндоуса ги намира няма проблем, само дето не инсталира това което трябва.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X