Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препрограмиране на чипове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препрограмиране на чипове

    Тук като гледам в форума има доста хора занимаващия с микрокотролери, реших да попитам възможно ли е препрограмирането за чип
    на Lexmark e120 и други подобни. Водят се 1-wire.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Lexmark-E120-Toner-Chip.jpg
Прегледи:1
Размер:112.2 КБ
ID:5976616

    Ако да кои е най-лесния вариант да стане(с какъв програматор, програма?)

  • #2
    От: Препрограмиране на чипове

    Гледам спецовете се минали, погледнали но нищо не са писали. Явно няма да стане това което искам... Или не е за казване
    Ако някои се притеснява, може и на лично да ми драсне 2 реда... Бих купил устройство за тези чипове...

    Коментар


    • #3
      От: Препрограмиране на чипове

      Доколкото знам се продават готови програмирани за никакви пари. Иначе май са еднократни, поне оригиналните.

      Коментар


      • #4
        От: Препрограмиране на чипове

        Знам, че продават готови, но аз искам да ги чипосам... Отделно имам 2 шепи чипове като тези горе (празни)

        Коментар


        • #5
          От: Препрограмиране на чипове

          аз съм пробвал да ги програмирам правят мизерии , а вече ги взимам на по 2 лв и няма смисъл от упражнението
          gsm - 0899388807

          Коментар


          • #6
            От: Препрограмиране на чипове

            Я дай малко инфо. Успял ли си да ги програмираш? Какво значи правят мизерии?

            Коментар


            • #7
              От: Препрограмиране на чипове

              По принцип тези чипове са един вид ЕЕPROM памет, но всичко зависи от това какъв е принтера и обикновено има едно стойност в паметта която точно отговаря за броя на копията и реално тя се ресетва. Иначе за инфо можеш да потърсиш из разни руски сайтове, има доста писано там по темата. Но както е посочил dradonov, този който се занимава с ремонт на принтери му ги доставят на доста тънкажни цени и като цяло не си струва мъката да си играеш да ги препрограмираш. Иначе за идея давам прочиташ един такъв нов ресетнат чип и такъв който е ползван, сравняваш данните от hex файловете на двата чипа и можеш на бързо да се ориентираш къде трябва да се пипне.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X