Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

    Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
    Tова ме подсети за старият виц (малко след 9/11 се появи) в който застаряваш натурализиран арабски Американец си обработвал нивичката с картофите, изучил децата изпратил ги в Париж, но като остарял вече му идвало нанагорно прекопаването на градинката и написал един ден е-меил на сина "да вземеш да се връщаш, че да прекопаеш градината, после може пак да си докторуваш", на което му отговорил (сина-доктора) "Тате да не пипаш градината, че там съм заровил ОНОВА нещо" и след два дни следващо писмо "надявам се хората от ФБР, ЦРУ... да са разкопали градината както ти харесва..."
    Предупреждавайте с удивителна , че стомаха ме заболя от смях!

    Коментар


    • #17
      До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

      Изтеглих си Google Earth , но не мога да зуумвам много - картината ми изчезва -
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #18
        До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

        Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
        Изтеглих си Google Earth , но не мога да зуумвам много - картината ми изчезва -
        Просто Google нямат качени снимки с добра резолюция на всички територии.

        Като погледнеш по-отгоре ще видиш едни правоъгълни ивици с малко по-различен цвят. Само тях може да зуумваш повече.

        И като гледам само наполовината Варна я има с добра резолюция.
        Тъкмо ще си спокоен, че няма някой да те гледа
        ... to be continued

        Коментар


        • #19
          До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

          Първоначално публикуван от Tougi Преглед на мнение
          Тази връзка някакъв майтап ли е?
          Това не е възможно!

          Коментар


          • #20
            До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

            Оказа се възможно И в Google Earth го има
            Просто не знаех, че има снимки с такава резолюция И за какво им е да снимат кладенец в пустинята в Чад с такава резолюция?!? Някои знае ли и други координати с такова качество?

            Коментар


            • #21
              До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Оказа се възможно И в Google Earth го има
              Просто не знаех, че има снимки с такава резолюция И за какво им е да снимат кладенец в пустинята в Чад с такава резолюция?!? Някои знае ли и други координати с такова качество?
              Има платени сайтове където се предлагат снимки с такава (че и по-добра) резолюция.

              Доколкото знам, конкретният кладенец в Чад е изтипосан в Гугъла просто с рекламна цел за демонстриране на възможностите на съвременната снимачна техника.

              Освен това, има един трик (който не винаги работи!)

              Пример: максималната резолюция която гугъл позволява чрез zoom бутона:
              http://maps.google.com/maps?p=&c=&t=...71,-115.172810

              При условие, че в тяхната база има снимки с по-добра разрешаваща способност, ако накрая на линка добавим (в случая!) &z=21 получаваме истинската максимално достижима резолюция:

              http://maps.google.com/maps?p=&c=&t=...15.172810&z=21

              "z" е променлива величина и зависи от реалните снимки в базата. Програмно е ограничена до 19.


              P.S. разни интересни неща:

              http://googlesightseeing.com/

              Коментар


              • #22
                До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

                Хора видях си даже едната овощна градината на село. За съжаление супер резолюцията е до средата му и към Троян вече не се вижда така.
                Програмата е доста хубаво нещо.
                Борислав Русенов - 0889593977

                Коментар


                • #23
                  До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

                  Аз пък видях машината на времето - на живо!
                  Снимката беше отпреди 5 години, тогава бях млад и буен, а под секрет май се оказа че тая снимка май има нещо общо с нашите аерофотоснимки, свързани с кадастъра, демек Гугъл хубаво ги развива като идея, ама имам съмнение, че му е по изгодно да ги купи под масата от някой въшлив държавен служител отколкото директно от НАСА?!
                  Ама не ги разбирам тия неща..

                  Коментар


                  • #24
                    До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

                    Eто едно наистина интересно попадение според мен в Google Earth. Летище Kansai в Япония. Построено на изкуствен остров в океана и толкова бързо развиващо се, че ъпдейтите на Гугъл го показват в един кадър на етапи от строежа му до експлоатацията. Дори е хванат един Джъмбо в полет над океана

                    Коментар


                    • #25
                      До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

                      Днес погледнах Гугъла и се изумих, доста нови - Качествени снимки, че и пресни от миналата (тази?) година, покрили са Плана и голяма част от Рила, както и почти всичко на запад от София.
                      Който планира разходки може да се възползва!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Как да се види сателитна или фотоснимка от Google?

                        Да, Google Earth, Google Maps непрекъснато обновяват и допълват снимките. Но паралелно с тях се развиват и някои конкурентни проекти - например Live Search Maps. Тази услуга е на Microsoft е на ниво както винаги! С функцията bird's eye става интересно...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X