Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Offline Scam ? Или нещо ново много оригинално

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Offline Scam ? Или нещо ново много оригинално

    Здравейте на всички, и аз като много други хора на света реших да си купя (наема) интернет домейн с фамилното ми име (заради email-адреса или друго).
    Вчера в пощата ми писмо от Англия
    Приканват ме да си го платя (домейна) за още година или две.
    Да но нещо ме съмнява цялата работа, защото съм го регистрирал във фирма чиито офис е на 500м от вкъщи и е една от водещите в този биснес по моите ширини.
    Отделно което ми прави впечатление , са цените които тая фирмичка (или групичка) дето са ми пратили писъмцето са тройни на това което аз плащам на година в моята си фирма.
    Дали това не е нов вид Scam с който доброволно им пращаш подписа си , номера на кредитната карта (нямам такава, какво ще правя ако реша да си го подновявам ) и email адреса.
    Какво друго му трябва на човек за да си купи 1-2 часовника от интернет ?
    Адреса според мен са го взели от регистъра на домейн-а .... щото там си го пише.
    Пратили са ми дори плик да им върна писмото ... но искат аз да си купя марката (е това вече не е оферта!)

    Ето го писмото:


    Аз лично не се хванах. Щом ми изтече домейна , вдигам телефона и до 2 дни в нас ми идва сметка (която трябва да си попълня и пусна по банков път) и пак всичко продължава по старо му
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: Offline Scam ? Или нещо ново много оригинално

    То много мило, ама годишната такса на един домейн е около 1/10 от тяхната цена. Да бяха пратили и марка, мисля аз.

    Коментар


    • #3
      От: Offline Scam ? Или нещо ново много оригинално

      Другото интересно е адреса им ... не съм много запознат с англииските адреси, но явно тази голяма фирма се помещава в един Suite


      Сега им отворих сайта на тия пичове ....
      ама нещо адреса им не отговаря на този който искат да им пратя писмото обратно:
      Domain Renewal Group
      2316 Delaware Avenue, #266
      Buffalo, New York
      14216-2687
      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

      Коментар


      • #4
        От: Offline Scam ? Или нещо ново много оригинално

        Цени в Евра, тотал в $, хамерички телефон, ингилизки адрес,

        Коментар


        • #5
          От: Offline Scam ? Или нещо ново много оригинално

          Обикновена измама на принципа "Ако мине".
          При това смотана.
          То да видите при патентите какви са майстори WIPO се принуди да показва образци от измамнически бланки.
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #6
            От: Offline Scam ? Или нещо ново много оригинално

            И ние сме в suite. Не е критерий, един suite много често може да е един етаж.

            За останалото - пробвали са се хората. Някой може да клъвне. Интересно колко плащат на пощенска марка...
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Offline Scam ? Или нещо ново много оригинално

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Цени в Евра, тотал в $, хамерички телефон, ингилизки адрес,
              Да, чак сега го видях.
              Представям си колко народ ще изгорят ... щото тук нещо като е адресирано до теб лично , значи е важно и не го поставяш под съмнение
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар


              • #8
                От: Offline Scam ? Или нещо ново много оригинално

                Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                Да, чак сега го видях.
                Представям си колко народ ще изгорят ... щото тук нещо като е адресирано до теб лично , значи е важно и не го поставяш под съмнение

                Ами тука, се поизучихме. Че и пластмасите са ни чипосани. Сметки на хартия не получавам от отдавна. Само данъка за колата остана на гише, ама май и това отмира. В банка влизам през 2 години. Електронни подписи...

                Започва да ми липсват, социалните контакти, от опашките по соца.

                Коментар


                • #9
                  От: Offline Scam ? Или нещо ново много оригинално

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Започва да ми липсват, социалните контакти, от опашките по соца.
                  Работим по въпроса

                  Коментар


                  • #10
                    От: Offline Scam ? Или нещо ново много оригинално

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Работим по въпроса
                    В каква посока?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Offline Scam ? Или нещо ново много оригинално

                      Това е стара схема. Всъщност ако се навиеш ще видиш един документ, в чиито ситни буквички ще пише, че ти всъщност ще трансферираш домейна от твоя текущ регистратор на нов. Впрочем и в твоето писмо си го пише: "when you SWITCH today"...

                      Впрочем ти в Австрия ли живееш? Защото ако не, то твоят регистратор всъщност препродава домейни на австрийска фирма.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Offline Scam ? Или нещо ново много оригинално

                        Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                        Това е стара схема. Всъщност ако се навиеш ще видиш един документ, в чиито ситни буквички ще пише, че ти всъщност ще трансферираш домейна от твоя текущ регистратор на нов. Впрочем и в твоето писмо си го пише: "when you SWITCH today"...

                        Впрочем ти в Австрия ли живееш? Защото ако не, то твоят регистратор всъщност препродава домейни на австрийска фирма.
                        В Австрия съм. Незнам кой на кого препродава , но аз знам на кой плащам и на кой се обаждам ако се омаже нещо т.е. миналия път не ме бяха известили , че ми изтича домейн-а, та имаше бая скандал по телефона (то съм си аз виновен, но и те трябва да си пазят клиентите).
                        Понеже на домейна ми няма нищо което от което би се интересувал някой , нито пък името е някакво "специално" , просто си мисля, че искат да ми вземат данните от кредитната карта и подписа. Проблема е , че нямам кредитна карта и в банката се подписвам само след като са сверили с документ за самоличност.

                        Опити всякакви ... пък и да беше реално , за тия пари не го бих продължил ... бих ползвал услугите на dyndns (и сега ги ползвам)
                        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                        Коментар


                        • #13
                          От: Offline Scam ? Или нещо ново много оригинално

                          Дори да не си дадеш кредитната карта - тези хора се интересуват главно от подписа ти. В момента, в който имат ръчно подписан от теб документ те пускат заявка за трансфер на домейна, който ти си длъжен да платиш и одобриш. В противен случай ще те съдят за "неустойка на договора", което е даже по-лошо.

                          В щатите има една агенция BBB (не Български Бизнес Блок, а Better Business Bureau ), която обикновено реагира адекватно на оплаквания и те насочва как да си търсиш правата. Малко са като арменския поп, но пък за сметка на това са авторитетни и имат силно влияние. Когато хората се оплакват от конкретна фирма на нея й пада рейтинга и в последствие големите регистратори си късат договора с нея. Та там тези измами що годе ги поспряха. Ние сме наред.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X