Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с USB - дъно Gigabyte

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с USB - дъно Gigabyte

    Преди време взех една конфигурацийка с дъно Gigabyte (PA55-USB3) и от тогава периодично се боря с някакви проблеми с USB. Уж всичко си е наред, а току цъфне някоя грешка - я включването на флашката с електронния подпис ще тръшне компа със син екран, я мишката ще пощурее или ще заспи непробудно и ще се събуди само след като я преместя на друг USB порт.
    ОС е ХР. Драйверите са най-новите, които можах да намеря.
    Някой да даде някаква идея?
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    От: Проблем с USB - дъно Gigabyte

    Точно с това дъно не съм, но съм с друго P55, пак с USB 3. Нямам такива грижи вкъщи. Едва ли ще свърши някаква работа, но опита ли да ъпдейтнеш BIOS-а?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с USB - дъно Gigabyte

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Точно с това дъно не съм, но съм с друго P55, пак с USB 3. Нямам такива грижи вкъщи. Едва ли ще свърши някаква работа, но опита ли да ъпдейтнеш BIOS-а?
      Един път флашнах BIOS-а без особена промяна. Има още една версия от сайта на производителя, но за момента се въздържам, че от няколко месеца я държат със статус "бета".
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с USB - дъно Gigabyte

        Gygabite и по-точно p5 чипсет дъната им горят с времето USB-тата. Не особенно забавно, но реално погледнато неизбежно. Най-простото е да си купиш разширителна платка с няколко USB извода. Ако това те притеснява - т.е. нямаш свободен PCI слот, може и да намериш най-здравото USB и да добавиш след него активен (т.е. със захранване) USB Hub, като разбира се идеята е повече тази постановка да не се пипа изобщо...

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с USB - дъно Gigabyte

          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
          Gygabite и по-точно p5 чипсет дъната им горят с времето USB-тата. ...
          Поне за момента проблемът не е с изгорели USB-та. В момента флашката си работи съвсем нормално в USB-то, на което сутринта заби мишката.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с USB - дъно Gigabyte

            При мен преди време имаше подобна драма с USB интерфейсите на ПЦ-то на сина ми. Оказа се че е нацвъкал по всички портове де що се сети и има налично с тоя интерфейс и 5-те волта клякат. Разкачих всичко без което може и проблема изчезна. После орева орталъка заради камерата и зарядното за телефона и се наложи да му сложа външен USB хъб със собствено зхранване. От тогава няма грижи.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с USB - дъно Gigabyte

              При мен подобен проблем се появява само ако включа и карточетец, няма ли го него, всичко друго си върви.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с USB - дъно Gigabyte

                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                ...включа и карточетец...
                Със собствено захранване ли е, или от USB-то ?

                Иначе съветите на колегите господин никой и elgbt ми се виждат най-правилни в случая. Хъб с отделно захранване на доказано работещ порт, и пей сърце.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с USB - дъно Gigabyte

                  Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                  ... Оказа се че е нацвъкал по всички портове де що се сети и има налично с тоя интерфейс и 5-те волта клякат. .
                  Постоянно включени на USB са безжична мишка, кабелът за управление на UPS-а и USB-хъба, който е в монитора. Поне аз си мисля, че от тези би трябвало само ресивъра на мишока да не е със собствено захранване.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с USB - дъно Gigabyte

                    Сдобих се с една модерна WEB камера, която има 6 диодчета и на тъмно ги пали една фотоклетка. Когато обаче спра компа и е тъмно....тя си свети, а пък това не е желано. Та въпроса ми е има ли класически начин за спиране на захранването на USB-тата, когато компа е изключен. Почетох за опция в Биоса, за някакви джъмпери по дъното, но нека някой вещ в областта даде съвет. Благодаря предварително!
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с USB - дъно Gigabyte

                      Дай модела на дъното за всеки случай. Иначе.
                      http://usb.brando.com/usb-4-port-hub-with-on-off-switch_p01024c039d015.html
                      или разклонител с копче.
                      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с USB - дъно Gigabyte

                        Благодаря за отговора. Ще се монтира копче или преходник с копче, ма недоумявам що за недомислица е тази екстра.....
                        Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с USB - дъно Gigabyte

                          Мисля USB3 поддържа само USB2.0 устройства, а по-ниска версия не. Също така на на USB3 често се случва старите 2.0 да правят проблем.
                          Според мен на синия порт ползвайте само USB3 устройства, всичко останало по старите. Така според мен ще избегнете проблема.
                          Biagini Passo Powered By VW Syncro

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с USB - дъно Gigabyte

                            Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                            Сдобих се с една модерна WEB камера, която има 6 диодчета и на тъмно ги пали една фотоклетка. Когато обаче спра компа и е тъмно....тя си свети, а пък това не е желано. Та въпроса ми е има ли класически начин за спиране на захранването на USB-тата, когато компа е изключен. Почетох за опция в Биоса, за някакви джъмпери по дъното, но нека някой вещ в областта даде съвет. Благодаря предварително!
                            Както вече е писано дай модела на дъното, но попринцим от настройките на BIOS-а може да се направи след като загасен компютъра да има ток към портовете или НЕ.

                            Поздрави !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с USB - дъно Gigabyte

                              agogov по принцип четейки по форумите екстрата е за зареждане на разни джаджи - телефони или подобни - на някой дъна може да се изключи от биоса затова ще трябва конкретен модел
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X