Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Outlook express/Live mail към Outlook. HELP!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От Outlook express/Live mail към Outlook. HELP!!!

    Тъй. До тук бях с XP и Outlook express. Минах на Win7 и искам да ползвам Outlook, а не LiveMail. Въпроса е как да си прехвърля всичките запазени писма в Outlook.

    Microsoft имат писания по въпроса. Не може директно, ами първо трябва да ги прехвърля от OutlookExpress в LiveMail, и от там да дам Export към Exchange, който трябвало да ги сложи автоматично в Outlook. Значи, успешно ги прехвърлих от Outlook Express в LiveMail, обаче след това - греда. Дава грешка че няма mail client по подразбиране (а то има - сетнал съм Outlook-ка като default), след което дава Error initialising MAPI, или нещо от сорта, и до там.

    Като дам "импорт" в outlook, нито ме пита за директория, ни дявол. Само казва че няма какво да импортира, и толкоз.


    Моля, някой ако се е преборвал с това, да кажа как го е направил, щото си загубих половин ден вече, и съм на крачка да накажа компютъра жестоко! Не мога да прежаля старите писма. Важни са ми, по една или друга причина.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: От Outlook express/Live mail към Outlook. HELP!!!

    Не е Export към Exchange. Ако всичко в Windows Mail ти е ОК, В Outlook 2010 - File - Open - Import - Import from another program or file - Outlook Express...or Windows Mail - сам си намира и акаунтите и писмата. Няма нужда от създаване на акаунт предварително.

    Има един софтуер Windows Easy Transfer - прехвърля успешно целия потребителски профил от XP към 7, в 7 е вграден, за XP трябва да се инсталира допълнително. (това е от един комп. на друг, така "мигрирахме" 250 компютъра за 2 седмици) Точно същия проблем имаше - от Express в Outlook 2010 не става автоматично.

    Коментар


    • #3
      От: От Outlook express/Live mail към Outlook. HELP!!!

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Тъй. До тук бях с XP и Outlook express. Минах на Win7 и искам да ползвам Outlook, а не LiveMail. Въпроса е как да си прехвърля всичките запазени писма в Outlook.

      Microsoft имат писания по въпроса. Не може директно, ами първо трябва да ги прехвърля от OutlookExpress в LiveMail, и от там да дам Export към Exchange, който трябвало да ги сложи автоматично в Outlook. Значи, успешно ги прехвърлих от Outlook Express в LiveMail, обаче след това - греда. Дава грешка че няма mail client по подразбиране (а то има - сетнал съм Outlook-ка като default), след което дава Error initialising MAPI, или нещо от сорта, и до там.

      Като дам "импорт" в outlook, нито ме пита за директория, ни дявол. Само казва че няма какво да импортира, и толкоз.


      Моля, някой ако се е преборвал с това, да кажа как го е направил, щото си загубих половин ден вече, и съм на крачка да накажа компютъра жестоко! Не мога да прежаля старите писма. Важни са ми, по една или друга причина.
      Преди доста време във фирмата дружно минахме от Аутлук Експрес на MS Outlook.
      Лошото е, че много нямам спомен как точно стана миграцията, но в никакъв случай не сме минавали през Лайф Мейл!
      Сисадмина беше написал един "пищов" кое как да настроим и какво да направим по филиалите, и работата стана много лесно.
      Важна подробност - в домейн сме и имаме настроен Ексчейндж сървър (при това положение е по-лесно)!

      Предполагам много писма имаш?
      И аутлук експреса не ти ли е настроен да ги пази и на мейл сървъра?
      Ако ги пази - мисля би трябвало като си настроиш мейл акаунта в аутлук и той да си изтегли всички писма от мейл сървъра (става бавно, но пък резултата е много добър).
      Hristo Draganov
      http://htftp.domainbg.com/HD/

      И аз искам България чиста ! ! !

      Коментар


      • #4
        От: От Outlook express/Live mail към Outlook. HELP!!!

        Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
        Не е Export към Exchange. Ако всичко в Windows Mail ти е ОК, В Outlook 2010 - File - Open - Import - Import from another program or file - Outlook Express...or Windows Mail - сам си намира и акаунтите и писмата. Няма нужда от създаване на акаунт предварително.
        Там е работата че нищо не намира и нищо не прави. Windows Live Mail си работи. Outlook-а и той. XP-то е на другия диск, ама не ме грее. Прочел съм вече каквото трябва в LiveMail - там всичко е наред.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: От Outlook express/Live mail към Outlook. HELP!!!

          Писмата са към 3000. Пази ги само локално. Нямам настроен exchange сървър.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            От: От Outlook express/Live mail към Outlook. HELP!!!

            Уф, сори, грешката е моя. Трябва първо от Outlook Express към Оutlook 2003 (на стария компютър) и после към 2010 (pst файла), иначе е голям шит.

            Коментар


            • #7
              От: От Outlook express/Live mail към Outlook. HELP!!!

              Аз правих същата операция преди година. Настроих си акаунта в MS Outlook, а след това File->Import and Export->Import from another program or file->Outlook Express 4.x, 5.x, 6.x or Windows Mail и всичко мина без проблем! Това обаче с Windows 7 Enterprise с MS Office 2007.
              Георги Танев (0+)
              Land Rover Discovery 1 300 TDi
              Land Rover Club Bulgaria
              0887 930 238, 0878 797 768

              Коментар


              • #8
                От: От Outlook express/Live mail към Outlook. HELP!!!

                Току що го пробвах, понеже импорта/експорта ми е "любимо".
                Ползвам си Outlook Express. Инсталвам MS Outlook и го пускам. Той ме "пита", дали искам да импортна нещата от Outlook Express ? Потвърждавам. Писмата от Outlook Express се появяват в MS Outlook.
                Същото се случва и с акаунтите на пощите...
                За по-сигурно си правя бекъпи на акаунтите и папките с писмата на "сигурно място", което е полезно ако се налага споредично възстановяване на системата чрез Norton Ghost или подобни...
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #9
                  От: От Outlook express/Live mail към Outlook. HELP!!!

                  Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                  Току що го пробвах, понеже импорта/експорта ми е "любимо".
                  Ползвам си Outlook Express. Инсталвам MS Outlook и го пускам. Той ме "пита", дали искам да импортна нещата от Outlook Express ? Потвърждавам. Писмата от Outlook Express се появяват в MS Outlook.
                  Същото се случва и с акаунтите на пощите...
                  За по-сигурно си правя бекъпи на акаунтите и папките с писмата на "сигурно място", което е полезно ако се налага споредично възстановяване на системата чрез Norton Ghost или подобни...
                  То хубаво, ама аз едно че преинсталирам windows на чисто, и второ че windows 7 няма outlook express.

                  ПП: Папката я имам налична. И на Live Mail папката я имам налична. Само дето outlook 2010 въобще не ме пита за папка като импортирам. Явно гламура си търси из реджистрито.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: От Outlook express/Live mail към Outlook. HELP!!!

                    Понеже по принцип не ползвам outlook, току що пробвах - и стана. Пуснах LiveMail, настроих акаунта. Изпратих и получих по един мейл за да има нещо вътре. После дадох Export to Exchange и писмата се появиха в Outlook 2010, който също беше стартиран. При експорта обаче маркирах не само папката на акунта, но и подпапките и (т.е. inbox, send, junk и т.н.), иначе не ставаше.

                    Коментар


                    • #11
                      От: От Outlook express/Live mail към Outlook. HELP!!!

                      Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
                      Понеже по принцип не ползвам outlook, току що пробвах - и стана. Пуснах LiveMail, настроих акаунта. Изпратих и получих по един мейл за да има нещо вътре. После дадох Export to Exchange и писмата се появиха в Outlook 2010, който също беше стартиран. При експорта обаче маркирах не само папката на акунта, но и подпапките и (т.е. inbox, send, junk и т.н.), иначе не ставаше.
                      1. Инсталирам Win 7 ultimate x64 на чисто нов диск
                      2. Инсталирам Office 2010 professional plus x64
                      3. Инсталирам Windows Life essentials, за да инсталирам Live Mail
                      4. Настройвам си мейл акунта в Live Mail
                      5. Дръпвам писмата от Outlook Express на стария диск.

                      До тук Live Mail-а си работи безгрижно. Единствено трябваше да преместя писмата където им е мястото, защото вместо в основните фолдери ги пращаше в "Storage folders".

                      Ако дам на Outlook 2010 да импортва, първо казва че не намира акаунти, и след това ме пита дали да импортне самите писма. Казвам му да ги импортне, и уж импортва нещо, а всъщност нищо не е импортнал.

                      Гледах в Default programs и всичко е наред. Гледах няколко упътвания из интернет, свързани с триене на кейове от LOCAL Machine, но без резултат. Трих MAPI32.DLL, след стартиране на Outlook-a си го създава наново (както и пишеше в конкретното упътване), но пак нищо. Експорта продължава да не работи. Импорта и той. В същото време Outlook-а със сигурност е Default, защото като дам десен клавиш върху нещо и после "Send to -> Mail recilient", ми стартира ново писмо в Outlook-а.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: От Outlook express/Live mail към Outlook. HELP!!!

                        Тъпото е и че вкъщи правих същото, и не помня да съм имал някакви грижи.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: От Outlook express/Live mail към Outlook. HELP!!!

                          Ами аз пробвах няколко пъти и си става. В LiveMail давам export email - email messages - Microsoft Exchange и си се прехвърлят в Outlook автоматично. Само трябва да се внимава какво се маркира в Select Folders, и къде отива в Outlook 2010. И акаунта се експортва отделно (или се настройва ръчно. Ама си е шит после да нагласяш папките и кое къде отива и кое дефолт и т.н. Най-лесно е (ако имаш възможност) да си пуснеш стария уиндоус, да пуснеш Outlook 2003 и да импортнеш от експрес. После pst файла от 2003 го импортваш в 2010 без проблеми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: От Outlook express/Live mail към Outlook. HELP!!!

                            Едно странично питане: правилата за пощата, която получаваме, как могат да се "запазят" за да не се налага всеки път отново да ги настройваме?
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: От Outlook express/Live mail към Outlook. HELP!!!

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              Едно странично питане: правилата за пощата, която получаваме, как могат да се "запазят" за да не се налага всеки път отново да ги настройваме?
                              Имаше едно програмче, което ти прави *.reg файл, който после рег файл си го стартираш на другия компютър, или след преинсталация и т.н.
                              Ще погледна утре (дано ми остане време) как се казваше програмката, че ми е на офисния компютър.
                              По спомен в тоя рег файл се пазят акаунтите, правилата, абе шукарийка е голяма и спестява доста работа.

                              Всъщност за офис 2010 ето вариант също:
                              http://www.nirmaltv.com/2010/02/11/how-to-import-and-export-rules-in-outlook-2010/

                              За офис 2007 е по аналогичен начин - питай бай Гугъл.
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X