Обява

Свий
Няма добавени обяви.

HP Renew

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: HP Renew

    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
    Колега, я ме светни какво ще рече "чисто HP", че нещо не мога да намеря такова - всичко де що видя е или Compaq или Pavilion, или Envy. Дай моля те пример за читав модел "чисто" HP, щото съвсем се обърках. Всъщност няма да се изненадам разликата между Renew от Германия или Англия и такъв в БГ да е като шампоан от Гърция и същия такъв у нас... Миналата седмица се опитах да открия магазина, който уж продаваше такива машини и след дълго и безплодно обикаляне с GPS-а в ръка, се отказах - просто на посоченият адрес нямаше такъв магазин, а иначе уеб сайт като слънце с хиляда артикула...
    HP ProBook например
    За сравнението между Англия, Германия и у нас не си прав - в БГ няма кой да ти рециклира заводски лаптопа (така мисля).
    Заводски рециклираните модели в България идват най-често от САЩ (за справка вижте поста на Гоблин) - поне тия, които са ми минавали през ръцете са били все Щатски.
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • #17
      Re: HP Renew

      Pro Book са добри това е и моето наблюдение,
      също и Elite Book.

      Също на дали това нещо се прави в България,
      то не е само рециклиране, както Goblin е казал допълват се и аксесоари и всичко каквото е нужно.

      Фирмите които знам, че продават такива лаптопи с гаранция ги внасят от чужбина в готов за продажба вид.

      Коментар


      • #18
        От: Re: HP Renew

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Фирмите които знам, че продават такива лаптопи с гаранция ги внасят от чужбина в готов за продажба вид.
        Именно.

        Елитбук не ги споменах, защото са в по-високия ценови клас, но иначе също са читави.
        От HP Compaq - има един модел HP Compaq 630 (задължително с Интелския процесор!!!), доста има продадени оттях, защото са на много хубава цена (и са с добри параметри), а досега не са идвали в сервиза.
        С AMD процесора е модел 635, и те биват горе-долу, но процесора е много скапан (исках да кажа скопен ), а и оттам са доста по-бавни.
        А и е факт, че мобилните АМД-та нещо не са много добре ... Аз като фен на АМД, от доста време минах и аз на Интел при мобилните компютри.
        Hristo Draganov
        http://htftp.domainbg.com/HD/

        И аз искам България чиста ! ! !

        Коментар


        • #19
          Re: HP Renew

          че мобилните АМД-та нещо не са много добре ... Аз като фен на АМД, от доста време минах и аз на Интел при мобилните компютри.
          винаги има възможност да се поправиш.

          Нормално е да минеш на интел, работят побързо, греят по малко.
          При интел губиш екстрите като, непрекъснато ми вие вентилатора, опече ми се дъното, лаптопа ми пуши.

          Имал съм лаптоп с АМД но старичкък, въпреки че си грееше прилично - още работи безпроблем,
          говорим за може би 4 ако не и повече годишна машина. Ако не се лъжа HP Compaq nx6325 с AMD Turion 64 X2 Dual-Core 1.6-GHz.

          п.с. Матрицата му салага в джоба си всички Pro Book до момента - беше страхотна, виждаше се перфектно от почти всякакъв ъгъл, имаше страхотна резолюция 15.0-inch SXGA+ wide viewing angle (1400 x 1050 resolution), много ситна точка - въобще новите матрици пасти да ядът.
          Последно редактирано от Daniel; 21-10-11, 08:25.

          Коментар


          • #20
            От: Re: HP Renew

            Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
            винаги има възможност да се поправиш.

            Нормално е да минеш на интел, работят побързо, греят по малко.
            При интел губиш екстрите като, непрекъснато ми вие вентилатора, опече ми се дъното, лаптопа ми пуши.

            Имал съм лаптоп с АМД но старичкък, въпреки че си грееше прилично - още работи безпроблем,
            говорим за може би 4 ако не и повече годишна машина. Ако не се лъжа HP Compaq nx6325 с AMD Turion 64 X2 Dual-Core 1.6-GHz.

            п.с. Матрицата му салага в джоба си всички Pro Book до момента - беше страхотна, виждаше се перфектно от почти всякакъв ъгъл, имаше страхотна резолюция 15.0-inch SXGA+ wide viewing angle (1400 x 1050 resolution), много ситна точка - въобще новите матрици пасти да ядът.
            Брех, имам и точно същия nx6325 с точно същия процесор (сега балдъзата го ползва) - и моя е на 4 години, ако не и повече, работи прекрасно, но има и друго - по-старите процесори не са така изстискани откъм мощност, колкото новите, и греят по-малко.
            Освен това съм забелязал и друго - на старите процесорчета ламелките на радиатора са по-нарядко, и се налага да се чисти по-рядко съответно. На новите са доста наблизко (за да може да охлажда пък), и се налага да се чисти доста по-често.
            Примерно моя стария лаптоп с АМД-то може да изкара 2-3 години без проблем без да се почиства, докато новия Пробук на 6-7 месеца, или година трябва да се чисти.

            При новите мобилни АМД-та работата е зле, голям % от дефектите по дънната платка са от прегряване (основно на чипсета, който е също е АМД).
            Може ли Павилион с АМД процесор да вдига максимална температура почти 90% (е, колко вярно го мери SpeedFan е друг въпрос), и да искаш да работи с години И това след профилактика. Като пипна бюрото, ако чукна едно яйце там и ще се изпържи

            Както и да е, отклонихме се от темата малко
            Hristo Draganov
            http://htftp.domainbg.com/HD/

            И аз искам България чиста ! ! !

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X