Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ-Consider replacing your baterry

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ-Consider replacing your baterry

    Колеги, от няколко дни на лаптопа ми HP Compaq CQ61-420SQ, се появи надпис "Consider replacing your baterry".РС-то е на около година и на батерии е ползван много малко.Операционната система е Windows 7 Ultimate .Търсейки отговор в интернет, прочетох мнения на потребители,които споменават за аналогичени случай и твърдят,че има някакъв проблем на Windows 7 свързан с батериите на лаптопите. Моля, някой ако е наясно да сподели има ли такъв проблем, в какво се състои(батерията действително ли е заминала), евентуално начин за решаването му различен от смяна на ОС.Благодаря за мненията!

  • #2
    Re: Помощ-Consider replacing your baterry

    Ако лаптопа е на година е е стоял постоянно включен в мрежата, демек няма разряд/заряд
    е напълно възможно батерията да е заминала.
    Съответно е за подмяна.
    Не знам но мисля, че може да се провери статуса и - проблема е, че не знам къде.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ-Consider replacing your baterry

      С програмата Everest не става ли?
      DAIHATSU ФЕРОЗА 1.6 16V 0897968887

      Коментар


      • #4
        От: Помощ-Consider replacing your baterry

        Да ,както каза колегата с програмата еверест .
        Проблема е че батерията е направила съответните /около1000 /брой заряд - разряди и вече е за смяна .
        Лошото при батериите за лаптоп че броят циклите и дори всяко мушкане на зарядното на лаптопа се счита за цикъл , така че по добре да изхарчите батерията на лаптопа до към 20 процента и тогава на зарядно !
        Намери си човек който да ''рестартира батерията" това става като се препограмира памета в батерията /вътре има електроника в нея / и да замери елементите и да подмени само износените ако има такива !
        Не оставяйте никога електрониката без външно захранване , ако сте решили да сменяте елементи в нея ,просто закачате 12 волта на изводите на елементите и тогава ги махате ,иначе гори защита в електрониката и става безполезна !!!
        Дано съм бил полезен .

        Коментар


        • #5
          От: Помощ-Consider replacing your baterry

          Първоначално публикуван от IVOMARCHEV Преглед на мнение
          Да ,както каза колегата с програмата еверест .
          Проблема е че батерията е направила съответните /около1000 /брой заряд - разряди и вече е за смяна .
          Лошото при батериите за лаптоп че броят циклите и дори всяко мушкане на зарядното на лаптопа се счита за цикъл , така че по добре да изхарчите батерията на лаптопа до към 20 процента и тогава на зарядно !
          Намери си човек който да ''рестартира батерията" това става като се препограмира памета в батерията /вътре има електроника в нея / и да замери елементите и да подмени само износените ако има такива !
          Не оставяйте никога електрониката без външно захранване , ако сте решили да сменяте елементи в нея ,просто закачате 12 волта на изводите на елементите и тогава ги махате ,иначе гори защита в електрониката и става безполезна !!!
          Дано съм бил полезен .
          Намерих програмата Еверест и след теста същата показа, че батерията си е заминала на 61%.Сигурен съм, че състоянието на батерията не е чак толкова лошо колкото показва теста, но в случая, не е важно какво мисля аз, а Windows. Батерията е разреждана периодично, не е излагана на топлина, не е зараждана на друго освен на лаптопа. Явно, както казва колегата, са направени определен брой цикли, което се отчита от Windows-а и се визуализира със съобщението Consider replacing your baterry, а при Еверест, съответо със споменатите 61%. Ще поразпитам за въпросното ''рестартиране на батерията", но работата май ще приключи с нова.Благодаря на всички за мненията!

          Коментар


          • #6
            От: Помощ-Consider replacing your baterry

            Зареди батерията, изключи адаптера, пусни някой филм и виж колко време ще изкара. Ако те устройва не се занимавай с глупости. Всъщност и да не те устройва все тая. Заменяш я ако ти е зор и толкоз.

            Можеш и да се опиташ да я калибрираш:
            http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/d...name=c00817650

            но всичко е само до отчитането от Windows. Важно е колко време издържа батерията.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Помощ-Consider replacing your baterry

              Изтегли си HP Battery Check 4.0 (или по-нова версия ако има) - чрез гугъла е най-лесно.
              ЕХЕ, инсталира се под уиндоус, пускаш го и постваш тук скрийншота, да видим какъв му е зора, защото и аз подозирам, че батерията може да е само за калибрация, но аз поне досега не съм успял да калибрирам която и да е батерия - просто не става, и в този случай батерията се подменя.
              Друго - ако лаптопа ти е на ПО-МАЛКО от година, батерията ти може да се подмени гаранционно - просто батериите на НР са само с 1 година гаранция.
              Hristo Draganov
              http://htftp.domainbg.com/HD/

              И аз искам България чиста ! ! !

              Коментар


              • #8
                От: Помощ-Consider replacing your baterry

                Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                Изтегли си HP Battery Check 4.0 (или по-нова версия ако има) - чрез гугъла е най-лесно.
                ЕХЕ, инсталира се под уиндоус, пускаш го и постваш тук скрийншота, да видим какъв му е зора, защото и аз подозирам, че батерията може да е само за калибрация, но аз поне досега не съм успял да калибрирам която и да е батерия - просто не става, и в този случай батерията се подменя.
                Друго - ако лаптопа ти е на ПО-МАЛКО от година, батерията ти може да се подмени гаранционно - просто батериите на НР са само с 1 година гаранция.
                За сега се отказах да правя нещо.Явно приех мисълта, че ще се купува нова батерия когато тази се предаде окончателно.В момента кара около час.Лошото е, че няма гаранция за новата, че ще изкара повече от една година.Благодаря за мнението!

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ-Consider replacing your baterry

                  Добре де, все пак си инсталирай НР Батери Чек-а, за да видиш какво е състоянието на батерията.
                  Ако мислиш, че тоя софтуер нещо е та*ак - само ще кажа, че ние в сервиза го ползваме по препоръка именно на НР!
                  Hristo Draganov
                  http://htftp.domainbg.com/HD/

                  И аз искам България чиста ! ! !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ-Consider replacing your baterry

                    Имам нещо подобно като проблем. HP COMPAQ 610 ,старата батерия си замина- държеше около 20 мин. Купих нова за 99.90 ,някаква китайска. Разреждах ,свалях я от компа ако се работи с него по-дълго време и така в началото издържаше почти 2 часа. След 5-6 месеца работа сега издържа 30-40 . Как се прави това калибриране или това рестартиране на батерията да пробвам и аз. Току виж я върнем към живота,че не ми се дават 100 лева за нова пак.
                    Терано2 2.7 тд 99к.с 1995г.,Мерцедес С200 - 1995г. Ню Битъл -лимитед 1.9 тди
                    0885544754 Светослав Стоянов

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Помощ-Consider replacing your baterry

                      Не вярвам каквото и да е калибриране да свърши някаква работа,
                      Батериите си имат живот - оригинална > китайска.
                      Нормално е да се подменят периодично - обикновенно карат по година, може и повече.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X