Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

    Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
    Прегряват си като слънце, даже пластмасата става черна, да не говорим пък за АМД тата...
    В по-добре направените ноутбуци, пластмасата е от магнезиева сплав или масивен алуминий...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      В по-добре направените ноутбуци, пластмасата е от магнезиева сплав или масивен алуминий...
      Моят XPS както беше алуминиев, така си отлепи видеокартата от прегряване, уж скъпа конфигурация, ирландска сглобка, донесен оттам чисто нов, ама на третата година приключи.

      Коментар


      • От: Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

        Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
        Моят XPS както беше алуминиев, така си отлепи видеокартата от прегряване, уж скъпа конфигурация, ирландска сглобка, донесен оттам чисто нов, ама на третата година приключи.
        Имам същия, XPS M1530, HDD- 160 GB. Една седмица, след като му смених батерията с нова, 7200 mAh започна да прави проблеми при старта. Под Уиндоус стартира нормално, под Линукс вади едни черти и ме вкарва в команден ред, без опция за преминаване в графичен режим. Никакви sudo apt-get... неща не помагат. Обясниха ми, че е нещо по дъното, но така и никой не се наема с точна диагноза. Та, ако си решил да го разкарваш твоя, да вземем да сглобим от двата един читав... И за да не съм съвсем офф топик, мисля че брандовете отдавна не са това, което бяха. Клавиатурата да ти "пасва" на вкуса (стегната или по- хлабава), комуникационните портове да те устройват, размерите и теглото (вече има такива кютуци, че трябва да ги носиш с количка и са си направо десктопи), дисплеят да те кефи и т.н. Проблемът е, че на десктопа можеш да си смениш клавиатура, мишка, уебкамера, външна видеокарта, допълнителни портове, оптични устройства, захранване... Лаптопът е това, което е. Подмяната на компоненти е неоправдано скъпа, понякога е невъзможна и винаги води до отпадане на гаранцията. С три думи- марката няма значение.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

          Така като чета си мисля, че и твоя проблем е видеото или поне паметта му.

          Коментар


          • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

            Вероятно сте прав. В един сервиз ми смениха старата силиконова паста, която беше станала на кора. Горе-долу по това време смених и батерията. Пак по това време ъпгрейдвах и към Убунту 11.04. и забелязах, че не управлява охлаждането като Уиндоуса, пък и като 10.10.- дистрибуцията (това е, обаче, една мнооого дълга тема)... Та, насъбраха се доста фактори. От тях ли, от нещо друго ли, появи се проблем. В същото време, Тошибата на дъщерята (поне три пъти по- евтина) джурка игри с яка графика по цял ден и пее. Имам чувството, че стремежите на производителите към мощни машини не се съпровождат с нужните промени по захранването и охлаждането. Видеокартите "горят" все по- често и ползуването на лаптоп без охлаждаща подложка се превръща в голям риск. За това казвам, че марката е без значение. Трябва да се гледа конкретната конфигурация. Мамка му, трябва да си вече специалист по всичко.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Вероятно сте прав. В един сервиз ми смениха старата силиконова паста, която беше станала на кора. Горе-долу по това време смених и батерията. Пак по това време ъпгрейдвах и към Убунту 11.04. и забелязах, че не управлява охлаждането като Уиндоуса, пък и като 10.10.- дистрибуцията (това е, обаче, една мнооого дълга тема)... Та, насъбраха се доста фактори. От тях ли, от нещо друго ли, появи се проблем. В същото време, Тошибата на дъщерята (поне три пъти по- евтина) джурка игри с яка графика по цял ден и пее. Имам чувството, че стремежите на производителите към мощни машини не се съпровождат с нужните промени по захранването и охлаждането. Видеокартите "горят" все по- често и ползуването на лаптоп без охлаждаща подложка се превръща в голям риск. За това казвам, че марката е без значение. Трябва да се гледа конкретната конфигурация. Мамка му, трябва да си вече специалист по всичко.
              Намери тоол които да следи температурата в реално време под линукс...
              Но щем казващ, че под линукса не се охлажда добре, явно е от прегряване... Внимавай, че прегрее ли веднъж чипа сериозно оправяне няма!

              Коментар


              • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                Имам едно питане:
                Ok за Intel i7 е ясно, че е най-доброто на пазара за момента.
                Какво е положението при AMD обаче?!
                Ясно е, че "греят" ама с охлаждаща подложка къв е проблема?!
                Намират се на цени от 20% до 50% по-ниски от Intel за сходни конфигурации.
                Та въпроса ми е да поразгледаме и да изясним на популярно ниво +/- те на AMD , както и отделните разлики между самите процесори.
                За пример попаднах на това:
                сравнение на CPU
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cpu-08-20101.jpg
Прегледи:1
Размер:95.0 КБ
ID:5300447
                и сравнение на видеокарти:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:videocard08-2010.jpg
Прегледи:1
Размер:104.4 КБ
ID:5300448
                Въпроса ми идва донякъде и от сравнението м/у
                CPU AMD SEMPRON M120 2.10GHz или CPU AMD PHENOM II TRIPLE-CORE P840 1.9GHz

                http://www.technomarket.bg/products/...i-cr610-245xeu
                http://www.technomarket.bg/products/...-cr630-252-xeu
                За тази цена и да ги сменяш през 2-3 години (както между другото става и при по-високо бюджетните)
                се оказва не чак такава загуба на стойност срещу производителност.
                Последно редактирано от ivied; 05-09-11, 19:43. Причина: AMD PHENOM II TRIPLE-CORE

                Коментар


                • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                  Ти си оцелил марката обаче
                  А иначе ако компютъра ще ти стои постоянно в къщи на подложка по-добре си вземи настолен
                  Не виждам как ще излезеш навън с тази подложка, къде ще я застопориш, и в крайна сметка колко време ще успееш да работиш така, защото 2-3 вентилатора се захранват от батерията...
                  Компютрите се сменят, но нервите израсходвани през тези 2-3 години, няма как да ги възстановиш и смениш...

                  Моето наблюдение, като човек продаваш лаптопи, е че АМД се взимат предимно от нищо неразбиращи клиенти, за които цената е важна... Компютър ли е, компютър...
                  Щом ти знаеш какви са недостатъците, и все пак си се насочил към тях, явно за да минеш тънко си е твое решение. Както се казва за всеки влак си има пътници...

                  Коментар


                  • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                    Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
                    Ти си оцелил марката обаче
                    А иначе ако компютъра ще ти стои постоянно в къщи на подложка по-добре си вземи настолен
                    Не виждам как ще излезеш навън с тази подложка, къде ще я застопориш, и в крайна сметка колко време ще успееш да работиш така, защото 2-3 вентилатора се захранват от батерията...
                    Компютрите се сменят, но нервите израсходвани през тези 2-3 години, няма как да ги възстановиш и смениш...

                    Моето наблюдение, като човек продаваш лаптопи, е че АМД се взимат предимно от нищо неразбиращи клиенти, за които цената е важна... Компютър ли е, компютър...
                    Щом ти знаеш какви са недостатъците, и все пак си се насочил към тях, явно за да минеш тънко си е твое решение. Както се казва за всеки влак си има пътници...
                    Това малко ми напомня за:
                    Когато питаш за нещо в американски форум - ти отговарят.
                    Когато питаш в руски - почват теб да те питат.
                    А когато питаш за нещо в български - започват да ти обясняват колко си тъп.
                    Ставаше просто въпрос за сравняване на характеристики на процесори и конфугурации...
                    Не че и цената не е важна, нали така?!
                    Ако трябва през 2-3 години да си купувам нотбук за 1300-1400 лв. най-евтиния i7 на Dell или Acer вместо за 500лв. куча марка то се обезсмисля подобна покупка, при положение, че през 6 месеца се появява ново поколение процесори.
                    Значи за 3 г. 5 пъти ще прескочат и най-актуалното предложение сега, така ли е?
                    А по принцип съм се насочил към това:
                    Dell XPS 15z - http://www.pcworld.com/article/23495...ed_laptop.html
                    Но тук не са 1000$, а доста повече. Така че ще е от чужбина.
                    Последно редактирано от ivied; 07-09-11, 11:20. Причина: куча марка или Dell XPS 15z

                    Коментар


                    • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                      А по принцип съм се насочил към това:
                      Dell XPS 15z - http://www.pcworld.com/article/23495...ed_laptop.html
                      Но тук не са 1000$, а доста повече. Така че ще е от чужбина.
                      Със същата конфигурация ( i7 QuadCore 2630QM, 4GB RAM, GeForce GT525M 1GB) има Dell N5110 за 1400лв - даже е с USB 3.0. Само дето дисплея му е 1366х768 и мисля че няма да се намери 1920х1080. Така че ако си се спрял на варианта XPS 15z със дисплей 1366х768, по-добре си вземи N5110 като мен Иначе 1920х1080 си е друга бира Заслужава си отвсякъде.
                      Последно редактирано от silverfox; 07-09-11, 11:53.
                      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                      Коментар


                      • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                        Здравейте,
                        Лаптопа е на линия. Избора на лаптопа се определи от мненията в тази тема за което благодаря!
                        Взех си това моделче http://pcstore.bg/laptopi/ACER-4/ACE...Black-6GB-1723 , сложихме му 7-ца Ultimate, върви добре, било имало две видео карти или нещо такова една по малка и другата NVIDIA GeForce GT 540M с 1GB DDR3 собствена памет когато при натоварване минавал на нея!
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                          Честито,
                          Дълго време да си го ползваш безпроблемно.


                          било имало две видео карти или нещо такова една по малка и другата NVIDIA GeForce GT 540M с 1GB DDR3 собствена памет когато при натоварване минавал на нея!
                          Това въобще не го схванах, не знам дали още спя или ....

                          Коментар


                          • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                            Core iX процесорите имат вградено Intel HD видео. Отделно в лаптопите слагат външна карта, в случая GeForce GT540M. От настройките на драйвера на nVidia може да се избира с коя видеокарта да работи - интелската за пестене на батерия или nvidia-та за производителност. Друг е въпроса, че на батерия няма начин да се използва nvidia-та с настоящите драйвери.
                            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                            Коментар


                            • Re: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                              Интересно,
                              Не съм виждал и втората карта да е активна - тоест тази вграденото видео.
                              Аз съм с i5 и някакво ати радеон хд 5470, но вградената не я виждам,
                              няма я в девайс менаджера, няма я в сиетм девайси - никъде ???
                              Пробва да мина на батерия, пак порових, пак съм си на АТИ - то.

                              интелската за пестене на батерия или nvidia-та за производителност
                              Това е хитър ход.

                              Коментар


                              • От: Помощ за избор на лаптоп ? (HP или DELL)?

                                Явно има и такива, на които интелската е деактивирана. Иначе си се показват в device manager-a и двете, пък и не могат да се инсталират драйверите за външната без да се инсталират тези за интелската преди това. Мисля, че 5470 също е вградена. Може би затова не могат да работят и двете.

                                ПС: моя грешка - Sandy Bridge процесорите имат вградено видео. Ти сигурно си с по-страрите Nehalem.
                                Последно редактирано от silverfox; 09-09-11, 07:43.
                                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X