Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видеокарти с пасивно охлаждане?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Видеокарти с пасивно охлаждане?

    Вчера една видеокарта се спомина без предизвестие и се наложи да сложа резервната. Вентилаторът и обаче вече е взел-дал и въпреки че беше почистен и смазан, гадината шуми колкото си иска. При компютър, който се използва по -найсет часа всеки божи ден в малко помещение, това е доста досадно.

    Оглеждам се за видеокарти с пасивно охлаждане (само с радиатор), но в описанието на една такава на сайта на ASUS видях забележка, че такива карти следва да се използват при наличие на вентилатор на кутията. Като се има предвид конструкцията на кутията, такъв вентилатор може да произведе достатъчно шум, за да обезсмисли "тихата" видео карта.

    Някой има ли наблюдения от експлоатацията на видеокарти с пасивно охлаждане и, алтернативно, някой може ли да препоръча прилична видеокарта с вентилатор, която да е достатъчно тиха?

    Към картата няма кой знае какви изисквания. Необходимо е да осигурява достатъчно качествено изображение на голям монитор за работа с дизайнерски софтуер. От време на време се гледа и някой филм.

    Дъното е с PCI express x16, за монитора трябва DVI, добре е да има и HDMI изход.
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    От: Видеокарти с пасивно охлаждане?

    Аз съм с това Линк

    Ако картата не е много мощна може да дръпнеш кабела на вентилатора и охлаждането става пасивно
    Към охладетиля има регулатор на обороти който като го сложиш на min и на практика вентилатора спира да се чува

    Коментар


    • #3
      От: Видеокарти с пасивно охлаждане?

      На повечето съвременни видео карти оборотите на вентилатора се управляват в зависимост от натоварването им и околната температура. Казано иначе, за "чиновническа" работа и при адекватно охлаждане в кутията на писито, вентилаторът на практика не би трябвало да са чува. Естествено, трябва да са качени "нейните и" драйвери. Само с уиндосуките, тия функции обикновено не работят.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #4
        От: Видеокарти с пасивно охлаждане?

        Аз колега съм с Nvidia GeForce 8600 GT 512 MB DDR2 RAM, малко повечко пари дадох за нея като я купувах, но освен харда чат пат нищо друго не се чува, макар че е с вентилатор картата....

        Коментар


        • #5
          От: Видеокарти с пасивно охлаждане?

          Всяка карта, която е в ниския клас може да се изпълни с пасивно охлаждане. Защо не опиташ с някоя 9500 или 420 на nVidia? Като алтернатива може и например 5150 или 5250 на ATI.

          Коментар


          • #6
            От: Видеокарти с пасивно охлаждане?

            Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
            Всяка карта, която е в ниския клас може да се изпълни с пасивно охлаждане. Защо не опиташ с някоя 9500 или 420 на nVidia? Като алтернатива може и например 5150 или 5250 на ATI.
            Ясно, че може да се изпълни. И в ценовата листа на МОСТ виждам поне 3-4 модела в "silent" вариант. Въпросът ми беше пасивното охлаждане върши ли достатъчно добра работа, като се има предвид, че вентилацията на средностатистическите кутии не е особено блестяща.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Видеокарти с пасивно охлаждане?

              Чавдаре, ползвах в на детето компютъра пасивна видеокарта от мост - нагряваше се доста, НО вентилатора на захранването беше напълно достатъчен да я хлади, така, че ако нямаш някакви амбиции за тежки игрици, взимай някоя от въпросните тихи карти.
              Успех

              Коментар


              • #8
                От: Видеокарти с пасивно охлаждане?

                Абсолютно винаги си вземам карта само с радиатор. Проблеми не са възниквали даже в умалени кутии с бавнооборотен вентилатор на захранването. Напоследък и за процесорите се старая, но там цените на радиаторите са малко потискащи.

                Коментар


                • #9
                  От: Видеокарти с пасивно охлаждане?

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Ясно, че може да се изпълни. И в ценовата листа на МОСТ виждам поне 3-4 модела в "silent" вариант. Въпросът ми беше пасивното охлаждане върши ли достатъчно добра работа, като се има предвид, че вентилацията на средностатистическите кутии не е особено блестяща.
                  Да, съответното охлаждане ще върши добра работа, ако - първо не натоварваш нон-стоп картата, второ е добре изпълнено и е обемно и с много площ. Подадох съответните модели, защото такива съм слагал на няколко псевдо сървъра и да чукна на дърво - държат се.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X