Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Военния стандарт MIL-STD-810E за преносими компютри

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Военния стандарт MIL-STD-810E за преносими компютри

    Едно важно допълнение към добре оборудвана офроуд машина е преносимият компютър. Но в такива условия, в които се очаква да работи, не всяка апаратура ще оцелее. Затова и ви съветвам преди да изберете преносимия компютър за вашия автомобил да проверите дали отговаря на военните стандарти. Те са единствените, които могат да гарантират съответствие на възможностите на апаратурата с условията, в които се очаква да бъде експлоатирана.

    Военен стандарт MIL-STD-810E за преносими компютри.

    Този стандарт е специално разработен от военните за оценка на възможностите на определено оборудване да работи в тежки условия. Части от този стандарт се прилагат за преносими компютри, радиостанции и подобна апаратура.

    MIL-STD-810E 514.41.8
    Тестване на способностите за поносимост на силни вибрации. 3-часовия тест осигурява натоварване равно на 5-годишна работа на преносимия компютър в транспортно средство, което постоянно се движи по силно пресечен терен. Ако апаратурата е сертифицирана като издържаща този тест това ви гарантира, че няма да имате проблеми с вибрациите в произволно транспортно средство.

    MIL-STD-810E 516.4 IV
    Този тест служи за проверка на възможностите на преносимия компютър да издържа на удари. Състои се в 26 кратно изпускане от височина 1 метър върху бетонна основа.

    MIL-STD-810E 501.3 II
    Проверка на способността на преносимия компютър да издържа висока температура. За да премине успешно теста апаратурата следва да работи безпроблемно 4 часа при околна температура 60 градуса по Целзий.

    MIL-STD-810E 503.3
    Теста удостоверява възможностите за поносимост към резки промени на околната температура. Диапазона в който се проверява е -29 градуса по Целзий до +60 градуса по Целзий. За целта на този тест преносимия компютър се мести между помещение с високата температура към помещение с ниската температура многократно със задържане от половин час. През времето на теста апаратурата следва да е в работещо състояние и нормално натоварване без прекъсване.

    MIL-STD-810E 512.3 I
    Този тест проверява възможностите на апаратурата да понася повишена влажност и замърсеност с прах. Върху работещ преносим компютър се разпилява под ъгъл от 60 градуса вода.
    VPetrov.photography

  • #2
    )) Върти го, сучи го, Норанда с някоя жица пак излиза към хилядарка зелено. Хем от Москва. А разните Фуджицу се оказаха крехки.

    Коментар


    • #3
      Има и още една малка подробност - цената им. Започват от няколко хиляди евро но наистина нямат общо с преносимите компютри които сме свикнали да виждаме. А от обикновенните най-здрави според мен са IBM T31 / T40 и Fujitsu Siemens Lifebook S.
      LZ1JJJ

      Коментар


      • #4
        http://4x4shop.ru/index.phtml?a=a&ac...mps&tov_id=274

        А Фуджицуто се изпочупиха за по две возения.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Стефан
          http://4x4shop.ru/index.phtml?a=a&action=tovar_item&rzd_id=Computers&srzd_id=Mapscomps&tov_id=274

          А Фуджицуто се изпочупиха за по две возения.
          Той този освен, че отговаря на военните стандарти, той е и от войната Pentium 133 . Разбира се всичко зависи от това за какво ще се използва (какви програми ще искаш да ползваш). Продават се вече и съвременни отговарящи на военните стандарти но са наистина скъпи. А ако Fujitsu-Siemens за който говориш е бил Amilo така е, чупят се. Lifebook сериятя им е много здрава (но и доста по скъпичка).
          LZ1JJJ

          Коментар


          • #6
            Основно навигация. Ама правеха и стъклена кабина, и курсова видеокамера, не знам докъде са стигнали. Имаше едни го правят на музика и телевизор.
            Не намирам линка, има едни, които май правят сичко, в смисъл приложения, те са няква мощна кантора за това, не са от джиповете.

            Коментар


            • #7
              все забравяте....

              все забравяте Панасоник Тъфбуук. той е най-разпространения преносим комп. правен по военния стандарт(и е стандартен за НАТО,полиция че даже и немските ADAC) .моя е CF-27 366мхц 64рам ама върти XP и то не крайно лошо. (про процесор). а за който каже че е невъзможно лепим един бас и му показвам. та разтърсете се.има ги по доста аукциони и не са крайно скъпи старите модели .и ще се родите.не говорим че има секви уайерлесс,сим слот и т.н.за офф роуд е повече от перфектен пък и за браузване в нета става...който му е интересно да разгледа да звъни:
              0898 804030 Тони (в София)
              висете отпуснато

              Коментар


              • #8
                itronix имат дистрибутори в европа.

                на старо са евтини. всичко му работи и качеството е вселени преди това на нормалните портативни.

                Коментар


                • #9
                  А планшетни?

                  Коментар


                  • #10
                    ? не те разбрах..

                    Коментар


                    • #11
                      Имаше и друго име, не мога да се сетя. Все едно половин лаптоп, само екрана.
                      Такива има ли? И по колко ги раздават.

                      Коментар


                      • #12
                        oh мобилните терминали...

                        Новата мода са таблет PCs защото PC и екрана са едно, а клавиатюрата е отделно; но класическите са 3 части.

                        аз имам цялата система но така и не можах да го направя да се пyсне. мисля че не можах да намеря правилната памет за него... иначе това е самият компютър на терминалният стил. колкото едно CD...

                        Коментар


                        • #13
                          Да вярно, таблетен.
                          Такова не съм виждал. Защитено ли е? И колко струва?

                          Коментар


                          • #14
                            струват колкото всичко останало. тоест специализирани и продавани в магазини.. същото деление на предназначието за употреба.

                            Коментар


                            • #15
                              Че аз и тях не ги знам колко струват ... Изобщо нищо не знам по въпроса.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X