Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ъпгрейд на лаптоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Ъпгрейд на лаптоп

    Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
    Този антивирус 13МБ дали хваща вируси различни от ДОС-овски ))))))))


    ами поинтересувай се , мисля че има какво да научиш.

    P.S.
    за DOS мащаба е в kb
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #47
      От: Ъпгрейд на лаптоп

      Предполагам говориш за нещо МНОООООООООООГО старо... Аз принципно не работя с толкова стари компютри, че да се чудя как да докарам антивируса до 13 МБ...

      Коментар


      • #48
        От: Ъпгрейд на лаптоп

        В профила ми пише кой е антивируса.

        Ако си с него , имаш някакъв проблем, или имаш процеси/файлове които се сканират постоянно. Размера заета памет се колебае силно в зависимост какво се сканира.

        Но средната му стойност за комп с 2Gb RAM и XP с ~50-80 процеса е около 10-30Мб RAM
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #49
          От: Ъпгрейд на лаптоп

          Наистина 2-та резидентни модула ползват толкова. Интересно защо обаче защо даже на хората с 2 и 4 ядрени процесори се оплакват, че им бави...
          Пък ако колегата с тези 250МБ го сложи, направо ще грейне като слънце ))
          То същност не виждам как може да нямаш процеси файлове които да се сканират постоянно. Всеки файл които се отваря се сканира, интернет трафика отделно... Така, че варианта да ти седи 20-30 МБ е да изключиш следенето на всички услуги...

          Коментар


          • #50
            От: Ъпгрейд на лаптоп

            Първоначално публикуван от noel Преглед на мнение
            . Всеки файл които се отваря се сканира, интернет трафика отделно... Така, че варианта да ти седи 20-30 МБ е да изключиш следенето на всички услуги...
            Не си прав.

            Краткото обяснение е , че "включена на мах" не е единствения начин , а ровичкам по опасни сайтове доста. Мога да ти покажа и 10год. комп който не е преинсталиран никога

            за XP резидентните процеси ако са над 50 (че даже 30 ) при обичайна работа, също показва липса на оптимизация и излишни неща.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #51
              От: Ъпгрейд на лаптоп

              Здравейте,видях че има 1 линк към магазин по-горе за конкретния модел рам, но се интересувам авторът на темата сменил ли е RAM-а и от къде си го е купил,и най-вече дали всичко е ОК след слагането му.
              И аз ползвам същия модел Compaq nx7400, и искам да му сложа още рам, понеже не разбирам грам от тези работи, моля авторът да сподели повече, ако е правил нещо по компютъра.

              Коментар


              • #52
                От: Ъпгрейд на лаптоп

                Здравейте, да в момента съм с 3gb рам, което си е горе-долу оптимално за 32 битова ос. По принцип модулите са от различна марка, което изобщо не ми прави проблем. Единият е 2 гб, другият 1гб. В момента дори се продават 4 гб. модули, но идват доста скъпи. Най-разумното решение е 2х2 гб. Цената, за която купих 2 гб. модула е 30 лв + доставката по еконт, но я купих от човек в друг форум, който си я продаваше. Има твърдения, че и модул с тактова честота 800 mhz ще работи нормално на тази машина, но не съм пробвал. Смяната осъществих съвсем сам, не е сложно, има ръководства как се маха клавиатурата и т.н. Тъкмо поизчистих прахоляка и мръсотиите по и около охлаждащата система. Разбира се ако не си бърникал по компютри по-добре се обърни към сервиз, защото в лаптопа всичко е по-малко и съответно по-сложно. След слагането на въпросната памет изключих swap файла и пробвах да работя така. Единственият проблем е, че след известно време се напълва кеша и започва да бави и се налага рестарт. За сметка на това работи много бързо, например фотошопа се отваря за няколко секунди.

                Това е Windows Experience индекса, от който се вижда, че машината по този начин не отстъпва по нищо на съвременните такива от среден и нисък клас, освен по показателите на графичната карта, която за съжаление няма как да се ъпгрейдне. Всъщност има ентусиасти, които свързват външно видео към Express Card слота, но не знам дали има смисъл...
                Последно редактирано от axlastro; 24-01-12, 09:23.
                Александър

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X