Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ъпгрейд на лаптоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Ъпгрейд на лаптоп

    Гледам, че за смяна на диска почти не е говорено в темата. ССД е МНОГО по-бързо(виж картинката). Но ако сегашната скорост е достатъчна за работата, която вършите, надали си струва инвестицията. Аз бих препоръчал една подмяна примерно с 7200 диск, не толкова заради скоростта, колкото за сигурност - при лаптопите вероятността за отказ на диска след няколко години работа е доста по-висока от десктопите.
    При смяна трябва да се внимава за вида диск - доколкото виждам, този модел поддържа SATA, но не и SATA2. Съответно, диск който е SATA2 вероятно ще струва малко повече, но няма да може да се ползва реално на пълна скорост(Тук не съм 100% сигурен, но мисля че двата стандарта са напълно съвместими, просто скоростите са различни). Освен това - някои от новите SSD дискове са на microSATA адаптер. Добре е покупката на нов диск да се обвърже с монтажа, да не стават изненади.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hdtune.jpg
Прегледи:1
Размер:67.7 КБ
ID:5247358

    П.С. Тези машинки наистина са много добри. Аз още си ползвам nx8220-ката, след ъпгрейд на памет и смяна на диск със 7200 оборотен. Работи си перфектно все още.


    П.П.С.
    (само за инфо - не си спомням на този модел, и двете ли памети бяха отдолу под капачета, или само едната, а дугата памет е от горната страна, но под клавиатурата)
    На моя, който е със същия корпус, е точно така - сваля се едното капаче отдолу за едната памет, а после се сваля клавиатурата за да се достигне до другата памет, която се пада отгоре на дъното.
    Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

    Коментар


    • #17
      От: Ъпгрейд на лаптоп

      Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
      Ице, докато работех във фирмата в която и ти работиш в момента /ако си все още там де, че не сме се чували скоро / на всички HP преносими компютри на които се добавяше памет, независимо дали при покупката или след това слагахме само и единствено Apacer. Едно че тази марка се внасяше от гореспоменатата фирма и второ, че в каталозите за заместители на памети за HP има като марки Apacer, Kingston и Transcend. D
      По една случайност също се казвам Христо Едва ли сме работили в една и съща фирма, но това е друг въпрос.

      "Оригиналните" HP памети са си производство на HP - това, че тук ни мислят за страна от третия свят си е съвсем друга работа. Като казвам производство на HP отгоре на PCB-то има голям, златист надпис HP или дори Hewllet Packard. Чиповете им също са брандирани и понякога са на Nanya, но по-често са си с техен бранд. Лично аз от Nanya избягвам да купувам. Колкото до Apacer... и тях съм ползвал без грижи, но човек според мен трябва да набляга на обявената от производителя съвместимост, а не на марки.

      Коментар


      • #18
        От: Ъпгрейд на лаптоп

        Петкличко , защо не си ми казал че искаш да сменяш паметта
        Имаш ми скайпа драсни и ще я сменя няма да отнеме повече от 2 часа с покупката и намелението от мостбг !
        Лудак

        Коментар


        • #19
          От: Ъпгрейд на лаптоп

          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
          По една случайност също се казвам Христо Едва ли сме работили в една и съща фирма, но това е друг въпрос.

          "Оригиналните" HP памети са си производство на HP - това, че тук ни мислят за страна от третия свят си е съвсем друга работа. Като казвам производство на HP отгоре на PCB-то има голям, златист надпис HP или дори Hewllet Packard.
          Колега, с Ице се обърнах не към теб, а към HD, с който се познаваме лично от доста отдавна и няколко години бяхме колеги. Това че сме страна от третия свят е малко несериозно, тъй като даден part number на HP не се продава само в БГ, а в цяла Европа и не само. Без да искам да изпадам в излишни спорове, надявам се не си мислиш че и дисковете са производство на HP, защото на тях има голям надпис HP ? Нищо че до този голям има още по-голям Seagate или някоя друга марка ......
          2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
          2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
          2007 HOMDA FMX 650

          Коментар


          • #20
            От: Ъпгрейд на лаптоп

            Колега, бъзикнах се за името - в смисъл наистина се казвам Христо, но това е само съвпадение с колегата

            Колкото до паметите, това, което казах е самата истина - от HP наистина си произвеждат собствени памети, просто в България (а и голямата част от Европа, като заговорихме за това) няма да ги видиш. Подобни памети се пласират в Германия, Австрия и за по-високия клас модели във Франция (за САЩ мисля, че се подразбира).

            Обърнах внимание за подобни, защото заради пазара на старо колегата може и да уцели в десятката с подобна памет.

            Наистина ли мислиш, че фирма, която произвежда сървъри ще слага случайни компоненти? Нейсе де - всеки си гледа от собствената камбанария, когато става дума за подобни неща.

            Като стана дума за харддисковете... не съм виждал до сега подобен диск - т.е. такъв на който има надпис HP.

            Коментар


            • #21
              От: Ъпгрейд на лаптоп

              Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
              Петкличко , защо не си ми казал че искаш да сменяш паметта
              Имаш ми скайпа драсни и ще я сменя няма да отнеме повече от 2 часа с покупката и намелението от мостбг !
              Любчо, само да се оправя от пустия му грип...
              Александър

              Коментар


              • #22
                От: Ъпгрейд на лаптоп

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                да не пускам нова тема:

                имам един IBM R50 , смених му диска, но RAM паметта е само 768МБ, кажете колко може да поеме и от къде да си намереря на прилична цена, че по тел. ми обадиха едни неприлични суми
                да разбирам ли че за моя проблем решение няма
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #23
                  От: Ъпгрейд на лаптоп

                  По точния модел търсиш тук. Виждаш какво се предлага като комбинации. На сайта виждаш ориентировъчна цена. Гуглиш с партномера на това което те интересува и получаваш допълнително инфо. Ще имаш ориентир за порядъка на цената на твоята памет.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Ъпгрейд на лаптоп

                    Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                    да разбирам ли че за моя проблем решение няма
                    Memory
                    64-bit Double Data Rate (DDR) non-parity SDRAM memory
                    PC2700 at 333MHz
                    Two 200 pin SO-DIMM memory slots, one slot is pre-populated with 256MB or 512MB, leaving one socket available
                    Supports up to two 1GB SDRAM SO DIMMs
                    Supports maximum memory up to 2GB

                    http://cgi.ebay.co.uk/1GB-PC2700-SOD...ht_4712wt_1140
                    http://cgi.ebay.co.uk/2GB-2x1GB-DDR-...ht_2043wt_1140
                    http://www.amazon.com/Crucial-Techno.../dp/B0002VAQR4
                    Последно редактирано от axlastro; 29-01-11, 12:00.
                    Александър

                    Коментар


                    • #25
                      От: Ъпгрейд на лаптоп

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      По точния модел търсиш тук. Виждаш какво се предлага като комбинации. На сайта виждаш ориентировъчна цена. Гуглиш с партномера на това което те интересува и получаваш допълнително инфо. Ще имаш ориентир за порядъка на цената на твоята памет.
                      супер, намерих за леново R 50 1830, нямаше за IBM, но предполагам е същото




                      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                      Memory
                      64-bit Double Data Rate (DDR) non-parity SDRAM memory
                      PC2700 at 333MHz
                      Two 200 pin SO-DIMM memory slots, one slot is pre-populated with 256MB or 512MB, leaving one socket available
                      Supports up to two 1GB SDRAM SO DIMMs
                      Supports maximum memory up to 2GB

                      http://cgi.ebay.co.uk/1GB-PC2700-SOD...ht_4712wt_1140
                      http://cgi.ebay.co.uk/2GB-2x1GB-DDR-...ht_2043wt_1140
                      http://www.amazon.com/Crucial-Techno.../dp/B0002VAQR4
                      благодаря, да разбирам ли, че мога да сложа 2Х 1ГБ от този тип?

                      ох, че съм бос с тая техника
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #26
                        От: Ъпгрейд на лаптоп

                        Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                        Като стана дума за харддисковете... не съм виждал до сега подобен диск - т.е. такъв на който има надпис HP.
                        Адаш (не знаех, че сме адаши), на всеки един харддиск, свален от НР компютър (без значение лаптоп или настолен) пише НР - друг е въпроса, че е на допълнителна лепенка, лепната отгоре върху Сийгейта, Фуджицу-то, WD-то или друго На тая лепенка също го има НР сервизния каталожен номер на харддиска

                        Смяната на харддиска не я обсъждахме много много, защото мислех, че вече всичко е ясно - купува си по-голям и толкова, какво има да го мислим.
                        Ако не е необходима скорост на трансфера, по-добре диска да е на 5400 rpm (вероятно сегашния му е на толкова), някои казват, че издържали повече, сравнено с тези на 7200 , макар че ако питате мене - все тая, рано или късно пак може да дефектира, всичко е до късмет
                        Вече SATA или SATA2, 3, или амнайсе, все тая - стандарта е съвместим, т.е. диск САТА2 ще си стане на дъно, поддържащо САТА - да, наистина няма да може да се използва пълната възможност на интерфейса, но какво от това.
                        Hristo Draganov
                        http://htftp.domainbg.com/HD/

                        И аз искам България чиста ! ! !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Ъпгрейд на лаптоп

                          <off-topic>
                          Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                          Адаш (не знаех, че сме адаши), на всеки един харддиск, свален от НР компютър (без значение лаптоп или настолен) пише НР - друг е въпроса, че е на допълнителна лепенка, лепната отгоре върху Сийгейта, Фуджицу-то, WD-то или друго На тая лепенка също го има НР сервизния каталожен номер на харддиска
                          Тая лепенка кучета я яли - говоря за нещо, което трудно ще свалиш от PCB-то - издълбан надпис в самата платка и оцветен в златисто или сребърно.
                          <off-topic>
                          Последно редактирано от господин никой; 30-01-11, 23:23. Причина: Емот-икона

                          Коментар


                          • #28
                            От: Ъпгрейд на лаптоп

                            Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                            да разбирам ли че за моя проблем решение няма
                            Имам имам само трябва да бръкна в чекмеджето да видя колко МБ е
                            Лудак

                            Коментар


                            • #29
                              От: Ъпгрейд на лаптоп

                              Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                              Имам имам само трябва да бръкна в чекмеджето да видя колко МБ е
                              те такова включване чаках
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • #30
                                От: Ъпгрейд на лаптоп

                                Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                                ...говоря за нещо, което трудно ще свалиш от PCB-то - издълбан надпис в самата платка и оцветен в златисто или сребърно.
                                Такова и аз още не съм виждал (а вече 6-та година усилено се занимавам с НР ...), няма и да видя предполагам
                                Hristo Draganov
                                http://htftp.domainbg.com/HD/

                                И аз искам България чиста ! ! !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X