Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко помощ за избор на лаптоп ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

    Евала диджеи! Дано не ви поизместя малко темата, но скоро мой приятел, ваш колега ми сподели, че ще се мята те на тва - http://www.youtube.com/watch?v=vaiRLpuwDZ0
    Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

    Коментар


    • #17
      От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

      Качеството на моделите от този клас е сходно - аз бих заложил на dell или тошиба не за друго ами са доста експедитивни със сервиза - докато HP ... там дано не ти се налага ще се видиш в чудо и накрая ще те шкартират.
      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

      Коментар


      • #18
        От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
        Евала диджеи! Дано не ви поизместя малко темата, но скоро мой приятел, ваш колега ми сподели, че ще се мята те на тва - http://www.youtube.com/watch?v=vaiRLpuwDZ0
        Направо ме вкара в Star Wars с това чудо
        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
        Skype: pach_bs

        Коментар


        • #19
          От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

          Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
          Качеството на моделите от този клас е сходно - аз бих заложил на dell или тошиба не за друго ами са доста експедитивни със сервиза - докато HP ... там дано не ти се налага ще се видиш в чудо и накрая ще те шкартират.
          Благодаря за мнението и аз съм се насочил към тези две марки основно.
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #20
            От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

            Понеже съм много наясно за какво ти е тоз лаптоп да попитам - защо не разгледаш и Apple Mac-овете. Доколкото знам те основно са проектирани да управляват мултимедийни процеси и където се наложи работа в почти всички музикални къщи се ползват само макове. Не съм наясно с моделите им, но мнението е на хора професионалисти и затова се вслушвам. Не за друго, ами каза, че не искаш да правиш компромиси...
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #21
              От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

              Малко ще спамна и аз... Готини джаджи са разни тъчскриинове, емулатори и мощни лаптопи.... Ама са си за позьорски концерти и пускания в големи зали. Който е ходил на повечко партита поне веднъж е виждал диджея да пада като чувал с картофи върху техниката (поради ред причини )..... Хардуера с по милиметър стомана издържа . Да не говорим за разлети питиета и т.н.... В Латвия един пиян пич събори целия буут веднъж. Плеърите не спряха да свирят. Панасоника дори не забеляза,че нещо е станало въобще. У нас на по малки партита това е почти "не дали, а кога ще се случи". И аз пак се повтарям и поддържам Цезар - или Епъл (леко прехвалена и като меинстриим) или по-доброто решение - Панасоник. Да не говорим за осветени клавиатури, защита от прегрявания,тъчскриин,защита от заливания,противоударни и т.н..... Хардове във маслена или желирана маса..... Много по-сериозни и професионални машини. Не бързай Иване. Направи си кефа (Панасоника не го бърка и вашия ситен пясък и соления ви влажен въздух...а там вече възможности много). Сезона е далече. Просто като гледам как се обзавеждаш (евала за което) ми е мъка да видя между всичко това някаква потребителска пласмасариика . Мисля,че за такъв бюджет ще успееш да удариш някой в и бей който ще върши работата без да се оплаква. Не говорим,че половината са и в таблетен вид със тъчскриин......
              висете отпуснато

              Коментар


              • #22
                От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

                Да оспамя малко темата с аналогичен въпрос, да ме прощава титуляра й:
                Dell-а ми/XPS M1530/ умря в неделя и май завинаги.Разлепена видеокарта от дъното/прегряване, на 20-24 градуса стайна температура?/, пробваха да я запоят, харда и той в несвяст, петна по дисплея след запояването - май клоня към нов.Този ми го донесоха от Англия, събиран е в Ирландия, но в момента няма как да си осигуря друг пак от там.
                Тук продаваните "Дел" китайски ли са, да се ориентирам ли към друга марка/Ейсъс, Ейсър/ или да си остана със старата, понеже наистина беше железен.Това с прегряването и внезапното умиране не го проумявам, в събота го изключих вечерта - в неделя не тръгна.
                Другият лаптоп в къщи е "Леново", както се хилих на китаеца, сега пиша от него/4 годишен/, а "Дел" се спомина/2 годишен/.

                Коментар


                • #23
                  От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

                  Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                  Да оспамя малко темата с аналогичен въпрос, да ме прощава титуляра й:
                  Dell-а ми/XPS M1530/ умря в неделя и май завинаги.Разлепена видеокарта от дъното/прегряване, на 20-24 градуса стайна температура?/, пробваха да я запоят, харда и той в несвяст, петна по дисплея след запояването - май клоня към нов.Този ми го донесоха от Англия, събиран е в Ирландия, но в момента няма как да си осигуря друг пак от там.
                  Тук продаваните "Дел" китайски ли са, да се ориентирам ли към друга марка/Ейсъс, Ейсър/ или да си остана със старата, понеже наистина беше железен.Това с прегряването и внезапното умиране не го проумявам, в събота го изключих вечерта - в неделя не тръгна.
                  Другият лаптоп в къщи е "Леново", както се хилих на китаеца, сега пиша от него/4 годишен/, а "Дел" се спомина/2 годишен/.
                  Снощи си играх с един 500 китайски от всякъде, хората много коректно го бяха написали работеше си безпроблемно, но не съм го товарил с тежки приложения.
                  А мой познат си купи мак и сега се сбърква да търси програми, защото по нашите ширини не е много позната системата. Вече няколко пъти се сбъгва и обикаля всички софтаджии да му върнат животеца.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #24
                    От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

                    И аз брах много ядове с Дел точно. Купуван оттук. Върхова серия. За рекламация на изгорял пиксел ми се изсмяха... Прегрява и се изключва когато си иска. Вентилатора работи все едно ще излита. Въобще забравям дел аз.
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • #25
                      От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

                      Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                      Върхова серия. Вентилатора работи все едно ще излита.
                      Точно, макар от Англия купен.Penryn процесор, хиляди опции и глезотии/ДУ в корпуса, да си го вадиш и ползваш при гледане на филми/, доволен хард, RAM също, видеокартата и тя лачена, алуминиев корпус, подпомагащ охлаждането, но не успя.Силикона между радиатора и видеокартата беше станал кафяв и твърд като камък, едвам го отлепиха от чипа.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

                        Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                        Понеже съм много наясно за какво ти е тоз лаптоп да попитам - защо не разгледаш и Apple Mac-овете. Доколкото знам те основно са проектирани да управляват мултимедийни процеси и където се наложи работа в почти всички музикални къщи се ползват само макове. Не съм наясно с моделите им, но мнението е на хора професионалисти и затова се вслушвам. Не за друго, ами каза, че не искаш да правиш компромиси...
                        Мак не е лоша идея, малко ме притесняват драйвърите за наличния хардуер, който ще се прикача.Толкова ли са безпроблемни ?
                        Последно редактирано от PACH - Иван Тодоров; 12-01-11, 17:29.
                        DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                        Skype: pach_bs

                        Коментар


                        • #27
                          От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

                          Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                          Винаги ми е харесвал 5000 ама ми е мноо широк. Аз пускам тек и техно и пускам олд стайл - плеъри + тесен миксер обичам. А за лаптопа пихме студена вода с един делл за 3800 лева дето му измъчихме картата и зе да спира когато си поска. Да не говорим,че вентилатора му вкарваше бруум. Скъсах си нервите с него... После па и пиксели изгореха и като пробвахме да го върнем и ония ми казаха (от една от най големите вериги за компове) че тва не е повод за рекламация и вече само Панасоник или Епъл или нещо друго което се охлажда през корпуса. Или изръсване за това http://www.images2.co.uk/pcdj/PCDJ_O..._SI555005.html.... Качеството толкова падна напоследък,че колкото и да се изръсиш не е гаранция. Аз лично на твое място не бих гледал в потребителска електроника въобще.... Аз спрях да пускам на нещо друго освен хардуер който не мое да забие. Па и да забие вадиш иглата и.... Не подценявай Панасоник с много ниски качества на хартия. На практика бие до три пъти по-силни (на книга) конфигурации. А за надеждност там не е въпрос на обсъждане.... Поразрови се мое да има некоя оферта за тия пари. Пет години ползвах преди години един CF 17 със 64 рам и процесор 300 и въртеше трактор и проста визуализация без да му дреме, па и конферентно парти със камера и нет закачени... Та поразрови се. Предполагам не бързаш.... Знам че съм си странен ама и аз да дам 5 тте си стотинки.
                          И каквото и да избереш мноо весело да го ползваш .
                          П.с. Мойте паиниър неща са били винаги малайзийски . нали за тва си купуваме гетобластъри да видим "мейд ин джапан" .
                          За твойте нужди широк, за мен е перфектен.За първи път да ми хареса звука на диджейски пулт, а за саундкарата нямам думи, м-аудио-то ряпа да яде.Максимайзера е много полезен при стари записи, където няма хубав мастеринг, с леко пипване "напомпва" много приятно звука.Знаеш че съм фен на JBL и с PRX 535, не се наложи да пипам корекцийте изобщо.Ако имаш време, защо не се разходиш в края на месеца до Ст.Загора и поредната "Сузуки и приятели" сбирка.Ще си поговорим за апаратури, може да вземеш едно Маки и да направим малко тестове.Отностно 19" стандарт, за мен е много подходящ, но все пак сме различен тип DJ и схемата е построена по различен начин.Само с хардуер не е лоша идея, но няма как да стане, защото клиповете, е най-лесно да се пускат от лаптоп, същото важи и за караокето.Къстъм лаптопа на PCDJ го знам, но ми се струва че му е прекално надута цената, за това което предлага.Аз също съм фен на Панасоник, но не съм срещал 17" латоп с тази марка.Продължавам да търся инфо, да видим от къде ще изкочи пиленцето .
                          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                          Skype: pach_bs

                          Коментар


                          • #28
                            От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

                            Да яко епрепомпанацената на Писидиджея. Толко години се една и съща..... А за Маки - звука бие Пионерите ама па с тая подсветка на врътките на еквалайзерите (аз почти само с тех пускам) се оказаха,че не издържат дълго а са адски трудни за намиране после......И не забравяй,че Панасониците бият сичко по перформънс със много по-малък хардуер. Вземи некой за проба.Една подсказка представителите на цигарени фирми беха зели много за промоции и за шефове... Намери некой из тия среди и земи за проба. Мисля,че и до сега си ги купуват най-новите модели. Промоции на плажа само с тех праеха (преди 4 години за последно държах бар на морето и оттогава са ми спомените де) ама въртеха секви визуализации на проектор с тех..... Модела им не го помна ама и те немаха никви ядове.
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • #29
                              От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

                              Колеги, да използвам темата да помогнете с инфо за добър HDMI сплитер ? Търся нещо такова, не бих отказал ако има два различни входа, примерно:

                              IN - DVI, HDMI
                              OUT - 4 HDMI, S-Video

                              http://www.insat-bg.com/index.php?ma...roducts_id=313
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар


                              • #30
                                От: Малко помощ за избор на лаптоп ?

                                Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                                За твойте нужди широк, за мен е перфектен.За първи път да ми хареса звука на диджейски пулт, а за саундкарата нямам думи, м-аудио-то ряпа да яде.Максимайзера е много полезен при стари записи, където няма хубав мастеринг, с леко пипване "напомпва" много приятно звука.Знаеш че съм фен на JBL и с PRX 535, не се наложи да пипам корекцийте изобщо.Ако имаш време, защо не се разходиш в края на месеца до Ст.Загора и поредната "Сузуки и приятели" сбирка.Ще си поговорим за апаратури, може да вземеш едно Маки и да направим малко тестове.Отностно 19" стандарт, за мен е много подходящ, но все пак сме различен тип DJ и схемата е построена по различен начин.Само с хардуер не е лоша идея, но няма как да стане, защото клиповете, е най-лесно да се пускат от лаптоп, същото важи и за караокето.Къстъм лаптопа на PCDJ го знам, но ми се струва че му е прекално надута цената, за това което предлага.Аз също съм фен на Панасоник, но не съм срещал 17" латоп с тази марка.Продължавам да търся инфо, да видим от къде ще изкочи пиленцето .
                                Ванка, употребяваш технически термини, които на много от четящите тук не са понятни като: Максимайзер, мастеринг и как се "напомпва" звука?
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X