Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Захранване на лаптоп в автомобила?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Захранване на лаптоп в автомобила?

    Дайте малко акъл!!
    Трябва да зареждам на дълъг път лаптопа в колата! Посъветвайте по-добрия вариант!!
    Преобразовател от 12 на 220 волта или има и захранване без преобразуване на променлив ток? Не ми набивайте канчето, сложил съм каска!!
    Захранването на лаптопа е около 19 вота!!
    Разбирам, че варианта с 220 волта е добър от гледна точка на възможноста да се използа и за много други работи! Ама на няколко места питам при нас - гледат ме като "теле в железница"!!
    За колко пари може да намери такъв преобразовател, и най-важното КЪДЕ?!!
    יעבור
    «И това ще мине»

  • #2
    Re: Захранване на лаптоп в автомобила?

    В Пулсатор преди време имаше такива конвертори. ~90лв и всички възможни напрежения ако не се лъжа 15...22V... и мощност 240W...

    Имам в предвид конвертор 12 - 15..22
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Re: Захранване на лаптоп в автомобила?

      В Конрад магазините има , ама са скъпи.....околи 100лв. Зависи от мощността

      Коментар


      • #4
        Re: Захранване на лаптоп в автомобила?

        Аз ползвам точно такъв инвертор от 12в на 220в 100W и съм много доволен ползвам го и за много други неща, случвало ми се и да принтирам в колата. От както го имам не търся и за ГСМа зарядно за кола а самото устройство е колкото кътия за цигари. Взимай си инвертор има много приложения не само за нотбука

        Коментар


        • #5
          Re: Захранване на лаптоп в автомобила?

          Може и съвсем стандартен UPS да сложиш - просто на мястото на неговия акумулатор свързваш този на колата и отскубваш пищялката Така можеш да захранваш и по-мощни консуматори
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            Re: Захранване на лаптоп в автомобила?

            Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
            Аз ползвам точно такъв инвертор от 12в на 220в 100W и съм много доволен ползвам го и за много други неща, случвало ми се и да принтирам в колата. От както го имам не търся и за ГСМа зарядно за кола а самото устройство е колкото кътия за цигари. Взимай си инвертор има много приложения не само за нотбука
            "Имя сестра, имя!!!" както казват руснаците!!
            Откъде и за колко?!!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              Re: Захранване на лаптоп в автомобила?

              гладах инвертори 12/220v 150w, в бившия магазих "технолукс" в Люлин на спирката на метрото сега е представителен магазин на "ELITE" с 2 години гаранция цената е 39лв. и ма и по-мощни и съответно по-скъпи
              LZ1PER

              Коментар


              • #8
                Re: Захранване на лаптоп в автомобила?

                Инвертори има в Конрад на бул. "Прага" на ъгъла с "Петьофи".
                Не обърнах внимание на цените, защото съм решил проблема. Имаше различни мощности и изглеждаха (поне визуално) грамотно направени...
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  Re: Захранване на лаптоп в автомобила?

                  А някой знае ли сайта на Конрад? Че търсачката ми пробутва само форуми и глупости.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Захранване на лаптоп в автомобила?

                    Moя шеф преди време ми взе един инвертор от 12 на 220 волта щото служебния лап топ няма батерия и няма как да го ползвам по стълбовете утре ще го снимам и ще питам от къде го е взел знам че го взе за 60 лв. и върши супер работа не сме го спирали от две седмици има си бушон и се включва в запалката дава 150 вата мощност
                    ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                    тел.088четири 9едно9 4нула4
                    -------------------------------------------------------

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Захранване на лаптоп в автомобила?

                      Има и по 350 и по 500 W а и по 650 W скоро ги гледах..цени от 90 до 350лв. Мощния работи и като малък....но малкия ньъц...а закакво е по големия Пауър ли...охооо за доста нещица...еле па ако бивакуваш...така че едни пари дадени в повече ще ти дадат спокойствие и предимство
                      S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                      или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                      пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Захранване на лаптоп в автомобила?

                        Така е и не е така По-големия иска сериозни кабели буксата на запалката не върши вече работа, по-мощния се е доста обемист не става за размяткване насам натам. А иначе да, повече винаги е по добре.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Захранване на лаптоп в автомобила?

                          Ако ти е само за лаптопа преди време бях пусна подобна тема в един друг форум.Там излезе, че е по-добре да е от 12v на 18v защото като мине през 220v и след това на 18-19v загубите са много големи. КПД е много ниско и при изгасен автомобил акумолатора ще ти "пада" много бързо. Купих адаптор от 12v на 18v и работи без проблем. Струваше 80лв.
                          http://www.electroninvest.com/
                          http://www.eshop.bg/

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Захранване на лаптоп в автомобила?

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            А някой знае ли сайта на Конрад? Че търсачката ми пробутва само форуми и глупости.

                            Това е онлайн-магазинът на английски. Немската версия май е по-пълна. Има и каталози в PDF формат.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Захранване на лаптоп в автомобила?

                              Благодаря.
                              Обаче - каша((( Или нямат шунтове.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X