Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с wireless карта ASUS WL-138G v2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с wireless карта ASUS WL-138G v2

    От известно време wireless картата (ASUS WL-138G v2) на един комп ми лази здраво по нервите. Връзва се от дъжд на вятър, въпреки, че нивото на сигнала от рутера е от добро. Като се върже, скоростта е мизерна 5 - 11 Mb, при което файл се сваля със скорост, достойна за dial-up.

    Пробвах с нови драйвери. Най-новите налични от ASUS са от 2006. Пробвах и с драйвери от производителя на чипсета - Broadcom (драйвери за ХР от 2009).
    Същата история.
    В същата стая PDA-то без проблем си захапва връзката.

    Като поразтърсих из нет-а, видях, че от подобни проблеми с тази карта пищи много народ по цял свят и с различни операционни системи.

    До някое време проклетията си работеше без особени проблеми (макар и по-бавно), но може би с новия рутер TP-Link TL-WR740N сигналът е по-слаб и нестабилен, отколкото беше с предишния Linksys, който обаче падна жертва на токов удар по LAN-а.

    Някой да е успял да се оправи с тази карта или да я хвърлям и да взимам нещо друго? И какво да бъде то?
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    От: Проблем с wireless карта ASUS WL-138G v2

    Не е виновна само картата. Има някои комбинации от определени рутери с определени карти, които не се спогаждат. Явно на точно такава комбинация си попаднал. Картата ще работи нормално с друг рутер и рутера ще работи нормално с почти всички други карти. По-добра идея от сменянето на драйверите на картата е ъпгрейда на firmware на рутера. Ако не стане сменяш това, което е по-евтино. Аз лично обаче бих сменил рутера.
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с wireless карта ASUS WL-138G v2

      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
      ... По-добра идея от сменянето на драйверите на картата е ъпгрейда на firmware на рутера. ..
      Добре ме подсети! То май се оказа, че именно неотдавнашния ъпгрейд на фърмуера на рутера е създал проблема. Днес го върнах към предишната версия и засега изглежда, че картата с Broadcom-ския драйвер проработи.

      Интересното беше, че само с нея имаше проблем. Друга карта + лаптоп + PDA нямаха ядове.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с wireless карта ASUS WL-138G v2

        По мое мнение TP-Link са т...к. Не, че е невъзможно ASUS да произведат нещо проблемно, но е по-малко вероятно.
        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с wireless карта ASUS WL-138G v2

          Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
          По мое мнение TP-Link са т...к. Не, че е невъзможно ASUS да произведат нещо проблемно, но е по-малко вероятно.
          TP Link е ясен. Ама картата - пусни едно търсене на, примерно, "problem with ASUS WL-138g v2" и гледай. И форума на ASUS е пълен с оплаквания (оставени без отговор).
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с wireless карта ASUS WL-138G v2

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            TP Link е ясен. Ама картата - пусни едно търсене на, примерно, "problem with ASUS WL-138g v2" и гледай. И форума на ASUS е пълен с оплаквания (оставени без отговор).
            Опааааа - прав си - изхвърляй картата! Даже не е несъвместимост между определен рутер и карта ами чисто проблемна карта. Останалото на ЛС.
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с wireless карта ASUS WL-138G v2

              Пробвай за последно (ако не си го направил де) от настройките на картата да изключиш пауър сейв моуда. Доста пъти това решава проблеми карта-рутер. И да, ТП линка не е върха на сладоледа,но със добър фирмуер и настройки си е прилично добър за цените.
              висете отпуснато

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с wireless карта ASUS WL-138G v2

                Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                Пробвай за последно ...
                Засега работата се оправи. Като върнах рутера на предишната версия на фърмуера и се разбраха с картата.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с wireless карта ASUS WL-138G v2

                  И все пак дисейбълването на паур сейв моуда помага и за скоростта на пренос. По принцип ако не е особено важно да се пести всяка секунда от батерията това си е препоръчителна базисна настройка. Така и не мога да си обясня защо по дифоулт е включена винаги.
                  Радвам се,че проблема е бил само във фирмуера. В 90 процента е там. Успех.
                  висете отпуснато

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с wireless карта ASUS WL-138G v2

                    Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                    И все пак дисейбълването на паур сейв моуда помага и за скоростта на пренос. По принцип ако не е особено важно да се пести всяка секунда от батерията това си е препоръчителна базисна настройка.
                    Само дето ASUS WL-138G v2 малко трудно ще я сложиш на лаптоп!

                    Така и не мога да си обясня защо по дифоулт е включена винаги.
                    А by default power safe е включено защото е добър баланс между производителност и пестене на батерията и върши работа на повечето потребители. На които не им харесва лесно се сменя.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с wireless карта ASUS WL-138G v2

                      Здравейте, извинявам се че повдигам стара тема, но от три години имам въпросната карта асус 138 и само тук има писано от българските форуми....еми неработи пущината от как съм я взел, уж се свързва, сигнала отличен а няма нет, направо ми опъна нервите тук от няколко дена, защото реших да я накарам да работи. Моля ако колегата знае от къде да изтегля въпросния драйвер на броадком, да ми пише. В нета неможах да намеря инфо за подходящия драйвер, а има много писано за тая шибана карта в нета, всички говорят че с този броадкомски драйвер нещата се управяли. Изтеглих някакъв драйвер версия bcm_51002492 за уин хр уж, ама ми изписва съобщение за несъвместимост май и не се инсталирва драйвера. Ако може колегата да ми даде малко инфо на лични или по добре на радоо84@абв.бг

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X