Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сигнализиране за взлом чрез GSM???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сигнализиране за взлом чрез GSM???

    Имам една къщичка в планината, която си е с тухли, бетонна плоча и решетки на вратите и прозорците. Преди още да я купя е била разбита едната решетка и от тогава, дори и след като станах собственик не се заключва нарочно. Идеята е хем да не се разбива, хем някой закъсал турист в лошо време да влезе , да си напали печката и да се подслони и огрее, та дори и да си сготви (а има и ракиика и винце). Обаче мина известно време и се намериха лоши и недобронамерини люде, които да влязат да тършуват и да пооткраднат разни неща. Това доста ме вбеси, защото нещата нямат някаква пазарна стойност и трябва да си голям кретен за да си помислиш , че ще забогатееш от тези дрболии, които от своя страна в гората са истинско съкровище. Та идеята ми сега е да зключвам решетките, но това може да ги озвери повече, да разбият зверски и да направят непоправими поразии. Питам се аз , има ли начин да монтирам скрит някъде някои ГСМ апарат , на който батерията издържа поне 7-8дни и той да се задейстава чрез скрит бутон на на вратата ??? Ако няакой има по-добра идея (ама да не е скъпа , разбира се), моля да сподели!
    I want out !!!

  • #2
    От: Сигнализиране за взлом чрез GSM???

    Има аларми, които като се задействат, предупреждават собственика по ГСМ. Друг въпрос е, че и да получиш предупреждение на момента, докато още тършуват, по какъв начин ще реагираш, не е ли прекалено далеч?
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

    Коментар


    • #3
      От: Сигнализиране за взлом чрез GSM???

      Пробвал съм 2 решения за "известяване" чрез GSM.

      1. Най-лесното: взима се НЯКАКЪВ апарат, който има функцията "Бързо набиране". Разглобява се апарата, запояват се 2 жички на бутона за бързо набиране. Когато ти сработи охранителната система (без значение каква е), предвижда се едно просто реле, което да затвори веригата на "бутона за бързо набиране".
      Това нещо е най-бюджетното решение, което в момента молзвам на домашния си СОД. За предпочитане е телефона да е SIEMENS (C45 съм пробвал), понеже, когато се получе рекламен SMS на дисплея му не остава известието за непрочетен SMS и по този начин няма да се сбърка желаното действия, ако се наложи натискането на бутона за бързо набиране. От друга страна Сименсите са по-държеливи на ниски температура.
      Следващо като екстра е да се предвиди реле с постоянно отворен контакт, когато е включено. Когато сработи алармата - релето да се изключи и да извести чрез GSM. Но от друга страна - при прекъсване на ел. захранването - да има пак известяване, понеже се практикува не рядко преди взлом.

      2. Ползва се схема, която се продава за около 70 лв. + GSM.
      Там нещата са по-интелигентни: можеш да включваш, да изключвах алармата, да проверяваш статус (вкл/изкл) в момента и. Работи - пробвано е. лично аз не успях да реша проблема със зареждане на GSM-a (явно калпаво зарядно уцелих)


      Наистина, болния въпрос е: какво да се предприеме, ако се задейства известяването?
      Последно редактирано от p-pleven; 14-06-10, 14:34. Причина: какво да се предприеме, ако се задейства известяването
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #4
        От: Сигнализиране за взлом чрез GSM???

        Решение за известяването има, но за захранването.... може би някакъв по-силен акумулатор....
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Сигнализиране за взлом чрез GSM???

          И аз като p-pleven си бях направил аларма вързана за едното копче на GSM. Siemens пак беше ама вече не помня модела (х35 или х45). С една акумулаторна батерия за 20лв държи по почти месец без никакъв проблем. Настройваш единия бутон на GSM-a на твоя номер. Разглабяш клавиатурата и както каза p-pleven вързваш бутона за алармата. Като ти сработи алармата ти звъни на твоя GSM. За алармата по-добре си я направи ти (не е нещо особено) отколкото да ползваш готова китайска. Аз като реших да сменя моята с китайска, че имаше датчик за движение и 2 дистанционни, после комшиите ме търсеха че им пищи на главите
          За изключване на алармата си монтирай едно копче някъде на скрито. То цялата аларма е важно да е скрита, така който влезе да не разбере, че си известен. Иначе за 10мин ще офейка.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • #6
            От: Сигнализиране за взлом чрез GSM???

            GSM-а може и да се остави на зарядно, някъде скрит, но също така трябва да има обхват. Ние бяхме така в къщи и ползвахме един Ericsson от старите, не му помня модела.

            Коментар


            • #7
              От: Сигнализиране за взлом чрез GSM???

              Не е нужно да се влагат маса пари в аларми. Супер лесно изпълнение е: едно реле и паралелно включена на него електрическа крушка. Когато се прекъсне веригата, в която е включена крушката, тогава през релето (бобината на което е с по-голямо съпротивление) протича ток, релето стработва и можете да си управлявате каквато искате. За "бекъп" на крушката свържете втора, паралелн на първата, така като изгори едната - системата ще е работяща докато направите профилактика. Подобна система сама се осигурява и срещо умишлено прекъсване на кабел... Може да се доразвива основата в каквато насока желаете. За отваряне и затваряне може да се сложи някъде скрита рид-ампула, която да шунтира релето, когато решите да отваряте. Разходите са ви под 5 лв. до тук. Идеята на цялата система е, че даже да ви я откраднат - няма да сте ощетени прекаляно, поне с нея.
              Поздрави!
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #8
                От: Сигнализиране за взлом чрез GSM???

                Благодаря за идеите, но съм пропуснал да кажа, че там няма електричество! Иначе , по въпроса за реакцията, ако съм си удома с джипа за 15-20минути съм там и тежко им. А и да не ги хвана, вярвам ,че поне ще убия мерака им да се навъртат там с лоши помисли. Аз поне веднъж на 10 дни се качвам, така, че една НОКИА с по-държелива батерия ще свирши работа. Другото нещо е , че местата за укриване на техниката са доста оскъдни.
                I want out !!!

                Коментар


                • #9
                  От: Сигнализиране за взлом чрез GSM???

                  Първоначално публикуван от kimba1 Преглед на мнение
                  GSM-а може и да се остави на зарядно, някъде скрит, но също така трябва да има обхват. Ние бяхме така в къщи и ползвахме един Ericsson от старите, не му помня модела.
                  Едно спиране на тока те оставя без аларма дори да има ток след това! Един път като угасне GSM-a няма да тръгне после сам.

                  Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
                  Аз поне веднъж на 10 дни се качвам, така, че една НОКИА с по-държелива батерия ще свирши работа. Другото нещо е , че местата за укриване на техниката са доста оскъдни.
                  Все пак помисли за една акумулаторна батерия. А поставянето на цялата аларма на скрито място е важно за да не се усетят и да офейкат бързо. Другия вариант е да я направиш така, че веднага да се види, че GMS-a е набрал номер и да изчезнат без да пипат нещо.
                  Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сигнализиране за взлом чрез GSM???

                    Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                    Едно спиране на тока те оставя без аларма дори да има ток след това! Един път като угасне GSM-a няма да тръгне после сам.
                    Добре де, ама то колко време няма да има ток? Един GSM издържа на Stand By около 3,4,5... дни и тогава се изключва. Единствения недостатък за който се сещам в момента е че батерията заминава по бързо, за около две години (понадува се малко). Инъче няма никакъв проблем да си го ползва на зарядно. Изпитано е вече и работи!
                    Последно редактирано от Pacific; 20-06-10, 13:50.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сигнализиране за взлом чрез GSM???

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Едно спиране на тока те оставя без аларма дори да има ток след това! Един път като угасне GSM-a няма да тръгне после сам.



                      Все пак помисли за една акумулаторна батерия. А поставянето на цялата аларма на скрито място е важно за да не се усетят и да офейкат бързо. Другия вариант е да я направиш така, че веднага да се види, че GMS-a е набрал номер и да изчезнат без да пипат нещо.
                      Най-много да офейкат, ама с ГСМ-а ! Има ли начин ГСМ-а да се задейства от сензор за обем или движение или трябва да се мнотира примерно аларма със сензори и самата аларма като се задейства, да задейства и ГСМ-а? Идеята ми да е със сензори дойде като размислих, че има три прозореца и една врата, т.е. не е ясно от къде ще им хрумне да рабият и по какъв начин ще влязат, и затова , за да не се слагат бутони на всичките възможни входове, а само да има датчици на 1-2 места.
                      I want out !!!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сигнализиране за взлом чрез GSM???

                        Може с обемен датчик.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сигнализиране за взлом чрез GSM???

                          Първоначално публикуван от kimba1 Преглед на мнение
                          Добре де, ама то колко време няма да има ток? Един GSM издържа на Stand By около 3,4,5... дни и тогава се изключва. Единствения недостатък за който се сещам в момента е че батерията заминава по бързо, за около две години (понадува се малко). Инъче няма никакъв проблем да си го ползва на зарядно. Изпитано е вече и работи!
                          Аларма се прави със стар GSM, не отиваш да си го купиш нов от магазина. Батерията се предполага, че е почти заминала (и продължава да си заминава, както каза, като стои само на зарядно) и дори 1h без ток може да изключи GSM-a. Ако е нов няма проблем, но аз не виждам смисъл да се похабява нов GSM за такава система. Това разбира се теоретично - на практика няма ток в къщата.

                          Първоначално публикуван от yankof Преглед на мнение
                          Най-много да офейкат, ама с ГСМ-а !
                          Ако GSM-a ти е най-скъпото нещо там по-добре хич не прави нищо. Може да го вземат, но едва ли ще им направи добро впечатление стар разглобен GSM със запоени жици за клавиатурата.

                          Както каза колегата kimba1 може да сложиш обемен датчик като също го вържеш към батерия.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сигнализиране за взлом чрез GSM???

                            1.Имам една стара и евтина Нокиа, която е използвана малко и все още държи по една седмица и то с малко оразговори.
                            2.Обемен датчик от автомобилна аларма става ли и ако става някой би ли казал как се свързва?(имам два броя)
                            I want out !!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сигнализиране за взлом чрез GSM???

                              Само да допълня ако ще се ползва обемен датчик: ако се стигне до купуване на нов - никакво колебание в избора на "дигитален". Защо? Дигиталния/цифров PIR датчик не се "лъже" от случайни "шумове": гризачи, осветяване от слънцето и др. подобни... Около $20 бяха преди време...
                              Другото, което е препоръчително е, да се подсигури стабилно ел. захранване: акумулатор в най-общи случаи. По този начин ще се избегнат лъжливите аларми при токови удари (макар че с времето човек се научава да различава тези аларми от истинските).
                              Обемни датчици е удачно да се ползват в помещения с незащитени прозорци, на които примерно решетките могат да се изкъртят или изкривят.. и подобни... Ако помещението е само с врата - магнитен датчик на вратата или шоков(най-добре е комбинацията от двата). Пиезоелектрическите шокови датчици от авто-алармите са подходящи. Могат да се "налепят" по подходящ начин на арматурата на прозорците... Мисля бяха по 7 лв/бр преди 1 година...
                              Звучи малко наивно, но "забоди" и един мигащ светодиод, който да се вижда уж случайно вътре в стаята...
                              Публикувайте отговор

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X