Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търговец на GSM-и - измамник!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търговец на GSM-и - измамник!!!

    Съжалявавам, че пиша тука ама нямам достъп до КУПУВА-ПРОДАВА от незнам колко време вече. Какви са тия правила не знам искам да предопредя за измамник и нямам права както и да е. Малко не е по темата off-road но мисля , че ще еполезно да се знае. За нищо на света не купувайте от БЕННОФОН BENNOFON София. Има го като търговец из сайтовете и павилион на СЛивница 206. Случката е: поръчвам си аз от него като последен вариант чисто нова NOKIA 8800 Saphire Arte. Както знаете доста скъп телефон за 1360 лв. Първо пича вика ще ти го пусна по куриер няма проблем и т.н. На втория ден ми гу пуска взимам си го от куриера, телефон с найлончета и всичко добре. Плащам аз и почва приключението. Първо впечатление одраскана направо стара кутия после отваряне и затваряне на слайдера със сила придружено от скърцане и стържене чат пат заяждане на отворено положение, заден капак несъответстващ с панела стърчи поне 1 милиметър и трудно отваряем вероятно китайски. IMEI не съответства с този на кутията няма всички аксесоари или поне не в това състояние като за нов телефон. Като го пуснеш гасне след зареждане също, дрънчи като звъни абе направо не е за говорене. Документи само в представите ми, една гаранция от 4 месеца и толкоз няма фактури, касови бележки, инструкций на Български и т.н. Звъня му аз на въпросния господин Валери Иванов и той почва да увърта аз съм го тествал ама как може да гасне аааааааааааа не дрънчи аз съм го пробвал и т.н. Накрая вика абе прати ми го с куриер и ще го оправим ама аз съм от София и той от София викам му аз ще го донеса а той не бе прати го, че не съм в София. Отивам в магазина затворен е от две три седмици не минава, едни момчета от съседна заложна къща го търсят и те със съдия изпълнител даже не живее на адреса и му препоръчвам да се крие добре, че явно не съм само аз прецакан и за тея пари ще бере ядове рано или късно. Сега ми затваря телефона, ще го търпя до понеделник и отивам в 5-то районно за жалба в комисия за защита на потребителите в данъчното и при едни други по-бързо работещи институций където ще им подаря половината пари да ми върнат другата половина ако им се разправя. Това е от мен вие си преценявайте дали да го ползвате г-н Валери Иванов.
    [FONT=Comic Sans MS]Не може да не може.
    [/FONT]

  • #2
    До: Търговец на GSM-и - измамник!!!

    Колега, дори не чакай до понеделник. Този вид дребни мошеници са възможно най-противните! И аз съм имал разправии с ГСМ- продавачи и знам какво е. Успех и непременно пиши какво се е случило ! Добре че поне имаш документ за сумата която си платил.
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

    Коментар


    • #3
      До: Търговец на GSM-и - измамник!!!

      Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
      Колега, дори не чакай до понеделник. Този вид дребни мошеници са възможно най-противните! И аз съм имал разправии с ГСМ- продавачи и знам какво е. Успех и непременно пиши какво се е случило ! Добре че поне имаш документ за сумата която си платил.
      необходимия документ за КЗП е касова бележка...

      успех във войната ти, колега

      Коментар


      • #4
        До: Търговец на GSM-и - измамник!!!

        Имам товарителница от Спиди с наложения платеж дали ще свърши работа.
        [FONT=Comic Sans MS]Не може да не може.
        [/FONT]

        Коментар


        • #5
          До: Търговец на GSM-и - измамник!!!

          не съм много убеден

          причината за това е, че КЗП е буфер между търговец и потребител.

          търговеца е длъжен да издаде фискален бон за сделката

          в случая продавача може да ти е изпратил телефона като частно лице - тогава той не е се явява търговец, и тогава този спор КЗП няма да е институцията ,която трябва да реши казуса

          Коментар


          • #6
            До: Търговец на GSM-и - измамник!!!

            Подателя е БЕННОФОН ЕООД - Валери Иванов. И гаранция с печат имам което мисля, че потвържадава покупката ми но ще видим.
            [FONT=Comic Sans MS]Не може да не може.
            [/FONT]

            Коментар


            • #7
              До: Търговец на GSM-и - измамник!!!

              Бе не мислите ли, че е крайно време да се откажете всички от тази порочна практика с куриерите?
              Особено когато парите са много.
              Мое мнение...
              Поздрави!
              VITARA, SAMURAI
              FIAT PANDA 4x4 CABRIO
              RENAULT ESPACE QUADRA
              ...и едно сивикче за града...

              Коментар


              • #8
                До: Търговец на GSM-и - измамник!!!

                Няма лошо в куриерите, но чак пък от Сф в Сф да копуваш ГСМ , и то скъп, чрез куриер, без да си го видял, пробвал. Какво да кажа ? Много глупост има по тази земя, ама в БГ повече.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  До: Търговец на GSM-и - измамник!!!

                  По описанието ми звучи че това е някаква китайска реплика на нокия.
                  When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Търговец на GSM-и - измамник!!!

                    Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                    По описанието ми звучи че това е някаква китайска реплика на нокия.
                    От одавна има реплики на тези телефони,преди се познаваха но вече има нови реплики 1:1 с оригиналите и направо няма по какво да ги познаеш,дори и телефона да си е добре при оглеждане нищо несе знае,имам приятели с такива реплики,след месец два започнаха да забиват,бавни,мудни и т.н. Имаше и един случей с телефон от Германос които излезе китайски,уви останови се чак в частен сервиз,по софтуера предполагам,несъм много навътре в нещата
                    Целта на този и други телефони от този вид е да издава имидж,след като вече се продават по 200-250 лева същите,едвали някой ще разбере дали си си купил фалшификата или си се прецакал с 1000 лева че и повече,така и "имиджа" заминава на кино

                    Коментар


                    • #11
                      До: Търговец на GSM-и - измамник!!!

                      Кажи като го включиш в PC Suite какво ти излиза.Ако е реплика и си платил тея пари много жалко.Тея бАклуци не струват и на половина 1360лв
                      Принципно най-правилното нещо ако си купуваш хубав телефон да е от реномиран магазин или познат човек, не така гьотере от непознати дето гледат да си бутнат стоката.Има ли слот за карта и кажи като го включиш в PC Suite какви възможни ти излизат.
                      Провери си IMEI цък
                      Провери си продуктовия код дали съвпада и въобще фигурира в официалните за Nokia 8800+
                      Последно редактирано от Redo; 11-09-09, 17:14.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Търговец на GSM-и - измамник!!!

                        С риск да ми се обидиш, че не съм изцяло съпричастен с проблема(поздравления все пак че го споделяш),
                        но така ли се купува телефон за 1300лв?!?!!?!?
                        Всеки куриер има опция -виж преди да платиш. След като не си го направил, сам си се вкарал в елементарен капан.
                        Per aspera ad astra.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Търговец на GSM-и - измамник!!!

                          Колега, какво стана, върна ли си парите ?
                          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                          Toyota Land Cruiser KDJ 125

                          Коментар


                          • #14
                            До: Търговец на GSM-и - измамник!!!

                            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                            Няма лошо в куриерите, но чак пък от Сф в Сф да копуваш ГСМ , и то скъп, чрез куриер, без да си го видял, пробвал. Какво да кажа ? Много глупост има по тази земя, ама в БГ повече.
                            Куриер - ок
                            Без да си го видял - ми ок по куриер е все пак ...
                            Скъп - е и тук някакъв компромис...
                            Сф-Сф - е тука няма как да си го обясня!?!
                            Biagini Passo Powered By VW Syncro

                            Коментар


                            • #15
                              До: Търговец на GSM-и - измамник!!!

                              Това беше част от измамата каза, че ще го праща от Варна.
                              [FONT=Comic Sans MS]Не може да не може.
                              [/FONT]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X