Обява

Свий
Няма добавени обяви.

eSIM при пътуване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • eSIM при пътуване

    Здравейте,
    Как се ползва това нещо при пътуване извън България?
    Приемаме, че апарата подържа eSIM.
    Какво се "взема" от оператора, може ли да се плати и получи нещото онлайн, нужен ли е някакъв допълнителен софруер изобщо как работи това нещо?
    Това например: https://www.airalo.com/ трябва ли?
    Идеята е този еСИМ да се ползва за предплатени карти от страните, където се пребивава!
    Враг усраине

  • #2
    Разгледах го набързо и до колкот оразбрха , те ти предлагат услугата eSim , ако устройството ти го подържа, но прегледах място , за където знам какви са цените на предплатените карти и да ти кажа доста е голяма разликата. За 4 долара на място си вземаш 3 пъти повечр от това което предлагат в този сайт за 30 долара .
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #3
      Принципно ако спестява ходенето до офис на истински оператор бих преглътнал ралзлики в цената.
      Но не чак такава.
      Ще прегледам по-детайлно, мерси!
      Но аз не знам и какво ти дават ако отидеш до офис на истински операратор.
      Вероятно някакъв баркод след процедурата по регистрация ?
      Враг усраине

      Коментар


      • #4
        Операторът ти дава запечатано в целофан шарено картонче, в което имаш PIN 1 и PIN 2, PUK 1 и PUK 2, бар код с цифрите отдолу, какъвто има и на физическа SIM карта, както и един QR код. Сканираш с камерата на телефона този последния и по този начин качваш E-SIM в телефона. При всяко стартиране телефонът освен физическите SIM карти, сканира и качените E-SIM. Пита те всъщност дали искаш да го направи за да провери дали нямаш качени нови. Това работи като с обикновените SIM, просто ги замества и можеш да качиш няколко такива и да ги управляваш коя от тях искаш да се свързана в момента.
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • #5
          Разбрах - имам си 1 физическа карта но мога да добавя и няколко еСИМ като от всички може да бъде активна само една.
          Това вероятно зависи от модела но предполагам за плод-зеленчука е точно така.
          И ако правилно разбирам “схемата” дава оперативно удобство да превключваш между наколко карти само с цъкане,
          Но процеса по придобиване е същият, както за физически SIM - офис на оператор.
          Не като да си купиш кредит например на вибратор за да звъни на физически телефони - чисто онлайн.

          Ще разгледам и линка на airalo.
          Това изглежда онлайн управляемо май е популярна услуга като се минава през много места.
          Обаче не ми е ясно с кои физически оператори работи.
          Всъщност не съм сигурен и дали трябва да ме интересува.
          Ако работи!
          Враг усраине

          Коментар


          • #6
            Но процеса по придобиване е същият, както за физически SIM - офис на оператор.
            Поне за тукашните оператори - да, абонамент /договор/ и получаваш E-SIM картата с номера и договорените параметри. За чужбина вероятно също е така. Някои оператори /примерно Vodafone в Испания, Италия/ дават SIM карта със сравнително изгодни условия за разговори и мобилен нет/20 GB и 800 мин./ в ЕС и само срещу лична карта, включително и българска. Имат вариант за нещо като: плащаш за този месец - ползваш. За следващия не си платил - нямаш достъп. После пак така, като можеш до 3 или 6 месеца да паузираш плащанията и да запазиш номера.
            Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
            First impression is not always true. Get inspired.
            Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
            Reading is sooo boring, unlike writing!

            Коментар


            • #7
              За Азия става въпрос но на място ще видим кое как се прави.
              В Турци е както тук - с паспорт.
              В Грузия матрапазите ги продават на границата като семки.
              Въпросът е че до сега не бях виждал виртуален сим и ми беше мъгла концепцията.
              Не че сега съм екперт но и не съм баш като индЯнец пред пишуща машина

              Освен това ми изръчкаха да взема и сл.апарат, който е двусимов.
              Та дори не предлагат eSIM на местата, където ще ходим все ще имам къде да я завра.

              То целата работа е основно за интернет.
              Враг усраине

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Къде в Азия ?
                Аз в Казахтан позлвах местна карта , продават я на всеки ъгъл на едни тараби(нелегално , но няма контрол), после си зареждаш с кредитната карта , по 4 лева на седмица , 8 гиги нет , неограничени ватсъп и факебук , неограничени разговори в тяхната мрежа и 100 минути към другите мрежи.

              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                От Киргизстан тръгваме после Казахстан Узбекистан и може би Таджикистан.
                Още на фърчището продавали карти, там ще потърся да взема първата.
                В Казахстан явно е като в Грузия. Или както беше при нас преди да ни полази европеизацията.
                За останалите ще видим на място.

                Аз лани я ползвах най-вече за тракване през APRS за да гледат дома къде се движим.
                Обаче бяха само 2 карти, сега са 4 държави и се надявах с еSIM да става по-гъвкаво.
                Ама каквото - такова.

            • #8
              Благодаря на отзовалите се по темата.

              Не се наложи да ползвам eSIM карта по време на този трип.

              За всяка от страните матрапазите продават само физически карти.
              Още на летището в Киргизстан придобих първата такава от някаква сергия.

              За Казахстан и Узбекистан не съм купувал никакви понеже минах от там почти транзит.

              За Таджикистан походих по-сериозно защото бях за повече време и то далеч от цивилизацията.
              Казаха, че за тази цел е за предпочитане да се ползва оператор с име Megafon.
              Отидох до техен истински офис в Душанбе.
              Там е с истински договор, както и тук.

              Казаха, че услугата можела и през еСИМ но било по-скъпо понеже…
              Заради нищо си, което вече забравих!
              Та и там си ползвах нормален сим.

              Не съм се интересувал относно валидност и подробности по презареждане на картите.
              По причина, че съм на място за по-малко от месец.
              За огромно мое съжаление!

              Иначе всички са чийтъри, маскари.

              Предлагат се бая евтини планове но са лимитирани за определени услуги.
              Примирно много фейс буклук, туба, нек’во си ватсуп но да речем филтриран вибратор.
              Киргизката се оказа такава,

              За таджикската си казах, че искам ВСИЧКО.
              И наистина с нея всичко си работи.
              Вкл и нормална телефония в страната.
              Пич@то дори ми “пусна” 25G вместо обичайните за пакета 2G като разбра, че съм в страната само за 10 дни.

              Та е добре да си има предвид а не да се гони само тъпканата и далаверата!
              Враг усраине

              Коментар


              • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                Редактиране на коментар
                Сложи си един ВПН на тилифоня
                Забравих да ти кажа за ограниченията ... сори

              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                ВПН-а също не работи от киргизката, поне този, който аз ползвам.
                Но върши работа, въпреки ограниченията.
                APRS работи, мятам по някоя фотка дома, ся това пиша също от нея.

            • #9
              Добре дошли. Усещам че има много за разказване.
              Панайот Бърдарски
              0887 60 77 22

              Коментар


              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                О, не - все още сме в Азия.
                И в интерес на истината на мен хич не ми се прибира но това ми е перманентно състояние.

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X