Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SMS с добавена стойност ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SMS с добавена стойност ?

    Привет,

    Вчера получих месечната си сметка от Виваком. Направи ми впечатление, че на едната сим карта има начислени 3 sms-a с добавена стойност или по 6 лв с ДДС единият. След справка с тях стана ясно, че съобщенията са към
    ​​​​​​номер 145457. Не ми дадоха информация на кой е номера.
    Сим картата я ползва детето и след разговор с него и подробна проверка на апарата установих, че нито са пращани sms-и на въпросните дати, нито пък са теглени някакви приложения.
    Направих един бърз ресърч в нета и попаднах на доста места (форуми) където потребители се оплакват от подобни действия, номерата към които уж са пращани смс-ите са сходни като в моят случай.
    Направих и запитване към Виваком, твърдят, че съобщенията са изпратени от телефона, не че съм очаквал друго...
    На някой да му се е случвало нещо подобно ?
    И от тук нататък как да се опитам да го предотвратя това, единствено се сещам да огранича изходящите съобщения от телефона или да намаля месечния лимит по картата ако е възможно ?
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

  • #2
    Да не би да е цъкал по разни реклами? В ютубата има много, и предполагам и по социалните мрежи също. Опитай първо да блокираш рекламите. За браузъра според не адблока, а носкрипт е правилния плъг-ин. СМС-ите може да са пращани по мобилния интернет, мобилните данни, и през някой сървър, а не през GSM оператора...
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

    Коментар


    • #3
      При моя син имаше подобни плащания при сваляне на приложения. Показва му се прозореца и "пита нещо" по неговите обяснения. В месечния отчет фигурираше странен номер, може би на Google Play за заплащане.

      Коментар


      • #4
        Аз също патих от Виваком.Тяхна фирма,или подразделение изпраща СМС, а после го плаща клиент.После ме принуждават аз да върна СМС, за да се откажа от маркетингови съобщения.Пишат ми, че повече няма да ми пращат-Честна пионерска.И след месец, два-пак.Ходих, карах се, няма резултат.Явно е политика на Виваком да МАМИ чат пат някои клиенти с по някое левче - бълха ги ухапалаДаже се замислям да ги сменям като оператор...

        Коментар


        • #5
          За цъкане в/у реклами или нещо подобно не мога да бъда сигурен, а и с хилядите приложения и социални мрежи пък въобще. Кой знае вече какво мушенгии са измислили...
          Само знам, че не е смс през gsm мрежата. 😒
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            Инструктажа е проведен изрядно днес, вече каквото стане.

          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Ако не е през мрежата смс-а....тогава откъде ?

          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            Исках да кажа, че поне в папка съобщения няма нито входящи, нито изходящи съобщения.

        • #6
          Явно огладняват финансово и прилагат Ментелски тарикатлъци, на стационарната ми "Вива" сметката е с 2лв. по-голяма ( за гласова телефония ) ясно е че си ползвам мобилния и някой леееекикчко пробва минават ли му номерата, Ще внимавам интернет рекламите дали автоматично докато разбера как да ги загася не трупат импулси, може и при теб да е така
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #7
            Да плаща получателя за СМС-а, който е изпратен от подател, свързан с Виваком-много иновативно.А сега ме зарибяват с кабелна телевизия.Нямат никакъв шанс, ще платя и повече на друго място, ама един път мошеник, доверие вече няма

            Коментар


            • cnc82
              cnc82 коментира
              Редактиране на коментар
              Лошото е, че няма алтернатива май... Достатъчно ме дерат всеки месец легално, сега и това...
              Ама другите като слушам познати и приятели и те не са цвете за мирисане.

          • #8
            Аз имах подобни проблеми и каквото и да правих, говорих, жалби пусках, всеки месец имаше по 3-4 такива смс-а. Дори цял месец /отчетен период/ заключена сим картата в касата не ми помогна - пак имах 2 бр. Накрая закрих номера и извадих друг на дъщерята. Сега вече 2 години не сме получавали в сметката смс-и с добавена стойност.
            Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

            Коментар


            • cnc82
              cnc82 коментира
              Редактиране на коментар
              И този вариант като краен го обмислям, има ли пак такива смс-и 1-2 месеца още, удрям хикса на картата.

            • drago_pishinkov
              drago_pishinkov коментира
              Редактиране на коментар
              Заключваш картата в касата на нотариуса с протокол, след изтичане на отчетния период я вадиш с протокол и ако има разговори и СМС- плащаш и после пишеш една хубава жалба в прокуратурата.

          • #9
            Аз проучвах условията при Глобул, с надеждата, ако ми дадат същите параметри, да ида при тях.Обаче, биха се радвали да съм им клиент, но... при по-лоши условияКак става така, че на един клиент дават добри предложения, а на друг-неизгодни?И как си мислят, че ще го зарибят?Те си знаят, че нямаш избор.Който и оператор да избереш, все е картел

            Коментар


            • #10
              Аз реших този проблем със СМС-ите с ДС учудващо бързо и в моя полза преди около месец. Без жалби, оператори и офиси. Изпратих им леко груб е-мейл след 3 дена получих ре:, че смс-сите са деактивирани и даже ще ми възстановят парите за тях. И наистина така стана.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от chrichri; 25-04-23, 21:18.

              Коментар


              • ogimaster
                ogimaster коментира
                Редактиране на коментар
                Понеже не ми е ясно - какво е това ДС?
                Държавна Сигурност ли?

              • cnc82
                cnc82 коментира
                Редактиране на коментар
                Добавена стойност 😉.
                Първо и аз с държавна сигурност го асимилирах.

            • #11
              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              Аз реших този проблем със СМС-ите с ДС учудващо бързо и в моя полза преди около месец. Без жалби, оператори и офиси. Изпратих им леко груб е-мейл след 3 дена получих ре:, че смс-сите са деактивирани и даже ще ми възстановят парите за тях. И наистина така стана.
              Днес и аз така направих. В крайна сметка повредата не е в моят телевизор и няма какво да губя.

              П. П. Тези прикачени файлове нещо не се отварят при мен.
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #12
                Текстови файлове...
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #13
                  Преди доста години Виваком ме загубиха като клиент заради едностранно увеличение на лимита. Като ви чета няма за какво да съжалявам.

                  На един друг оператор в една друга дрЪжава си смених абонамента(ако и да е ваучер) на по-евтин с €1, но с 50гб повече нет😉 Да ми е честит.
                  В територията такива благини няма да допуснат никога.
                  "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
                  Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

                  Коментар


                  • #14
                    1 EUR е много пара. Има да си харчиш, ехееее...
                    Не чета коментари и не отговарям на такива.

                    И коментаторите...

                    Коментар


                    • #15
                      След като им изпратих втори емейл и подходих малко по-остро, днес получих отговор.
                      Съобщенията не са изпратени като обикновен sms, а като някакво потвърждение в някакъв сайт (така и не ми казаха кой) и реално ние сме си виновни така да се каже.
                      Но благоволиха да сторнират таксата на два от тях и ще платя само единия, защо не всички също не разбрах. 🙂
                      Да се надяваме, че след като инструктирах дечурлигата повече няма да се повтори случката.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X