Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настройване на смартфон за възрастен родител

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Настройване на смартфон за възрастен родител

    След като дълго време отказвах да купя смартфон на баща ми, накрая се стигна до скандали и бях принуден да закупя такъв.

    Баща ми е на 81 години. Хал хабер си няма от компютри, телефони и пр., но искал телефон с ИНТЕРНЕТ!!! Е, купих му.

    Въпросът ми е какво мога да настроя по телефона и профила? Идеята ми е да има минимално количество реклами, нотификации и разни възможности да плати нещо, без да разбере. Нещо като детски профил, над който ако мога да имам някакъв контрол, само че за много възрастни. С детски профил не става, защото ще му ореже Youtube до версия Kids. Мога ли да го вкарам във Family Link и да виждам какво прави?




    Влизам в голям филм и всякакви съвети ще са ми от полза.
    Последно редактирано от bullet_pk; 18-02-23, 13:31.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

  • #2
    Като начало кажи какъв телефон си взел .
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • bullet_pk
      bullet_pk коментира
      Редактиране на коментар
      Motorola e32s с Android 12

  • #3
    Да е жив и здрав баща ти, радвам се че на неговата възраст 81 години, има желание за нещо модерно да притежава , кажи сега какво по-точно се притесняваш да НЕ направи, примерно да не направи някоя голяма сметка чрез платени игри, да не стане обект на измама и т.н. като вече в зависимост от това което те притеснява конкретно да се намери решение?

    Спомена за рекламите в интернет и за Youtube, качваш му адблокер и няма да ги има, пак ще има но ще са много малко, относно рекламите в Тубата, ако не ти се плаща за Премиум, има Vanced - https://youtubevanced.com/

    Коментар


    • #4
      Майка ми се беше абонирала 2 г за смс известяване срещу 4 лв на месец за класацията на незнам си кой ски слалом и английската футболна лига срещу още 4-5 лв ....и така докато сметката и набъбна заплашително..От няколко седмици....се боря с това как да обясня да вдига като звъни ....А е къде по млада ....

      п.п и HBO имаше ....и каквото можла,се беше закачила за него
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #5
        От личен горчив опит потвърждавам, че с възрастни/над 75г поне/ родители и роднини, се влиза във смартфон филм от Всякакви естества. За съжаление, много е вероятно, да се стигне и до невъзможност за аварийно свързване с роднината. Ако е толкова голям мерака- нека, но и да има една проста машинка с копчета. А с парите-всекиму според потребностите.
        Peugeot 4007
        ex Nissan X-Trail 2.2 Di

        Коментар


        • #6
          Първоначално публикуван от nikolas3 Преглед на мнение
          От личен горчив опит потвърждавам, че с възрастни/над 75г поне/ родители и роднини, се влиза във смартфон филм от Всякакви естества. За съжаление, много е вероятно, да се стигне и до невъзможност за аварийно свързване с роднината. Ако е толкова голям мерака- нека, но и да има една проста машинка с копчета. А с парите-всекиму според потребностите.
          Точно това подозирам, че ще се случи - безкраен филм. Но няма как, щи търпя някак.

          Иначе идеята ми беше да е нещо като с детските профили - поне аз да разрешавам какво да инсталира, за да не го прави той неволно. Плюс ограничаване на реклами и нотификейшъни "кликни тук", "искаш ли това" и накрая да се окаже че се е абонирал за нещо.

          Занесох му телефона (че живее на село). Синковеца го учи как "да маже", т.е. да вдига телефона и как да набира от указатля. Уж разбра, оттренирахме го 10-тина пъти. И като се прибрах - звънях два часа, докато успее да вдигне ... Не му се получавало нещо ...

          За сега съм му качил Adblock Browser. Ще пробвам Vanced на моя телефон и ако е ок, ще го кача на неговия. Разбрах, че има Teamviewer за телефони.
          Последно редактирано от bullet_pk; 19-02-23, 09:06.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #7
            Ако целта е сметката, с предплатена карта не става ли?
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • #8
              Не знам как е с андроида , но при ябълката, ако нямаш регистрирана карта към профила , не можеш да се абонираш за нищо платено, отделно за всяко смъкнато приложение иска парола , та ако не я знае няма как да инсталира приложения , а за абонаментите със смс, се пише заявление при оператора , че не желаеш такива неща и готово .
              Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
              За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

              A1+

              Коментар


              • #9
                По принцип, могат да го излъжат да плати с SMS нещоси. Без регистрация на дебитна / кредитна карта не може да се набута с нещо съществено. Остава моментът, в който устройството запецва и не иска да работи като телефон. Имах го този момент с майка ми (86 г.) и в момента е с деактивирани копчета на дистанционното на телевизора и климатика. Оставени са само минимално необходимите и сега е много доволна.
                Друг момент! Ако човекът е любознателен и иска да е в крак с времето, не му отнемай това чувство. Раздвижването и редовното оросяване на мозъчните тъкани забавя алцхаймера и паркинсона. Иначе, ще го превърнеш в едно растение, обречено да си отиде по- рано.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • KingofROAD
                  KingofROAD коментира
                  Редактиране на коментар
                  Точно така, умът трябва да се поддържа в движение. Човек цял живот се учи, и си умира ненаучен. Важното умът да е в движение, според уменията и способностите...

              • #10
                Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                .....
                Друг момент! Ако човекът е любознателен и иска да е в крак с времето, не му отнемай това чувство. Раздвижването и редовното оросяване на мозъчните тъкани забавя алцхаймера и паркинсона. Иначе, ще го превърнеш в едно растение, обречено да си отиде по- рано.
                Напълно подкрепям!

                Коментар


                • #11
                  Преди всичко, посъветвайте възрастните си родители да не вдигат на непозмнати номера.
                  Майка ми миналата седмица я бяха нападнали номера от ЮК, Румъния. Словения и всякакви други, включително и нашенски. Блокирах наред.
                  Показах и и как да ги блокира.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #12
                    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                    След като дълго време отказвах да купя смартфон на баща ми, накрая се стигна до скандали и бях принуден да закупя такъв.

                    Баща ми е на 81 години. Хал хабер си няма от компютри, телефони и пр., но искал телефон с ИНТЕРНЕТ!!! Е, купих му.

                    Въпросът ми е какво мога да настроя по телефона и профила? Идеята ми е да има минимално количество реклами, нотификации и разни възможности да плати нещо, без да разбере. Нещо като детски профил, над който ако мога да имам някакъв контрол, само че за много възрастни. С детски профил не става, защото ще му ореже Youtube до версия Kids. Мога ли да го вкарам във Family Link и да виждам какво прави?




                    Влизам в голям филм и всякакви съвети ще са ми от полза.

                    Направи му го профила с Family link , само да не му реже youtube го дай на по-голяма възрастова граница не най-малките и ще му работи youtube . Така ще може да направиш да не може да инсталира приложения без твое съгласие или одобрение .

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X