Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Xiaomi, но кой?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Xiaomi, но кой?

    Здравейте,
    Дойде време да купя нов gsm. Мисля да е Xiaomi, вградена памет 128 GB, оперативна 4-8 GB. Най-евтините, които намерих, са Xiaomi Redmi note 10 5G (ОП 4 GB) и Xiaomi 10T lite (6 GB). Но само техните дисплеи са по технология IPS, а на повечето е OLED. Понеже това нищо не ми говори, моля за обяснение и препоръки, като за обикновен ползвател.
    Всякакви мнения и препоръки по избора на телефон ще са полезни!
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    OLED-а от това ,което съм ползвал досега е по-добър от IPS , това е чисто субективно усещане обаче. Принципно олед-а се води и по-икономичен. А като цяло се насочи към по-горния клас от двата лайтовете са бюджетен вариант и е възможно да има проблеми с качеството на изработка.
    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
    Ford Fiesta 1.4 Tdci

    Коментар


    • #3
      OLED-а не само че не трябва да те притеснява, ами точно обратното. Преди само топ моделите (на всички марки) бяха с OLED.

      Вземи най-сичокия клас, за който ти се дават пари. Това ти гарантира че ще го сменяш по-напред в бъдеще. За мен в един телефон са важни добрата камера, добрия дисплей и доброто бързодействие. Последното на практика (поне за мен) отдавна не е проблем, но особено при камерите разликите са драстични.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        Моето е Mi Note 10. Добро е.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • #5
          В началото на месец февруари си купих Xiaomi 11 lite. Има следния проблем: когато звъни при отворено друго приложение не мога да приема обаждане. След като "звъна" приключи ми изписва в списъка неотговорено повикване.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • kbot
            kbot коментира
            Редактиране на коментар
            И жена ми имаше този проблем, но тя имаше очаквания - да се яви голямата зелена слушалка на празен екран. А на нейния телефон излиза малка иконка някъде полу-горе и ляво, върху екрана на приложението.

          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            Поне аз не мога да я видя... може би е много малка.

        • #6
          аз съм с Mi Note 10 Lite от година и половина, като за бюджетен телефон /беше към 500лв./ съм доволен, но не може да се сравнява със стария ми Самсунг S8, въпреки че уж е по-нов като модел.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #7
            Аз съм на принципа на Спарки - купувам най-високия клас за който имам и ми се дават пари, защото всяка смяна на апарата ми е поне няколко дена ходене по мъките най вече по банки, качване наново на сумати акаунти за които естествено съм забравил паролите и тн.

            Последните ми два телефона бяха Xiaomi, плюс подарих един на майка ми. Предишните модели не ги помня, в момента съм с Mi 11, към момента съм доволен, не ми е правил проблеми, добър живот на батерията, приличен екран (е не е АМОЛЕД на Самсунг).
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #8
              Подкарал съм ги от редми5 сега съм с ноут 10, всички са убити по моя вина.
              Взимай най-скъпия за който ти стига бюджета.
              5G си е благина стига до 18-20мб./секунда. При мен.

              Коментар


              • #9
                ОЛЕД дисплеят е хубаво нещо докато не се наложи да го смениш след счупване, особено във високият сегмент телефони. Много скъпо удоволствие.
                Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                Коментар


                • #10
                  От една година съм с Mi 10ТLite, а на жената взех за Коледа Mi 11lite. Доволни сме, 10-тa e малко по-хубава, но по-голяма и тежка. Погледни и серията Poco. Ако сега трябваше да сменям телефона, бих избрал един от тези - Poco X3 GT 5G 256GB 8GB RAM или Poco F3 5G 256GB 8GB. Цената им е около 600лв.

                  П.П. Ето ти едно сравнение



                  Коментар


                  • #11
                    Аз съм с POCO M3 Pro 5G и съм доволен. Има какво да се желае от камерата и понякога ме дразни пръстовия отпечатък, но с него проблема е по-скоро в потни пръсти и твърде дебел кейс. Батерията държи много, много трудно можеш да я свършиш за 1 ден, аз не съм успявал, спокойно кара по 2 дни при мен, а го ползвам доста. Предишното ми Xiaomi беше с чист андроид и ми се струва, че MIUI се държи по-добре. При избор на смартфон първо гледам батерията.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #12
                      За хубава камера се купува Самсунг .Лошото е, че за да е наистина хубава, телефонът трябва да е на цена над 1000-до пари. От Йордановден насам се мъча с един Шаоми Поко М4 Про 128/6 5G, защото на връх Бъдни вечер пляснах по невнимание стария Самсунг в плочките на кухнята. Рядко дръглива камера, независимо от това, че има RAW формат. Посочените 50 мегапиксела са от интерполация и то само в jpeg формат, като при 100% разглеждане на кадъра е тих ужас Нормалните МП са 12 и малко Два обектива - широк и ултраширок.Подобие на светкавица - ЛЕД. Иначе батерията държи и по 4-5 дни, но аз го ползвам само за слушалка, малко Вайбър и фотоапарат. Ако го ползвам за навигация или "километраж", батерията се топи като детска близалка Дисплеят е 6.6" IPS и мисля, че е достатъчно добър за телефон. И ОЛЕД и АМОЛЕД уморяват очите повече при по-продължително ползване. Има разни убавинки, като режим за четене, тъмен режим за икономия на батерия и т.н. Има две честоти на опресняване - 60/90 Hz. При 90 херца батерията също се хаби по-бързо. Идва със бързо зарядно 33 вата, което пълни батерията от 10 до 100% за около 45 минути. Има фабрично залепен протектор на екрана и прозрачен силиконов калъф в комплекта. Цената беше петстотин и малко лева.

                      П.П. Няма отделен слот за карта памет а ползва втория слот за сим карта. Ще рече, че който си ползва телефона като компютър и телефонна централа, трябва да се ориентира към най-големия обем памет. Още по-неприятното е, че при Андроид 11 вече няма възможност за прехвърляне на приложенията в картата с памет. Това било заради някакво извратено чувство за хумор , покрай опазването на личните данни
                      Последно редактирано от коко келеша; 12-02-22, 17:02.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • kbot
                        kbot коментира
                        Редактиране на коментар
                        Нищо свястно не са направили от самсуняка. Просто са евтини.

                      • коко келеша
                        коко келеша коментира
                        Редактиране на коментар
                        А бе, не съм съвсем съгласен . Когато търсех телефон, Самсунг с всичките екстри на Шаомито струваше със сто и петдесет лева отгоре, при това с Андроид 10 а не 11.

                    • #13
                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      За хубава камера се купува Самсунг
                      Не си познал. Точно Mi Note 10, когато го купувах, беше с най-добрата камера на пазара (да, включително и от ябълките). Излезлия впоследствие самсунг S-нещо си със същия 105MP сензор, беше само маргинално по-добър (ако помня добре разлика 2 точки (от 400 и кусур) в тестовете, и то заради видео, не заради снимки). Но цената му изобщо не беше само маргинално по-висока, ами близо двойна.

                      Много дълго време робувах на Samsung, ама свърши тая. В началото Xiaomi не бяха достатъчно качествени за да са конкуренция, но това време безвъзвратно отмина. Не че нямат кусури - имат, но и конкуренцията има. Пълното щастие не е измислено, ама поне по-евтиното такова засега е измислено.

                      ПП: И Poco е евтинджос серия, та нищо чудно да не са се престарали с камерата.
                      Последно редактирано от sparkybg; 14-02-22, 10:10.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • IvanIvanovi
                        IvanIvanovi коментира
                        Редактиране на коментар
                        аз четох твоите писания и си купих същия, еми не прави по-добри снимки от S8, която замених, въпреки че е с 4 камери.

                    • #14
                      Докато мога да си го позволя, китайски телефон няма да си причиня.
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • kbot
                        kbot коментира
                        Редактиране на коментар
                        Недей! Страшно е - боли, сърби ... пък и не са евтини ...

                      • cnc82
                        cnc82 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Имал съм няколко Huawei и Xiaomi , в момента съм с някакъв Samsung A32 , е няма такова дрЪво като последния , взех го само защото ми го дадоха без пари , ама сега ми е ясно защо ги подаряват !

                    • #15
                      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                      Докато мога да си го позволя, китайски телефон няма да си причиня.
                      Аз пък си го причинявам с удоволствие след 7-8 години Самсунгуване. + още двама в семейството. НУЛА проблем до сега.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • NovemberCharlie
                        NovemberCharlie коментира
                        Редактиране на коментар
                        Не е до телефона, а до производителя. Не ми се инвестира в китайската икономика, предпочитам парите за развойна дейност да вървят другаде.

                      • sparkybg
                        sparkybg коментира
                        Редактиране на коментар
                        Че те вървят другаде - в моя чипсета, дисплея, камерата, все са на Samsung, стъклото (и отпред и отзад) на Gorilla. А то това е ценното. От Китай има една платка вътре, дето в общия случай и в Samsung-ите е правена в Китай, но 90% от дизайна и така или иначе идва от производителя на чипсета.

                        Аз пък предпочитам да плащам китайски заплати, вместо мениждърски (които управляват индийци ), особено ако получавам сравним по абсолютно всичко продукт.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X