Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос, относно фото. "Канон"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос, относно фото. "Канон"

    Има ли начин да бъде избрана опция на фотоапарат "Canon PowerShot A530", която да не прави снимки в голяма резолюция?
    А ако няма, има ли подобна възможност на други марки фотоапарати?

  • #2
    До: Въпрос, относно фото. "Канон"

    Естествено,че може.
    Не познавам този модел, но до сега не съм виждал цифров фотоапарат, който да няма такава опция.

    Поразгледай по-внимателно менюто и ще намериш каквото ти трябва.Ако не се справиш пиши ми на ЛС и ще се чуем да ти помогна.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос, относно фото. "Канон"

      Всички цифрови фотоапарати от последните 2 - 3 години имат тази функция. Просто влизаш в менюто и избираш по-малко мегапиксели, колкото по малко са толкова по-малак ще е размера на кадъра и толкова по-кофти ще е качеството. За да получиш качествен кадър с малък размер трябва да обработиш снимката с подходящ софтуер.
      LZ1RED

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос, относно фото. "Канон"

        За конкретният модел не мога да кажа, тъй като не го познавам, но имам два Канона - и на двата може.
        Влизаш в менюто - там където се избира бял баланс, наситеност на цветове и др. има едни букви "L", "M", "S" - възможно е да има и други и от там си избираш. Мисля, че се води качество на изображението, но не съм сигурен. Дано съм помогнал.
        http://www.nakladkibg.com
        накладки, спирачни дискове, съединители

        088 8613380

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос, относно фото. "Канон"

          Колега отговора е тук в упътването на 31 и 32 стр. размера се задава точно както е посочил niki p
          http://www.cbinews.com/uploadfile/wh...8/28170350.pdf

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос, относно фото. "Канон"

            Сега пък немога да намеря разликата м/у снимка с ниско качество и такава с високо!
            Пешеходец, помагай!
            Последно редактирано от Малкия Румба; 17-08-09, 17:52.

            Коментар


            • #7
              До: Въпрос, относно фото. "Канон"

              Първоначално публикуван от Румбата Преглед на мнение
              Сега пък немога да намеря разликата м/у снимка с ниско качество и такава с високо!
              Пешеходец, помагай!
              Можеш да намериш разлика, като я разпънеш на компютъра, или ако имаш ифо опция на дисплея, там задължително си пише.

              Коментар


              • #8
                До: Въпрос, относно фото. "Канон"

                Първоначално публикуван от Румбата Преглед на мнение
                Сега пък немога да намеря разликата м/у снимка с ниско качество и такава с високо!
                Пешеходец, помагай!
                Хайде, първия въпрос си го решил - с резолюциите. Но щом такива неща питаш, ще ти се появят и други полезни въпроси.

                Отговорите ще намериш в една прекрасна поредица от книжки за фотографията на "Natoinal Geographic".

                В други книжки потърси разликата между "немога" и "не мога":-))

                Коментар


                • #9
                  До: Въпрос, относно фото. "Канон"

                  Калинко, уж гледах, но нищо не забелязах.


                  То... таковата... Едни отворковци се бяха разпенили един път, ама толкова бяха обедителни, че им ссе вързах. Няма да се повтори!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Въпрос, относно фото. "Канон"

                    Първоначално публикуван от Румбата Преглед на мнение
                    Калинко, уж гледах, но нищо не забелязах.


                    То... таковата... Едни отворковци се бяха разпенили един път, ама толкова бяха обедителни, че им ссе вързах. Няма да се повтори!
                    Чакай, сега... Какво не можеш да намериш? Като влезеш в менюто, от копченце меню или сетуп или нещо подобно, първото което ти се отваря, трябва да е резолюцията... там си поиграй малко и после на компютъра я виж като размер колко е, в случай че не ти я отваря по-малка, още като цъкнеш да я видиш.

                    А инфото (инфо дисплей) при мене е на отделно копче. Като го натисна ми излиза първо информация за малоумни Т.е. като за мене. Пише 5 неща, които и аз даже ги разбирам. Светкавици, пиксели и прочие. Като го натисна още веднъж и екрана се напълва с информация. Светлини, буквички, цифрички, диаграми, абе ужас. Та виж дали ти го пише на дисплея размера... някъде...

                    С това мога да помогна, не е много ама от сърце Ааа виж там с отворковците, може да можеме и повече, ако се наложи

                    Коментар


                    • #11
                      До: Въпрос, относно фото. "Канон"

                      Здрасти Румба отоговора на втория ти въпрос се намира пак на същата страница в ръководството точно отдолу под описанието на резолюциите. Нека и обясня малко за тези настройки Normal, Fine и Super Fine чрез тях се определя нивото на компресия на самата снимка колкото е по голяма в случая това е режима Normal толкова и големината на самата снимка ще е по-малка тъй като съответно има и по-голямя jpeg компресия и съответно по лошо качество а то обикновено се състои в замазване на изображението по кофти цветове и т.н. поиграй си с някой софтуер за изображения при различни нива на компресия на jpeg и ще видиш явни разлики. Моята препоръка е да ползваш единствено режима Super Fine особено ако е необходима и последваща обработка на изображението, другите два режима препоръчвам единствено ако ти е много малка картата или видиш някой път зора че не достига място като снимаш а искаш да запечаташ любимия момент. Иначе както Симеон спомена за тази порецица на НГ от книжки е доста интересна и полезна за начинаещи фотолюбители, мисля че имам една от тях в електронен вид и може да я потърся да ти я пратя, е имам и още една ама тя е на книжен носител. Иначе из нета лесно можеш да намериш много информация за начинаещи но за жалост повечето е на английски език.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Въпрос, относно фото. "Канон"

                        Това са криви решения. Ако ти е проблем обема на картата, купи си карта. Инъче - снимай с максимална разделителна способност и минимална компресия. После обработвай или с платения Photoshop или с безплатния Gimp. Книжката, която ще ти даде отговори на въпросите за обработката е за Шопа и струва 7лв. - има я по комп. книжарници. При Gimp е сходно. Всъщност, вероятно има и за Gimp /книга/. Всичко останало е тинтири - минтири, но това не значи, че няма приложение, естествено.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X